Vpoklici

Odgovori
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
695
139

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Ne, ker imaš 16A po eni fazi. Sicer je tole prečrtano 32A malo za lase privlečeno, to je odvisno od lokacije do lokacije, države do države.

Sicer pa 1k€ ni vse kar moraš dat za ta Phaser, ker to je samo škatla ki ti združi tri faze v eno, še vedno moraš gor nataknit polnilno postajo in glede na to kakšen konektor je to paše gor samo ta od Juice. Možno da se motim.
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Ogo napisal/-a: 10 Jun 2021, 07:32 Ja, na britanskih forumih pisarijo, da so afektirane Kone nekje do serijske številke 072444, pa še to ne nujno vse, ker se je že prej začelo z dobavami tudi celic iz drugih tovarn, problem je pa Nanjing.

Jaz tudi nisem dobil obvestila o zamenjavi, sem pa jurja nad zgornjo številko.
Kje je ta številka?
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Taragula napisal/-a: 10 Jun 2021, 16:54
Ogo napisal/-a: 10 Jun 2021, 07:32 Ja, na britanskih forumih pisarijo, da so afektirane Kone nekje do serijske številke 072444, pa še to ne nujno vse, ker se je že prej začelo z dobavami tudi celic iz drugih tovarn, problem je pa Nanjing.

Jaz tudi nisem dobil obvestila o zamenjavi, sem pa jurja nad zgornjo številko.
Kje je ta številka?
Aja vin
Moja je 020170
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Taragula napisal/-a: 09 Jun 2021, 21:16
FV-EV napisal/-a: 09 Jun 2021, 18:04
Taragula napisal/-a: 09 Jun 2021, 10:14 Tam za 34 čukov ga dam.
Moja bo v kratkem imela 100.000, Hyundai me je obvestil, da mi baterijo zamenja enkrat po dopustih, imam vso opremo, lepe mineralno modre barve s svetlo notranjostjo......Mi je kar težko prodat, ampak ker bo glih nova baterija jo v jeseni, če kdo ponudi 32 čukov pa prodam 8-)
Jaz sem dobil obvestilo, da je za mojo Kono predviden vpoklic menjave visokonapetostne baterije. Zraven je bila tudi darilna polnilna kartica. Kdaj bodo menjave ni pisalo.
To je pa čudno, da pri tebi ne piše, načeloma naj bi šlo za enake dopise, tudi darilne kartice smo dobili za v njih za polnjenje. V dopisu meni piše, da je predvidena menjava v drugi polovici 2021.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

SimonZed napisal/-a: 10 Jun 2021, 08:07
Ogo napisal/-a: 10 Jun 2021, 07:32 Ja, na britanskih forumih pisarijo, da so afektirane Kone nekje do serijske številke 072444, pa še to ne nujno vse, ker se je že prej začelo z dobavami tudi celic iz drugih tovarn, problem je pa Nanjing.

Jaz tudi nisem dobil obvestila o zamenjavi, sem pa jurja nad zgornjo številko.
Jaz sem dobil obvestilo. Sem 57 jurjev pod zgornjo številko.
Sva blizu skupaj, moja je skoraj 58 jurjev :o
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Res morata biti blizu skupaj, mogoče sta šli celo istega dne s tekočega traka...
Tudi moja je skoraj 58 jurjev pod omenjeno mejno cifro (cca 57.940 pod). ;)
FV-EV
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2570
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1414
1023

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a alfy »

UK VIN-i so lahko druga zgodba od EU VIN-ov, desni volan ne delajo vsak dan verjetno.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

VIN je VIN in ni za vsak trg spet od začetka....

So že takoj povedali, da je samo kon s temi baterijami nekaj čez 70.000 ostalo pa so še busi, pa mislim da par tisoč ionicov.....meni potrjuje to tudi ta cfra do VIN ...072444 so za zamenjavo, kasnejše pa imajo že druge baterije.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Franci »

Zdravo, očitno Hyundai obravnava vsako državo ločeno (kot je bilo že nekje zapisano). Mi od Hrvatov še nismo dobili nobenega obvestila - ali je kdo že kaj prejel?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Franci napisal/-a: 11 Jun 2021, 09:40 Zdravo, očitno Hyundai obravnava vsako državo ločeno (kot je bilo že nekje zapisano). Mi od Hrvatov še nismo dobili nobenega obvestila - ali je kdo že kaj prejel?
Si pod ali nad to cifro VIN?

Če si nad, potem itak ne prideš v upoštev za zamenjavo, če si pod, pa boš moral malo pobezati hrčke, morda tebi v sLO sploh ne mislijo poslati obvestila :think:
macek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 395
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
232
70

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a macek »

Tako kot je bilo že parkrat napisano, Hyundai obravnava vsako državo posebej, primer v ZDA so dobili 200$ dobroimetja do menjave baterije, možnost tudi buyback. V kanadi samo menjavo brez dobroimetja.
V SLO menjavo bat in dobroimetje........sem pa na enem forumu zasledil da je dead time do konca leta 2023.
;)
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Franci »

FV-EV napisal/-a: 11 Jun 2021, 18:40
Franci napisal/-a: 11 Jun 2021, 09:40 Zdravo, očitno Hyundai obravnava vsako državo ločeno (kot je bilo že nekje zapisano). Mi od Hrvatov še nismo dobili nobenega obvestila - ali je kdo že kaj prejel?
Si pod ali nad to cifro VIN?

Če si nad, potem itak ne prideš v upoštev za zamenjavo, če si pod, pa boš moral malo pobezati hrčke, morda tebi v sLO sploh ne mislijo poslati obvestila :think:
Sem precej pod in malenkost nad vajino s @SimonZed - tako, da menjava sigurno sledi, tudi do sedaj so Hrvati dokaj vestno seznanjali z vpoklici in to s priporočeno pošto.

Sicer bi predvideval, da bi o vpoklicih morali skrbeti tudi na servisu, kjer vozilo redno servisiraš, saj imajo prav oni zadnje podatke o lastnikih, ...

Pustimo se presenetit - če mi avto ne zagori, kar bi po verjetnostnem računu moral imeti zelo veliko smolo, mi je vseeno, če mi baterijo menjajo konec 2023. ;)
SimonZed, FV-EV
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Saj servisi skrbijo.
Ko prideš na servis jim sistem izpisuje odprte servisne akcija / vpoklice za dotično vozilo.
Skratka, za vsako reč se ne obvešča strank pismeno, kar pa ne pomeni, da nihče ne skrbi za to.

Vpoklici, oz. servisne akcije so namreč rangirane različno. Če gre za odpravljanje večjih nevarnosti, se seveda obvešča stranke s pošto.
Ales S
Prispevkov: 2
Kraj: Krško
Avto: Kona
1
0

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ales S »

Pozdrav,
Nekaj časa vas že berem, hvala za koristne informacije.
Danes sem bil na servisu s Kono, na 60.000km, kupljeno dec 2019.
Pri Autobincku so povedali, da bodo pri njih menjali baterije za vse Kone, kupljene v Slo, teh je cca 180, z menjavami pa začnejo jeseni.
Lp
FV-EV
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

Ne vem če bo držalo, jaz imam št 103866, pa sem se pozanimal in so mi rekli, da ni v planu menjava. Kupljena okt 2020.
Bi pa imel NOVO.

LP..
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

@smuggler007 Pa saj imaš novo baterijo. :)
@Ales S Ne menjuje se baterij na vseh Konah prodanih pri nas. Odokativno držijo serijske številke, ki sem jih objavil v tej temi tudi za Slovenijo.
Ales S
Prispevkov: 2
Kraj: Krško
Avto: Kona
1
0

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ales S »

Ja, ne vse Kone. Tiste po 2020 ne. Kolikor sem razumel serviserja, je 180 EV Kon v Slo za menjavo baterije, menjal pa bo Autobinck.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Franci »

Mogoče so dali še naše v to kvoto ;)
Jih je bilo v tistem obdobju kar nekaj uvoženih iz Hrvaške, Menim, da so tudi serviserji lahko zadovoljni, saj jih Hyundai Slovenija takrat ni bil sposoben pripeljat več in so bile prodane vse kot vroče žemljice - danes pa je stanje po avto hišah že čisto drugačno.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Aleš S govori o 180 konah z VIN številkami, ki zapadejo v menjavo in ne o ostalih nad to VIN, ki ne zapadejo v menjavo. Kot je bilo že večkrat rečeno je to okvirno letnih 2018-2019, medtem ko letnik 2020 je že nad presečno VIN.

Smo tudi pravilno domnevali, da bo v SLO le en servis opravljal te menjave in 180 konam, ki smo pod to VIN lahko komot zamenjajo v drugi polovici leta.

Primeri uvozov iz Hrvaške pa je vprašanje kam bodo padle, ali bodo vozili na hrvaško, za kar so verjetno zainteresirani Hrvatje, čeprav jih komot lastniki peljejo v SLO na servis, ker lokacija pri vpoklicu načeloma ne sme bit pomembna. Tako da ni nujno, da so te Hrvaške prištete že v to kvoto (kolk pa je takih primerov?).
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

180 je po mojem previsoka cifra. Ko sem lani jeseni gledal število registriranih 64 kWh Kon proizvedenih v Koreji, je bila cifra za ene 50 nižja. Pa tudi vse te ne zapadejo v menjavo - nisem gledal VIN številk.

Ima pa smisel, da se s tem ukvarja en servis. Vsak delovni dan obrajtajo recimo dve in je v 4 mesecih odrešenih 90%+.
Odgovori

Vrni se na “Kona EV”