Petrol polnilnice

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

desiro napisal/-a:Kdaj bodo na voljo paketi ki naj bi bili dostopni kdaj že aprila???
Še preučujejo želje in predloge kupcev. :nod: :giggle:
desiro
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a robertto »

Ja, tukaj spremljajo in pocasi sestavljajo cenik.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

A morda kar mi sestavimo želeni cenik, pa jim ga ponudimo v sprejetje, tako bi dobili zadovoljne stranke in samo pozitivne komentarje :giggle:
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3491
595

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Mah to bi moralo biti regulirano tako kot je bil bencin še nedavno. Polnilnice naj plača država, operaterji pa naj računajo do neke max cene katere določi država. Ker trenutno so cene na javnih polnilnicah tiste katere zavirajo prodajo EV vozil. Ja marsikdo kater ma hišo (oziroma kar večina) se s tem ne bo strinjal ampak drugače bomo ostali kjer smo in se nebomo več dosti širili.

Zakaj tako mnenje? Kmalu se selim v Avstrijo, če si ne dobim stanovanja v katerem bi lahko polnil (ker je zelo težko), bom plačeval kar premimum za elektriko (sploh ne bom povedal da ne dobi kdo kake ideje). Plus če polnim do tam še na kašni polnilnici zraven avtoceste še ekstra. Bojim se da gre Slovenija po enaki poti...

Te kar mine vse skupaj ker je diesel ali pa plin na koncu cenejši, pa ful nebi zamenjal in ni vse v denarju ampak ko veš da plačuješ 3x cene te kar mine.

Tko da ja, če ne bo zadeva regulirana dokler ne bo vsaj 20-30% EVjev bo pohlep vseh operaterjev uničil dostopnost za blokarje.

Verjamem da ste drugačnega mnenja, tudi sam sem si sončne naštimal in lahk pri starših polnim zastoj ampak pomislite kdaj tudi na druge.

In ja, obstaja še druga pot... Tesla, @Petrol dajte kaj h njim pogledat cenike.
Vodokotlic
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8253
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3482

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> če si ne dobim stanovanja v katerem bi lahko polnil (ker je zelo težko)

Se da, mi je uspelo v prvem poskusu, še ni vse razprodano.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Stanovanj, v katerih bi lahko polnil BEV, je res malo, tudi jaz v Avstriji žal nisem dobil ničesar podobnega temu:
1.jpg
:D

Odvisno v kateri del Avstrije se seliš sicer, jaz imam v radiju 700 m tri brezplačne javne polnilnice (niso od trgovskih verig).
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3491
595

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

warpedone napisal/-a: 11 Jun 2021, 08:15 Se da, mi je uspelo v prvem poskusu, še ni vse razprodano.
Maš stanovanje v Avstriji? Vse se da se strinjam, je pa mal drugače ker so stroški elektrike ponavadi vključeni v ceno najema in dvomim da bojo veseli nad nadpovprečno porabo ;)
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1124
866
1084

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a giotto »

FV-EV napisal/-a: 10 Jun 2021, 19:29 A morda kar mi sestavimo želeni cenik, pa jim ga ponudimo v sprejetje, tako bi dobili zadovoljne stranke in samo pozitivne komentarje :giggle:
Se ne strinjam. Če bodo upoštevali mnenja EV sveta bo cenik absolutno previsok. Predlagam, da ga sami sestavijo.
FV-EV
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8253
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3482

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a warpedone »

DeCoRawr napisal/-a: 11 Jun 2021, 08:29
warpedone napisal/-a: 11 Jun 2021, 08:15 Se da, mi je uspelo v prvem poskusu, še ni vse razprodano.
Maš stanovanje v Avstriji? Vse se da se strinjam, je pa mal drugače ker so stroški elektrike ponavadi vključeni v ceno najema in dvomim da bojo veseli nad nadpovprečno porabo ;)
Ne, novi bloki v osrednji Sloveniji. Ni ultra luksus, mam pa lastno parkirno mesto 1m stran od lastne kleti z 16A štromom preko mojega števca. Vse "built-in". V kleti sm v 220V vštekal UMC, kabel vrgel skozi zračnik in ga obesil na kavel nad avtom. Voila.
Se mi ne da več niti vsakič odklepat klet in ga iz/vštekavat, tko da de-facto čez dan tam "ponujam" parkiranje in filanje brezplačno ...

Od kje mi denar? Ne nasedam tesla bulšitu, presežke od 2014 lifram v TSLA. Nakup stanovanja se na grafu vrednosti utopi v dnevnih nihajih.

Ni mi treba čestitat za srečo, zmenite se s tistim v ogledalu zakaj niste v podobni situaciji.
Frik25, FV-EV
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Petrol
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana
436
7

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Petrol »

desiro napisal/-a: 09 Jun 2021, 23:20
Petrol napisal/-a: 09 Jun 2021, 10:13
FV-EV napisal/-a: 07 Jun 2021, 19:26 Zanima me kako funkcionirajo senzorji, če je kdo že polnil na Petrol Tržaška. Ali v OneCharge aplikaciji prikazujejo, da je zasedenena ena polnilnica od dveh, ali le da je zaseden eden od štirih parplacov?

Če je kdo že preveril naj javi oziroma prvi ki bo tam polnil, ker naj bi bili že zmontirani ta teden.
Spoštovani,

trenutno je v razvoju dodatna funkcionalnost na področju parkirnih senzorjev, ki bo uporabniku ponudila boljši vpogled v zasedenost same polnilnice in odpravljala marsikatero situacijo, ko bo polnilno mesto zasedeno s strani vozila na notranje izgorevanje. Funkcionalnost bo del obsežne prenove aplikacije OneCharge, ki za končne uporabnike predvidoma prihaja konec julija. Kaj več sporočimo kmalu. Na tem področju si želimo v bližnji prihodnosti, s pomočjo parkirnih senzorjev in sistema za upravljanje s polnilnicami, vzpostaviti sistem avtomatičnega sistema obveščanja redarske službe ob neupravičenem parkiranju na parkiriščih pred polnilnico.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,
Team eMobilnost
Petrol d.d.
Kdaj bodo na voljo paketi ki naj bi bili dostopni kdaj že aprila???
Spoštovani,

prizadevamo si, da nove pakete ponudimo do konca meseca junija. O vseh novostih vas bomo tudi ažurno obveščali.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,
Team eMobilnost
Petrol d.d.
Ogo, FV-EV
Kobi1
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 74
Kraj: Ljubljana
Avto: Kia Soul EV
98
9

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Kobi1 »

Petrol napisal/-a: 11 Jun 2021, 09:03
desiro napisal/-a: 09 Jun 2021, 23:20
Petrol napisal/-a: 09 Jun 2021, 10:13

Spoštovani,

trenutno je v razvoju dodatna funkcionalnost na področju parkirnih senzorjev, ki bo uporabniku ponudila boljši vpogled v zasedenost same polnilnice in odpravljala marsikatero situacijo, ko bo polnilno mesto zasedeno s strani vozila na notranje izgorevanje. Funkcionalnost bo del obsežne prenove aplikacije OneCharge, ki za končne uporabnike predvidoma prihaja konec julija. Kaj več sporočimo kmalu. Na tem področju si želimo v bližnji prihodnosti, s pomočjo parkirnih senzorjev in sistema za upravljanje s polnilnicami, vzpostaviti sistem avtomatičnega sistema obveščanja redarske službe ob neupravičenem parkiranju na parkiriščih pred polnilnico.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,
Team eMobilnost
Petrol d.d.
Kdaj bodo na voljo paketi ki naj bi bili dostopni kdaj že aprila???
Spoštovani,

prizadevamo si, da nove pakete ponudimo do konca meseca junija. O vseh novostih vas bomo tudi ažurno obveščali.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,
Team eMobilnost
Petrol d.d.
Za poslovne uporabnike je Petrol ena velika žalost. Uporaba preko aplikacije ni mogoča, delovanje tudi prenovljenih polnilnic pa s kartico porazno. Touch screeni ne reagirajo, vedno je potreben odklop kabla iz avta... Včasih tudi po odklopu kabla čas teče dalje... Kar nekaj novih polnilnic ne dela ali pa so problematične. Vse v okolici UKC LJ. Nisem opazil, da bi bile nove v kombinaciji s poslovno kartico kaj bistveno boljše. Edina prednost, ki jo opazim je, da mi se niso zaklenile kabla
hribovc0601
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a sluk »

Naredil 2 kroga po Portorožu in niti 1 parkinga prostega. Na koncu sem ga dal polnit na Petrolovi polnilnici v centru. Nastavil najpočasnejše polnjenje, kar pomeni da je to najcenejše parkiranje. Polnjenja nisem potreboval. Zdaj pa pljuvajte.
Ogo
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a alfy »

sluk napisal/-a: 12 Jun 2021, 23:34 Naredil 2 kroga po Portorožu in niti 1 parkinga prostega. Na koncu sem ga dal polnit na Petrolovi polnilnici v centru. Nastavil najpočasnejše polnjenje, kar pomeni da je to najcenejše parkiranje. Polnjenja nisem potreboval. Zdaj pa pljuvajte.
Kriminalec :D

Med tednom je v centru ponavadi parkiran Ioniq, seveda brez da bi polnil.
EV+PV entuziast
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 169
391
673

Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a EV+PV entuziast »

Jaz pa bi pohvalil Petrol. Njihove hitre polnilnice funkcionirajo in res se trudijo razširiti njihovo mrežo. Včeraj in danes sem prevozil 600km po Sloveniji in sem polnil izključno na Petrolovih CCS chargerjih - OneCharge app deluje bp. Tudi HyperCharger na Kozini sem sprobal - super. Corsa je polnila z 99kW. Cene so pač takšne kot so. Še vedno sem ceneje vozil, kot če bi imel ICE-ja.
Frik25
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Simon »

EV+PV entuziast napisal/-a: 13 Jun 2021, 21:38 Jaz pa bi pohvalil Petrol. Njihove hitre polnilnice funkcionirajo in res se trudijo razširiti njihovo mrežo. Včeraj in danes sem prevozil 600km po Sloveniji in sem polnil izključno na Petrolovih CCS chargerjih - OneCharge app deluje bp. Tudi HyperCharger na Kozini sem sprobal - super. Corsa je polnila z 99kW. Cene so pač takšne kot so. Še vedno sem ceneje vozil, kot če bi imel ICE-ja.
Elektrika s Kozine definitivno ni bila ceneje kot diesel…
alfy, SimonZed, crunchy
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a alfy »

EV+PV entuziast napisal/-a: 13 Jun 2021, 21:38 Jaz pa bi pohvalil Petrol. Njihove hitre polnilnice funkcionirajo in res se trudijo razširiti njihovo mrežo. Včeraj in danes sem prevozil 600km po Sloveniji in sem polnil izključno na Petrolovih CCS chargerjih - OneCharge app deluje bp. Tudi HyperCharger na Kozini sem sprobal - super. Corsa je polnila z 99kW. Cene so pač takšne kot so. Še vedno sem ceneje vozil, kot če bi imel ICE-ja.
Zadnji stavek ne vem, če drži.
Na Hyperchargerju bo 0.6€ kWh, če ti porabi le 16kWh/100km je to 9.6€/100km.
Corsa diesel in verjamem, da tudi bencinska ne porabita 9.6€/100km.
crunchy
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a sluk »

V kolikor se je vozil, kot povprečen forumaš (precej dinamično pred/za šleperji), z 9,x kWh/100km, potem je ceneje od kakšne dizlice.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a alfy »

sluk napisal/-a: 13 Jun 2021, 22:07 V kolikor se je vozil, kot povprečen forumaš (precej dinamično pred/za šleperji), z 9,x kWh/100km, potem je ceneje od kakšne dizlice.
Vozi se za tovrnjaki z dizlom pa smo spet tam...

Kolega se jajca z dizlom 1.6 tdi golf vsak dan po AC Po-Lj-Po ~100km/h in kuri 4.6l/100km, zdaj pa računajmo kaj se splača ali ne :strange:
desiro, crunchy
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a darjan »

alfy napisal/-a: 13 Jun 2021, 20:48
sluk napisal/-a: 12 Jun 2021, 23:34 Naredil 2 kroga po Portorožu in niti 1 parkinga prostega. Na koncu sem ga dal polnit na Petrolovi polnilnici v centru. Nastavil najpočasnejše polnjenje, kar pomeni da je to najcenejše parkiranje. Polnjenja nisem potreboval. Zdaj pa pljuvajte.
Kriminalec :D

Med tednom je v centru ponavadi parkiran Ioniq, seveda brez da bi polnil.
Redarska služba ne ukrepa?
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1124
866
1084

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a giotto »

EV+PV entuziast napisal/-a: 13 Jun 2021, 21:38 Jaz pa bi pohvalil Petrol. Njihove hitre polnilnice funkcionirajo in res se trudijo razširiti njihovo mrežo. Včeraj in danes sem prevozil 600km po Sloveniji in sem polnil izključno na Petrolovih CCS chargerjih - OneCharge app deluje bp. Tudi HyperCharger na Kozini sem sprobal - super. Corsa je polnila z 99kW. Cene so pač takšne kot so. Še vedno sem ceneje vozil, kot če bi imel ICE-ja.
Js jemljem ta post bolj kot provokacijo...

Za koga ki je nov pa vseeno malenkost obrazlozitve:
- ce je polnil samo na DC se je vozil s cca 5,7€/100km kar je primerljivo varcnemu ICE. Ne pa ceneje. Aja pa priblizno 2h je zapravil za polnjenje...
- ce je polnil na HC se je vozil s cca 9€/100km kar je pa ze kar drago...
Najverjetnejsi scenarij se mi zdi da je startal doma s polnim (cca 3€ stroska) potem polnil na DC, HC pa zgolj iz firbca malo povohal. To bi pomenilo, da se je vozil s cca 3,5€/100km. To pa je ze ceneje kot ICE.
bnovak88
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”