Ioniq 5

Odgovori
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2934
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Je naliv trajal par ur skupaj? Zima traja kar nekaj ur, pa še hladna je. :)
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Že več eno leto se vozim med tednom na šiht in točno vem kašna je poraba pozimi in poleti in ko pada dež in ko so nalivi in ko vleče veter kontra. Vsakodnevna pot traja 30min v eno smer, 90% AC. Če maš večinoma tempomat naštiman na enako hitrost in se furaš ven iz mesta te še gužva ne ovira. Seveda ma vsak svoje ugotovitve.

Upam da bodo po lepem vremenu lepši rezultati testa ampak še vedno je grenak okus in spominja na prvega e-Trona.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2934
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Predvsem je razlika ali imaš pozimi ob štartu toplo baterijo ali ne. Če je topla, ima lahko naliv pri +15 stopinjah večji negativen vpliv na porabo.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
695
139

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Sem ugasnil video takoj pri 1:30, ko je razložil kako ugasneš Lane Assist, ker se vedno ponovno vklopi ko prižgeš avto, naj se nebi dalo nastavit neke privzete nastavitve. WTF?
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Gasper napisal/-a: 10 Jun 2021, 07:29 Sem ugasnil video takoj pri 1:30, ko je razložil kako ugasneš Lane Assist, ker se vedno ponovno vklopi ko prižgeš avto, naj se nebi dalo nastavit neke privzete nastavitve. WTF?
Za naše okolje in mentaliteto precej nelogična rešitev, meni celo neumna. Ker pa ne verjamem da izdelovalci zaposlujejo neumneže da delajo zanje, bo tole bolj rešitev za ameriški trg in njihove tožbe. Tam padajo obsodbe zaradi bizarnih razlogov proti proizvajalcem in so preprečili da bi jih kdo naskočil zaradi tega, ker ga je sam izklopil - po taki proceduri bi težko kdo trdil, da se ni zavedal kaj počne.

Ampak vseeno, se strinjam da ni primerno za večino Evrope, bi lahko imeli bolj "user friendly" npr. gumb ali vsaj ikono na začetnem zaslonu. Jaz imam itak najraje, da je ob startu izklopljen in ga sam vklapljam, večino voženj imam na cestah ki imajo samo en pas v v smeri potovanja. Tam lane assist ne pride toliko do izraza, za avtocesto pa tudi ameriške avenije z večpasovnim smernem voziščem je pa res dober pripomoček.

Je pa zanimivo, tip je lane assist izklopil in šel na avtocesto :D
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Kolko vem je tu bolj fora v dodatnih točkah pri NCAP crash testu ali celo neke Euro norme. Birokrati na vrhuncu
Ogo
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
695
139

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Če želijo Lane Assist na vsak način aktivirati zaradi varnosti, naj bodo malo bolj prilagodljivi. Naj preučijo v katerih okoliščinah se dogaja, da voznik zapelje na nasprotni pas in skušajo loviti samo take okoliščine. Čist po kmečko, če nekdo vozi nekaj ur po AC je velika verjetnost da ni več zbran ali da celo malo zakinka. Drugi scenarij, ko voznik tapka po telefonu ali po menuju avta, tu bi lahko kamera gledala v oči voznika...

Verjamem da je problem v tem, da večina Lane assist izklopi in se ga ne spomni vklopit na dolgih AC vožnjah, ampak način da je to vedno vklopljeno ob zagonu avta je pa naravnost butast.

Pa ne mislit, da imamo v EU kaj drugačne ceste, to je moteče za prav vse voznike po celem svetu.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Ni Hyudnai edini, ki forsira lane assist default na on.
Je nadležno, ni pa kriza.

To je bolj za ameriške ravne ceste. Pri nas so sami ovinki, je težko imet lane assist izven avtocest in hitrih cest.
JonatanB
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2166
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Meni je čisto ok, ko lahko nastavim, da me samo opozori s tresenjem volana, če grem čez črto brez smernikov.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ogo napisal/-a: 08 Jun 2021, 14:43 Pri moji Koni je orenk dež takoj velik faktor, pa je lahko idealnih 20 stopinj. Več kot zgolj temperatura - tudi zaradi toplotne črpalke.
Treba počakat še na Bjornove teste, najprej na poletnega, čez pol leta pa še na zimskega. :D
Zanimivo. Že 100.000 jih bom naredil s kono, pa mi dež skoraj nikoli ne predstavlja problema, morda le malenkost poveča porabo, kar ni omembe vredno. Tudi ko je res ornk neurje, kar se zgodi 2x letno za 10 minut dež ni problem, ker takrat itak ne morem hitro peljat zaradi vidljivosti in spozlkosti in je poraba celo manjša kot v lepem vremenu.

Mrzli zimski dnevi, sploh pa če je baterija zunaj pa so velik faktor. no največji faktor je defakto hitrost in le tam lahko kot uporabnik nekaj narediš pri dometu.
prijazen
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1229
Avto: ID.3
652
18

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Ne vem sicer, kako voziš v dežju in kako v suhem... ampak jaz vozim v obeh primerih 130 po tempomatu. Sedaj pri 20 stopinjah in lepem suhem vremenu imam porabo 18kWh/100km. V (srednje močnem) dežju je pa to hitro 22kWh/100km. Opazna razlika.
Ogo
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Kolk je pa pozimi ob enaki hitrosti in suhem vremenu?
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Še z vsemi avtomobili sem imel v dežju opazno višjo porabo, sploh na avtocesti in ob nalivanju. Bencinar, dizel, hibrid, električar, vse podobno.
Kompenziraš lahko samo zgolj z konkretno nižjimi hitrostmi.

Sicer pa Ioniq 5 ni mišljen kot "economic" model. Cilj po mojem ni bila najbolj optimalna poraba. Domnevam, da bosta Kona in Ioniq še vedno v tem prednjačila v Hyundai štalci.
Za bolj realen pogled porabe, je pa treba počakati več testov. Pa tudi na zimske, ki pridejo šele čez pol leta ali več.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1229
Avto: ID.3
652
18

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

DeCoRawr napisal/-a: 14 Jun 2021, 08:05 Kolk je pa pozimi ob enaki hitrosti in suhem vremenu?
Pri temperaturah okoli nule in hitrosti 130 je poraba 20-21kWh/100km (avto je čez noč v garaži). Pri dežju in mrazu skupaj gre tudi do 24kWh/100km pri isti hitrosti.
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 454
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
448
658

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

venuciae30 napisal/-a: 21 Jun 2021, 08:12 Puščanje hladilne tekočine :(

https://www.upi.com/Top_News/World-News ... 624046030/
... but chances of a fire occurring are slim.
:angel:
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 454
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
448
658

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

... but chances of a fire occurring are slim.


Hyundai Ioniq 5 buyers already experiencing several coolant leaks within first month of usage. Can lead to overheating, fire. Recall expected.
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Požrešen avtomobilček. Pozimi bo še "huje"
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Meh, ja poraba bi lahk bla bolš, zdej pa naj nardijo sedana na teli platformi al pa karavana :)
Sebastijan
himi
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 171
110
1

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a himi »

Prihaja Ioniq 6, 4 vratna limuzina. Že prihodnje leto gre v prodajo.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq 5”