Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Zoe ZE 50
Odgovori
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Tomtom napisal/-a: 27 Jan 2021, 18:52
ZOEFan napisal/-a: 27 Jan 2021, 18:20 Danes preverjeno.
Filal na 22 kW polnilnici GNE in vključil predgretje s telefonom.
Dela ves čas, dokler ne odklopiš polnjenje in zaženeš avto. Če sediš notri, ne da te ne bo zeblo, še vroče ti je.

kaj imaš avtomatsko klimo?....jaz imam ročno in ne dela ne preko appa in niti ko avto ni priključen....
nisem pa testiral, ko je avto priključen na polnilnico....

nekdo je napisal, da dela vse tudi pri ročni klimi......
Ja, avtomatska klima.
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Jaz imam ročno klimo.... Kaj komu dela vse ali ne dela prav nič? :think: (tisti, ki imate ročno klimo)
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Avto: Renault Zoe ZE50
116
284

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Meni dela vklop na daljavo, ne glede na to, ali je avto priklopljen ali ne. Samo baterija mora biti na 40+ procentov. Urnikov pa nisem nastavljal, ker mi ne pridejo prav.
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

mukwai napisal/-a: 29 Jan 2021, 09:34 Meni dela vklop na daljavo, ne glede na to, ali je avto priklopljen ali ne. Samo baterija mora biti na 40+ procentov. Urnikov pa nisem nastavljal, ker mi ne pridejo prav.
Kaj si bil na servisu ali ti dela od vedno? Kako pa nastaviš na appu...
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Avto: Renault Zoe ZE50
116
284

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Novembra sem bil v AH Real, takrat so to uredili, pred tem pa tudi meni ni delalo.
Tomtom
Zoe 65
Prispevkov: 1
Kraj: novo mesto
Avto: Zoe 52

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Zoe 65 »

Žal se tudi jaz ubadam z enakimi problemom. Po zamenjavi vseh mogočih racunalnikov upam da bodo 10.03.21 po pol leta iskanja končno to tudi uredili. Mislim da bi bilo najboljše če vsi srečni kupci zahtevamo to kar smo plačali...... 🔥In ❄
Lp
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2814
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1442
1270

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Simon »

Zoe 65 napisal/-a: 02 Mar 2021, 09:15 Žal se tudi jaz ubadam z enakimi problemom. Po zamenjavi vseh mogočih racunalnikov upam da bodo 10.03.21 po pol leta iskanja končno to tudi uredili. Mislim da bi bilo najboljše če vsi srečni kupci zahtevamo to kar smo plačali...... 🔥In ❄
Lp
Meni so predgretje/hlajenje preko app uredili na AH Real in deluje.

Danes so mi še posodobili BMS (pri 99% kaže doseg 393km :love: ), prav tako imam sedaj statistiko glede porabljene energije na R-link. :tup:
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Avto: Renault Zoe ZE50
116
284

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Em ... kaj je ta BMS?
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2814
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1442
1270

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Simon »

mukwai napisal/-a: 02 Mar 2021, 16:30 Em ... kaj je ta BMS?
https://en.wikipedia.org/wiki/Battery_management_system
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Kaj ste vsi peljali na Real?... Je še kateri bližje obali... Ki je kompetenten za te stvari... :think:
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Avto: Renault Zoe ZE50
116
284

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Simon napisal/-a: 02 Mar 2021, 16:39
mukwai napisal/-a: 02 Mar 2021, 16:30 Em ... kaj je ta BMS?
https://en.wikipedia.org/wiki/Battery_management_system
A zdaj pa misliš, da mi je kaj bolj jasno :bang:

OK, vem, kaj BMS pomeni, ampak zakaj je ta update tako potreben? Sprašujem tudi zato, ker meni ravno od takrat, ko so mi na Realu poštimali gretje, ni nikoli več pokazalo dometa čez cca 270-280km. Prej sem videl tudi čez 400km. OK, nisem kompliciral, pač zima in manjši doseg pa to, ampak zdaj ko vsi nekaj 'popravljate' okrog tega, pa tudi mene zanima, a je to to? Jutri ga planiram nafilat pri prijetnih 15+ stopinjah, pa bom videl, kaj bo pokazal doseg.
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

mukwai napisal/-a: 02 Mar 2021, 17:43
Simon napisal/-a: 02 Mar 2021, 16:39
mukwai napisal/-a: 02 Mar 2021, 16:30 Em ... kaj je ta BMS?
https://en.wikipedia.org/wiki/Battery_management_system
A zdaj pa misliš, da mi je kaj bolj jasno :bang:

OK, vem, kaj BMS pomeni, ampak zakaj je ta update tako potreben? Sprašujem tudi zato, ker meni ravno od takrat, ko so mi na Realu poštimali gretje, ni nikoli več pokazalo dometa čez cca 270-280km. Prej sem videl tudi čez 400km. OK, nisem kompliciral, pač zima in manjši doseg pa to, ampak zdaj ko vsi nekaj 'popravljate' okrog tega, pa tudi mene zanima, a je to to? Jutri ga planiram nafilat pri prijetnih 15+ stopinjah, pa bom videl, kaj bo pokazal doseg.
Zgleda, da je ena bolj kot ne softwerska napaka, ki ne dovoljuje, da bi se baterija "nopolnila do vrha", je pa ta manjko računan kot degradacija baterije. Ko to porihtajo lahko natankaš kakšnih 5 kWh več (tako pri meni, ko je bil SOH 89%, zdaj je pa 99%), pa tudi par deset km več dosega.
mukwai
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a matija »

Po manjsem zapletu z RenaultNissan Slovenia, katerim se moja reakcija ni zdela legitimna smo stvar uredili. Sredi predzadnjega servisiranja sem vozilo odpeljal, ker ni bilo jasne slike kaj bodo naredili, kdaj bodo naredil in kako bodo to naredili. Predvsem pa za vmesni cas niso zagotovili primerljivega nadomestnega vozila (bencinski Juke to ni), zato sem nasega Zoe odpeljal iz servisa.

Potem smo malo zapeli, sedaj je Zoe urejen, vse deluje, v opravicilo pa so posredovali vrednostni bon z dobroimetjem.

Kljucno pa je, da je Zoe sedaj v stanju kot bi moral bit prvi dan. Gretje zjutraj ze cel teden s pridom uporabljam, je fajn. Je pa avto tako glasen ko zjutraj greje, kot da pred hiso laufa kaksna dostava zmrznjene hrane s kamionom.
warpedone, mukwai, kavka, Sebastijan, Stromcek, ZOEFan, FV-EV, Tomtom
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

matija napisal/-a: 16 Apr 2021, 09:55 Po manjsem zapletu z RenaultNissan Slovenia, katerim se moja reakcija ni zdela legitimna smo stvar uredili. Sredi predzadnjega servisiranja sem vozilo odpeljal, ker ni bilo jasne slike kaj bodo naredili, kdaj bodo naredil in kako bodo to naredili. Predvsem pa za vmesni cas niso zagotovili primerljivega nadomestnega vozila (bencinski Juke to ni), zato sem nasega Zoe odpeljal iz servisa.

Potem smo malo zapeli, sedaj je Zoe urejen, vse deluje, v opravicilo pa so posredovali vrednostni bon z dobroimetjem.

Kljucno pa je, da je Zoe sedaj v stanju kot bi moral bit prvi dan. Gretje zjutraj ze cel teden s pridom uporabljam, je fajn. Je pa avto tako glasen ko zjutraj greje, kot da pred hiso laufa kaksna dostava zmrznjene hrane s kamionom.
Men se je z zamenjavo TCU vse skup čist podrlo. Nič od predgretja/klime ne dela tako kot bi moralo. Občasno mi uspe zagnati predgretje z aplikacijo, vendar potem vsakič, ko zaženem aplikacijo My Renault dobim sporočilo, da se je klima vključena, čeprav ne deluje. Tega sporočila se lahko rešim tako, da odmestim (uninstall) aplikacijo in jo ponovno naložim, samo potem dobim obvestilo, da ne vključitev predgretja ne deluje in naj poskusim kasneje. In po kakšnem dnevu, dveh spet lahko zaženem predgretje. In tako se vse skupaj vtri v začaranem krogu.
Programiranje v avtu in z aplikacijo ne deluje.

Kje so tebi zrihtali avto?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a matija »

ZOEFan napisal/-a: 16 Apr 2021, 22:32
matija napisal/-a: 16 Apr 2021, 09:55 Po manjsem zapletu z RenaultNissan Slovenia, katerim se moja reakcija ni zdela legitimna smo stvar uredili. Sredi predzadnjega servisiranja sem vozilo odpeljal, ker ni bilo jasne slike kaj bodo naredili, kdaj bodo naredil in kako bodo to naredili. Predvsem pa za vmesni cas niso zagotovili primerljivega nadomestnega vozila (bencinski Juke to ni), zato sem nasega Zoe odpeljal iz servisa.

Potem smo malo zapeli, sedaj je Zoe urejen, vse deluje, v opravicilo pa so posredovali vrednostni bon z dobroimetjem.

Kljucno pa je, da je Zoe sedaj v stanju kot bi moral bit prvi dan. Gretje zjutraj ze cel teden s pridom uporabljam, je fajn. Je pa avto tako glasen ko zjutraj greje, kot da pred hiso laufa kaksna dostava zmrznjene hrane s kamionom.
Men se je z zamenjavo TCU vse skup čist podrlo. Nič od predgretja/klime ne dela tako kot bi moralo. Občasno mi uspe zagnati predgretje z aplikacijo, vendar potem vsakič, ko zaženem aplikacijo My Renault dobim sporočilo, da se je klima vključena, čeprav ne deluje. Tega sporočila se lahko rešim tako, da odmestim (uninstall) aplikacijo in jo ponovno naložim, samo potem dobim obvestilo, da ne vključitev predgretja ne deluje in naj poskusim kasneje. In po kakšnem dnevu, dveh spet lahko zaženem predgretje. In tako se vse skupaj vtri v začaranem krogu.
Programiranje v avtu in z aplikacijo ne deluje.

Kje so tebi zrihtali avto?
Z Realom sem obupal, uredili so ga v TPV Avto v Novem Mestu, imajo tudi nadomestne elektricne Zoe in Twinge. RenaultNissan Slovenia preko katerih sem nato nadaljeval resevanje, je tja 2x poslal strokovnjaka, narocili naj bi tudi neke dele, vec informacij pa nimam.
UrbanBatic
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 17
Kraj: Castra
Avto: Zoe Z.E.50
6
11

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a UrbanBatic »

Po pregledu celotne teme oz. 'sage' poročam, da na ZE50 z avt. klimo deluje vse OK. Tako prek iOS app-a kot direktno prek sistema. Software avtosistema je po datumu 4.4.2021, točne različice se ne spomnim.
Pri programskemu ogrevanju/urniku je potrebno oddati začetek ogrevanja kake 10min vnaprej, da se zadeva vklopi, ker drugače le preteče nastavitev brez dejanskega začetka in se aktivacija zgodi šele naslednji teden. :D
Tipka za takojšnje ogrevanje v aplikaciji tudi dela, vendar vsak signal proti avtomobilu traaaajaaaa. :sleep:

Torej:
-ogrevanje brez polnjenja zahteva 40%+ polnost baterije
-ogrevanje med polnenjem zahteva 20%+ polnost baterije

Ogrevanje se prekine ob 'zagonu motorja'.
Simon
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Zoe 52kWh”