Gremo na elektriko - delovanje in težave

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a crunchy »

V EVSVET-u nisem našel naslova tematike za aplikacijo in celoten "ekosistem" Gremo na elektriko. Tako odpiram novo tematiko. Administrator, prosim, če premakneš sporočilo v primeru, če je katera od obstoječih tematik ustrezna.

Torej že parkrat se mi je zgodilo, da aplikacija "Gremo na elektriko" ni delovala. Danes popoldne, ko smo se vračali z izleta smo želeli polniti, vendar ni delovala tako aplikacija kot tudi spletna stran.
Pozneje sem se uspel logirati na spletni strani in "vklopiti" polnjenje, vendar dejansko ni vklopilo polnjenja in mi je pozneje tudi javilo napako na spletni strani. Ali je danes še kdo imel podobne izkušnje?
CRF, venuciae30
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a matija »

Meni vecinoma deluje sama aplikacija, do sedaj v nekaj letih mislim da 2x neka polnilnica ni delovala z app-om, sem uporabil RFID. Mi pa ne izpisuje vec “past sessions”, le nalaga v nedogled. To sem jim javil pred meseci, odgovor se pripravljajo.
crunchy
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 450
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
445
633

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

Tudi meni pred nekaj dnevi v KG ni šlo z aplikacijo.
Logiral, vklopil polnilnico, status aktivirana, vendar polnilnica ni vklopila. Istočasno na drugem priključku s kartico vklop bp.
Status na aplikicaji je bila potem rezervirana polnilnica, kljub temu, da sem dal zaključi polnjenje.
crunchy
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a magic »

Glede na vse napisano je najbolj ziher vklop s kartico.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a crunchy »

magic napisal/-a:Glede na vse napisano je najbolj ziher vklop s kartico.
Ja, če bi jo imel. Saj sploh ne vem koga bi lahko prosil za kartico, če jo sploh izdajajo. Ali ni bilo enkrat rečeno, da kartic ne izdadajo več, ker je na voljo aplikacija? Verjetno sem zamešal s katero drugo kartico?!?
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a energija »

Jaz sem pridobil v dveh dnem kartico Elektra Celje in naj bi delovala na vseh GremoNaElektriko. Nisem še poskusil ker sem avto le pripeljal iz salona domov pred nekaj dnevi.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a magic »

Jaz imam kartico od el. Ljubljana, takrat so jo še izdajali. @energija, polnilnico od ECE sem aktiviral s kartico gremo na elektriko in je delovalo, kontra pa še nisem poizkusil.
Uporabniški avatar
SamCam
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 66
Avto: Opel Ampera, Citroen Czero
82
36

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a SamCam »

Ko sem nazadnje polnil v Ljubljani in na Trojanah sem polnilnico aktiviral s klicem na številko, ki je navedena na stebričku. Vem pa, da vse polnilnice ne podpirajo te opcije. Res pa je, da je od tega že kar nekaj časa.
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a Matej »

Če imaš kartici od Elektro Celja je tudi ok.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a crunchy »

energija napisal/-a:Jaz sem pridobil v dveh dnem kartico Elektra Celje in naj bi delovala na vseh GremoNaElektriko. Nisem še poskusil ker sem avto le pripeljal iz salona domov pred nekaj dnevi.
OK. Ali lahko, tudi za ostale bralce foruma, natančno opišete postopek kako ste pridobili kartico (koga ste kontaktirali, e-mail, ...)? Po nekaj minut googlanja nisem namreč našel nič uporabnega. Upam samo, da ne moram osebno v Celje, da pridobim kartico, ki bo nadomestila aplikacijo "Gremo na elektriko". Če pa bo treba, bom tudi to naredil, ker je zadeva res moteča. Meni, na primer, nikoli niso delovali SMS-ji in kot sem povedal, včasih ne deluje tudi spletni portal. Žal.
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a Pier »

crunchy napisal/-a:OK. Ali lahko, tudi za ostale bralce foruma, natančno opišete postopek kako ste pridobili kartico (koga ste kontaktirali, e-mail, ...)? Po nekaj minut googlanja nisem namreč našel nič uporabnega. Upam samo, da ne moram osebno v Celje, da pridobim kartico, ki bo nadomestila aplikacijo "Gremo na elektriko". Če pa bo treba, bom tudi to naredil, ker je zadeva res moteča. Meni, na primer, nikoli niso delovali SMS-ji in kot sem povedal, včasih ne deluje tudi spletni portal. Žal.
Kontaktiraj Matjaz.Klancnik@elektro-celje.si in se z njim vse dogovori. Jaz sem poslal njemu in ga vprašal, kakšen je postopek za pridobitev kartice in potem je vse steklo kot je treba.
crunchy
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 450
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
445
633

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

Matej napisal/-a:Če imaš kartici od Elektro Celja je tudi ok.
To velja za vse polnilnice Gremo na elektriko ali samo za določene?
crunchy
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a energija »

Jaz sem urejal kartico 14. januarja 2019 na Elektro Celje (po telefonu in internetu, brez osebnega obiska) in tu je njihov prvi odgovor. Je pa bila v mojem primeru kontaktna oseba prijazen JAN GREGORC:

Za pridobitev R-FID kartice za polnjenje električnih vozil se oglasite na sedežu podjetja Elektro Celje d.d., Vrunčeva 2a, 3000 Celje ali nam posredujte osebne podatke (ime in priimek, naslov, telefon ter tip električnega vozila) in vam R-FID kartico pošljemo po pošti.

Pred izdajo R-FID kartice vas prosimo, da opravite registracijo na spletni strani: https://www.gremonaelektriko.si/ in nam posredujte potrditveno elektronsko sporočilo (Confirm your registration to Gremo na elektriko) na jan.gregorc@elektro-celje.si

Trenutno so R-FID kartice brezplačne in omogočajo polnjenje električnih vozil na vseh polnilnih mestih z oznako »GREMO NA ELEKTRIKO« in na polnilnih mestih v lasti Elektro Celje, d.d.

Več informacij o seznamu, lokacijah in prijavi najdete na spletni strani: https://www.gremonaelektriko.si/
crunchy
Uporabniški avatar
kt57
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 184
Kraj: Grosuplje
Avto: Nissan Leaf 2018, Tesla Y LR
312
1506

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a kt57 »

Že nekaj časa je možno aktivirati polnilnice iz sistema Gremo na elektriko tudi s R-FID Plugsurfing. Ne vem, če deluje na vseh.
crunchy, matija
TČ okt. 2011, SE jun. 2017, Nissan Leaf apr. 2018, Tesla Y LR sep.2023
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a crunchy »

kt57 napisal/-a:Že nekaj časa je možno aktivirati polnilnice iz sistema Gremo na elektriko tudi s R-FID Plugsurfing. Ne vem, če deluje na vseh.
Čakaj, ali potem kaj plačaš?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a matija »

kt57 napisal/-a:Že nekaj časa je možno aktivirati polnilnice iz sistema Gremo na elektriko tudi s R-FID Plugsurfing. Ne vem, če deluje na vseh.
Hvala za info kt57
crunchy napisal/-a:
kt57 napisal/-a:Že nekaj časa je možno aktivirati polnilnice iz sistema Gremo na elektriko tudi s R-FID Plugsurfing. Ne vem, če deluje na vseh.
Čakaj, ali potem kaj plačaš?
Pise da je brezplacno:
Priponke
IMG_0694.PNG
IMG_0694.PNG (83.02 KiB) Pogledano 7613 krat
crunchy
Uporabniški avatar
kt57
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 184
Kraj: Grosuplje
Avto: Nissan Leaf 2018, Tesla Y LR
312
1506

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a kt57 »

Ja, za zdaj je brezplačno. Je pa verjetno, da bo Elektro Ljubljana uporabil Plugsurfig platformo za zaračunavanje...., ko bo.
crunchy
TČ okt. 2011, SE jun. 2017, Nissan Leaf apr. 2018, Tesla Y LR sep.2023
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a Franci »

crunchy napisal/-a:
magic napisal/-a:Glede na vse napisano je najbolj ziher vklop s kartico.
Ja, če bi jo imel. Saj sploh ne vem koga bi lahko prosil za kartico, če jo sploh izdajajo. Ali ni bilo enkrat rečeno, da kartic ne izdadajo več, ker je na voljo aplikacija? Verjetno sem zamešal s katero drugo kartico?!?
Zdravo, ja na Elektro Ljubljana jo ne izdajajo več - prav tako mi v četrtek 7.2. na Kržičevi v Lj ni uspelo opravit priklopa z SMS-om, zgleda mi nekaj ne deluje
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Kot je objavil @nergija, je kartico možno dobiti prek Elektra Celje (jan.gregorc@elektro-celje.si). Prav danes sem jo prejel po pošti.
Sprašujem se samo nekaj. Če začnem polnjenje s kartico namesto z aplikacijo ali potem, če se vmes prijavim v aplikacijo, lahko dobim informacijo o tem koliko kWh sem do takrat napolnil (mislim, da je kartica morda vezana na račun od "Gremo na elektriko", kajti Janu Gregorcu moraš poslati e-mail, ki si ga prejel, ko si se registriral na "Gremo na elektriko")?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Gremo na elektriko - delovanje in težave

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

crunchy napisal/-a:Kot je objavil @nergija, je kartico možno dobiti prek Elektra Celje (jan.gregorc@elektro-celje.si). Prav danes sem jo prejel po pošti.
Sprašujem se samo nekaj. Če začnem polnjenje s kartico namesto z aplikacijo ali potem, če se vmes prijavim v aplikacijo, lahko dobim informacijo o tem koliko kWh sem do takrat napolnil (mislim, da je kartica morda vezana na račun od "Gremo na elektriko", kajti Janu Gregorcu moraš poslati e-mail, ki si ga prejel, ko si se registriral na "Gremo na elektriko")?
Da, kartica in aplikacija sta povezani, zato lahko v aplikaciji spremljaš status polnjenja, četudi si polnjenje začel s kartico.
crunchy, kt57
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”