Renault novosti

Zoe, Twizzy in Kangoo Z.E.
Odgovori
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Renault novosti

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Franci napisal/-a:Se strinjam, bo uporaben, a nekje je bilo treba narediti črto in naročiti EV.
Prihajajo vse boljši in boljši - tudi Renault naj bi kmalu predstavil novosti.
Ciljaš na Clio V in tista kitajska verzija?
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Soul EV 2019 - ugibanja in napovedi

Odgovor Napisal/-a Franci »

rgornik napisal/-a:
Franci napisal/-a:Se strinjam, bo uporaben, a nekje je bilo treba narediti črto in naročiti EV.
Prihajajo vse boljši in boljši - tudi Renault naj bi kmalu predstavil novosti.
Ciljaš na Clio V in tista kitajska verzija?
Sem pristaš Renaultov in verjamem, da se čez leta vrnem, je pa res, da avte nabavljam v povprečju za dobre 10 - let in najbrž pri KONI ne bo drugače.

EV za kitajski trg poznam, pride tudi prenovljeni ZOE in računam, da počasi tudi kaj večjega. Prodajalci pri Renaultu so mi svetovali, da se za nakup njihovega EV - splača počakati še eno leto, da bo marsikaj drugače, a več od tega kar se da izbrskati na spletu ne vem, a v kolikor bodo želeli parirati Vzhodu bodo morali prestaviti v višjo prestavo.
matija
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a CRF »

Prihaja marsikaj... ampak pač počasi.... Megan bo EV, precej modelov bo plugin, tisti malček bo pa Dacia....
Robie, FV-EV
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Soul EV 2019 - ugibanja in napovedi

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Franci napisal/-a:
rgornik napisal/-a:
Franci napisal/-a:Se strinjam, bo uporaben, a nekje je bilo treba narediti črto in naročiti EV.
Prihajajo vse boljši in boljši - tudi Renault naj bi kmalu predstavil novosti.
Ciljaš na Clio V in tista kitajska verzija?
Sem pristaš Renaultov in verjamem, da se čez leta vrnem, je pa res, da avte nabavljam v povprečju za dobre 10 - let in najbrž pri KONI ne bo drugače.

EV za kitajski trg poznam, pride tudi prenovljeni ZOE in računam, da počasi tudi kaj večjega. Prodajalci pri Renaultu so mi svetovali, da se za nakup njihovega EV - splača počakati še eno leto, da bo marsikaj drugače, a več od tega kar se da izbrskati na spletu ne vem, a v kolikor bodo želeli parirati Vzhodu bodo morali prestaviti v višjo prestavo.
Tudi jaz sem pristaš Renaultov, tako da si želim sam tudi vsaj Megane verzije EV. Po drugi strani sta pa Nissan in Renault "bratski" firmi
Robie
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a Franci »

Sem tudi o LEAF-u razmišljal - sem se malo ustrašil pregrevanja.
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a rgornik »

CRF napisal/-a:Prihaja marsikaj... ampak pač počasi.... Megan bo EV, precej modelov bo plugin, tisti malček bo pa Dacia....
Kakšen pa o megane? So že kaj objavili?
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a CRF »

Po Ženevi bo več uradnega jasno... Ampak bodo minevala leta preden bo to v salonih....
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a rgornik »

OVE, OVE, OVE
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a rgornik »

A ste zasledili tale članek?
Renault ima poleg električnega modela zoe v ponudbi še dva električna avtomobila - nišni twizzy in dostavniški kangoo. Nov Zaradi cen baterij je razvoj večjega električnega avtomobila ta trenutek nesmiseln, saj bi bila cena avtomobila previsoka.
Zaradi cen baterij je razvoj večjega električnega avtomobila ta trenutek nesmiseln, saj bi bila cena avtomobila previsoka. ''Moj odgovor je zelo jasen. Šli bomo v segment C in tja bomo zagotovo šli z večjo baterijo, to je dejstvo. Najti moramo pravi čas, da bomo prepričani o konkurenčnosti ponudbe,'' je za AutoExpress dejal Eric Feunteun, direktor globalnega programa za električna vozila pri Renaultu.
Zanimivo je to, da ne gredo v višji segment zaradi končne cene baterije. Osebno se mi zdi to malce čudno, po drugi strani pa razumljivo. Leaf, ki naj bi bil neposredni tekmec, je daleč stran od cene dobro opremljenega Megana (cca. 20.000€). Kaj vi mislite nad to potezo?
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a matija »

Misel je kratka in jedrnata: vecji BEV avtomobili so vsi razprodani (Mercedes EQC, Tesla S3X, Audi eTron, Jaguar I-Pace, Kia eNiro, ...).
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a rgornik »

A ni to potem še večji razlog, da vstopiš v ta segment?
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a pirpy »

rgornik napisal/-a:A ni to potem še večji razlog, da vstopiš v ta segment?
Če vse baterije porabiš na že narejenemu in izpačanemu Zoe, zakaj bi razvijal nov model in si delal stroške.
Ko bo na voljo večja količina baterij kot jih lahko prodajo z zoe potem se bo pa izplačalo.
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Upam, da ni Renaultova max. kapaciteta 50k vozil na leto. Bi pričakoval precej več od proizvajalca, ki je bil med prvimi na trgu. Sicer možno, da skupaj z Nissan, Mitsubishi in Samsung pokupijo, vse kar imajo na voljo, ampak vseeno mislim, da imajo še prostora. Z Zoe 2 in novim Kangoo-jem naj bi imeli še večje proizvodnje kapacitete
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a CRF »

rgornik napisal/-a:Z Zoe 2 in novim Kangoo-jem naj bi imeli še večje proizvodnje kapacitete
Avtomobilov ja, ne pa baterij.
matija
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6113
3999

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ko sledim vsem dogajanju v zadnjem času, se mi zdi, da smo z nakupom EV v zadnjem obdobju ravno ujeli pravi trenutek. Prejšnje generacije so imele slabe domete in porodne težave in si bil nekoliko omejen ali si se moral truditi in prilagajati.
Zdaj je problem kapaciteta proizvodnje baterij (napoveduje se veliko, praksa pa je druga) in posledično cene ne bodo padale, kot se je pričakovalo, čedalje več ljudi pa bi želelo kupiti EV. Kdor bo čakal z nakupom še leto ali dve po mojem ne bo profitiral (razen če bo imel srečo z dobavo in pravočasnim avansom) in je bolje sedaj nekaj vzeti, kar se pač dobi.
matija, DGJ, kt57, Franci
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Izgleda da lahko pričakujemo v naslednjem letu, dveh še dva BEV Renaultova modela glede na plan 8 BEV-ov do 2022. Članek

A ima kdo kakšno informacijo zakaj Fluence ne prodajajo v EU, samo v Koreji? Z novo baterijo 36kWh iz leta 2018 je to že kar spodoben BEV. Predvidevam da bo v dveh letih tudi nova verzija zunaj. Bi mi bilo logično, da bi ga prodajali tudi tu, glede na to, da je konkurenca Ioniqu lahko.
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a Franci »

Gre Renault ZOE svojo pot in to uspešno: https://avto.finance.si/8949755/Kako-je ... deab639f31
CRF
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Evo še en leak o novih Z.E.-jih. Twingo in očitno Captur - https://pushevs.com/2019/08/28/renaults ... -new-bevs/
CRF
OVE, OVE, OVE
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Captur? Za leto 2020 je napisano e-tech in ne "electrique". Za leto 2021 pa ni napisan model. Avtor je samo napisal naslednje:
The first comes in 2021 and it’s a compact SUV. I imagine it as an electric version of the Renault CAPTUR II,...
Torej je to samo njegova domneva. Najbrž, da ni daleč od resnice.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Renault novosti

Odgovor Napisal/-a CRF »

Lahko je tudi le plugin. Sicer se premika, ampk počaaaaasi.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Renault Z.E.”