Ioniq od Gorazda

Odgovori
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

Jaz bom začel z dnevom 0. Torej, danes od trgovca pridobil predračun za Ioniq EV v srebrni barvi in vsa trenutno možna oprema, na Eko sklad dal vlogo za pridobitev kredita in banki dal nalog, da plača 1.000 € are trgovcu. Menda bom sedaj 14 dni čakal odgovor Eko sklada. Po pozitivno rešeni prošnji sledi odhod na banko in urejanje kredita. Po nakupu pa še prošnja za pridobitev 7500€ nepovratnih sredstev. Ali je še kdo šel po tej poti? Moram biti na kaj posebej pozoren? K tebi Dejan pa vseeno pridem ta teden po informacije iz prve roke.
mkonci, CRF, Robinhood, evid, methos, DGJ, magic, Dzun Tao
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Na povezavi je kronološko napisano kako je potekalo pri meni ob nakupu SOULA, če ti bo kaj v pomoč lepo.

viewtopic.php?f=39&t=1108

lp
matija
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
870
1087

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a giotto »

Za katerega trgovca si se odločil?
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

giotto napisal/-a:Za katerega trgovca si se odločil?
Autobinck LJ. Meni najbližji. Bo v redu? Sicer pa je ara že vplačana.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Čestitke za nakup Gorazd.
Sistem in vrstni red administracije za Eko Sklad se danes malo razlikuje od mojega izpred dobrega leta in pol ali lahko rečem skoraj 2 leti nazaj. Verjetno bo kar pravi. Jaz sem kar na Eko sklad povprašal in so mi takrat vse prijazno razložili - so bili zelo kooperativni.

Kar oglasi se, ko boš imel čas, vseeno me kakšen dan prej pokliči, da se organiziram.
Se vidiva.
energija
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

V čakanju na odobritev subvencioniranja kredita s strani Eko sklada pregledujem video teste IONIQ-a in se mi zdi, da je ta najkvalitetnejši med vsemi, katere sem si do sedaj ogledal:
https://www.youtube.com/watch?v=woL85dQ3Asw
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Gorazd, če slučajno še nisi, poglej teste od Byorna (Nyland) na Youtube. Zelo realno prikaže in oceni.
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

DGJ napisal/-a:Gorazd, če slučajno še nisi, poglej teste od Byorna (Nyland) na Youtube. Zelo realno prikaže in oceni.
Pravkar poiskal. Sem ga našel že prej, a mi je njegov govor preveč antipatičen in ima predolge predstavitve (49 minut za predstavitev zimske vožnje Ioniq??). Pa saj nisem upokojenec ;-)
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
870
1087

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a giotto »

Ko sem bil js napaljen za Leafa so mi bili tudi eno urni posnetki prekratki
energija, SimonZed, Nejccc, crunchy, FV-EV, evid, DGJ
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Res je, tudi jaz sem vse pregledal celo po večkrat, da ne bi kaj pomembnega izpustil.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a matija »

Bjorna jaz vecinoma poslusam, ne gledam. Youtube laufa nekam v prazno, zvok pa je v avtu preko bluetootha. Je lazje stat v guzvi zjutraj
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3125
1626

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a pirpy »

tako ali tako preko bt zvok zaostaja
Nejccc, FV-EV
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Bjorn je res super tester, mu lahko zaupaš, predstavi veliko podrobnosti in primerja z drugimi znamkami, tako da dobiš pregled nad celim EV trgom - no dokler je še mahen
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

Prodajalec mi ponuja Kabel za polnjenje EV tip2 32A (7,5 m) za 400 €. Prepričan sem, da je možno takšen kabel dobiti ali celo narediti precej ceneje. Kje predlagate da kupim takšen kabel ali dele za sestavo takšnega kabla?
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Malce poglej po forumu, naročali so že od vsepovsod. Ena trgovina je bila iz UK.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Vsaj dva s foruma sva ga kupila v britanski spletni prodajalni na povezavi spodaj, kjer imajo zelo ugodno ceno, jaz sem ga včeraj tudi prvič preizkusil v praksi in deluje.

viewtopic.php?f=19&t=1522#p22694
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a magic »

energija napisal/-a:
DGJ napisal/-a:Gorazd, če slučajno še nisi, poglej teste od Byorna (Nyland) na Youtube. Zelo realno prikaže in oceni.
Pravkar poiskal. Sem ga našel že prej, a mi je njegov govor preveč antipatičen in ima predolge predstavitve (49 minut za predstavitev zimske vožnje Ioniq??). Pa saj nisem upokojenec ;-)
Jaz sem tudi kar nekaj testov pregledal, preposlušal, ...
Največ informacij ki sem jih potreboval sem pa dobil na tem forumu in večinoma je vse realno povedano, včasih kakšnega mal zanese
Ti čim več vprašaj, nas je veliko ki imamo že nekaj časa ioniqa + še drugi z drugimi modeli, znamkami.
Pa čestitke za dobro odločitev, jaz pri sebi vem, da sem se prav odločil, pa ga imam za prvi avto. Kar se kabla tiče pa pri Autobinchu probaj ce ti ga podarijo. Meni so ga, pa še zimske gume pa še 500€ popusta. Samo sedaj če je že zaaran se boš težko še kaj izpogajal.
giotto, evid
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
870
1087

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a giotto »

A pripravo vozila so ti zaracunali? 140 eur mislim da pise...
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

giotto napisal/-a:A pripravo vozila so ti zaracunali? 140 eur mislim da pise...
Ja. Tudi pripravo vozila so mi zaračunali. Po pravici povedano se nisem veliko trudil s pogajanji, pa razlaganji, da bom šel še k drugim ponudnikom in potem da sem dobil ugodnejšo ponudbo pri drugih itd. Nisem tak tip.
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

SimonZed hvala za info. Sem prišel do tu https://evcables.co.uk/index.php/by-car ... talog=true& in sedaj ne vem, katerega naj vzamem. Rad bi vzel takšnega, ki je zvit kot vzmet, pa imam občutek, da ni noben kompatibilen za IONIQ. Vasj tako piše pri vsakem spodaj, ko odpiram te tipe.
Pa še eno vprašanja. IONIQ (verjetno tudi večina drugih) ima na avtu priklop s 7 luknjami, pod njim pa še priklop z dodatnima dvema. Če prav razumem, lahko IONIQ polnil na tri načine; preko šuko (ta kabel dobim poleg avta), s kablom, kakršnega TIP2-TIP2 (vključen v 7 lukenj) in potem je po mojem razumevanju še en kabel, ki pa je vključen v priklop 7 + priklop 2 luknji. Ali to drži?
Pa še eno vprašanje vezano na to; po pregledovanju zemljevida polnilnic po LJ piše, da so vtičnice 7-polne in 32A. Torej na teh se uporablja TIP2 ?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”