Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovori
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Ogo »

A ima okvarjen fertajler in povito vinklkuglo? Ali pa ni več zrel za subvencijo?
Uporabniški avatar
_astrek_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 255
Kraj: Škofljica
Avto: Tesla M3 RWD 2022
118
144

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a _astrek_ »

Zgodil se je čudež! Danes dobim klic in ker sem praktično prvi v vrsti z najdaljšim naročilom imam možnost prevzeti naročilo od nekoga, ki mu ne bo zneslo jo kupit. Tako da imam v ponedeljek prevzem. Bi imel ze prej vendar smo glih sedaj v tujini na dopustu... Ma sem vesel k radio 😁💪 Da vidim zdaj kaj hudiča sem jaz to kupil in kako se pelje. Sem bil na testni voznji ze tolko casa nazaj (novembra 2021), da sem ze kar mal pozabil kako sploh zgleda zadeva 🙈😂
tilc, EVH, DeCoRawr, SunnyDay, edi-b, xrado, warpedone, SimonZed, venuciae30, Simon, Matej24, matija, nteam, dzozve, fajko, Andy, prgrmr, johnnyjacko, twolf, Gucci, nakaza, Sebastijan, evid, grnac94, _astrek_, Krfjola
https://www.tesla.com/sl_si/referral/ale947616
Povezava do FREE kilometrov na SC
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Bravo, kdaj si pa naročil oz plačal rezervacijo, če ni skrivnost

_astrek_ napisal/-a: 19 Sep 2022, 21:33 Zgodil se je čudež! Danes dobim klic in ker sem praktično prvi v vrsti z najdaljšim naročilom imam možnost prevzeti naročilo od nekoga, ki mu ne bo zneslo jo kupit. Tako da imam v ponedeljek prevzem. Bi imel ze prej vendar smo glih sedaj v tujini na dopustu... Ma sem vesel k radio 😁💪 Da vidim zdaj kaj hudiča sem jaz to kupil in kako se pelje. Sem bil na testni voznji ze tolko casa nazaj (novembra 2021), da sem ze kar mal pozabil kako sploh zgleda zadeva 🙈😂
E_skiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Kraj: 2241
177
113

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a E_skiro »

_astrek_ napisal/-a: 15 Sep 2022, 18:56 Od kdaj ze cakate fantje in kaj imate naroceno?

Jaz:
21.11.2021
M3 rwd bela/crna 18" brez ostalih "dodatkov"
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Uuuuuu za zjokat.. Dober si da si čakal tol časa.... Jaz iščem rabljeno, se mi ne ljubi čakat.. Ev sem prodal, sedaj imam elektrike viška, jo bom šenkal, bencin pa plačujem...
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Davki se morajo pobirat ;)
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Čestitke in varno vožnjo v novem avtu.
Lani so me prepričevali naj kupim Teslo ker bom Audija predolgo čakal. Pa sem iz nekih svojih razlogov dal aro za Audi in rekel, ko bo bo. Po 5 mesecih so me presenetili in mi javili, da je avto prišel. Aro plačal 8.11. in avto je prišel 18.4. Ker nisem imel časa iti po avto je imela prodajalka listo 5 kupcev, ki so želeli odkupiti avto po polni ceni. Vmes se je nekaj podražal in popusta niso več dali.
Prejšnji teden smo hoteli še enega naročiti z še bolj bogato opremo in bi čakali 1,5 let. Dvomim, da bo kolega čakal. Sam pa razmišljam, da moram že naročit za predvideno menjavo po 3 letih.
Sam bom pa verjetno vplačal Teslo Y za rezervo in jo dal na voljo nekomu, ki bo čez 9-12 mesecev vesel, da jo dobi takoj.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
695
139

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Gasper »

In zakaj misliš, da bo tako kot je bilo šlo še kar naprej? Mislim da se motiš, obresti gredo gor, inflacija je šla že gor, plače ne sledijo, to bo prej ali slej privedlo do tega, da bo folk začel preklicevati naročila in tudi vrednost rabljenih avtov bo pristala na realnih tleh.

To se sicer lahko še vleče, to je edina neznanka tule. IMO pa tole ne bo trajalo več kot leto dni.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Gasper napisal/-a: 20 Sep 2022, 15:26 In zakaj misliš, da bo tako kot je bilo šlo še kar naprej? Mislim da se motiš, obresti gredo gor, inflacija je šla že gor, plače ne sledijo, to bo prej ali slej privedlo do tega, da bo folk začel preklicevati naročila in tudi vrednost rabljenih avtov bo pristala na realnih tleh.

To se sicer lahko še vleče, to je edina neznanka tule. IMO pa tole ne bo trajalo več kot leto dni.
Žal bo verjetno ta kriza daljša kot je bila 2008. Take inflacije kot jo bomo smo jo dobili nismo navajeni in bo trajala. Žal inflacija povzroča ras cen surovin, delovne sile, transporta in na koncu izdelkov.
Dvomim, da bo Tesla čez 9 mesecev cenejša kot je danes (v mislih imam cenejšo različico). Čakalne liste tudi ne bodo kar izginile in od tu moje predpostavke. Žal bo trenutno največ izgubljal denar na računu in to ne malo..
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a warpedone »

O novi hudi krizi, ki da se je že začela, in ki bo sedaj pa res pokončala čisto vse, poslušam že vsaj od 2015 naprej ...
Pejte o tem palamudit kam drugam komu drugemu.
Hvala.
tomi123
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Torej skoraj tolk časa kot se že obljublja FSD? :)

Sori sm mogu, ker se lih letnica poklapa.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

warpedone napisal/-a: 20 Sep 2022, 16:12 O novi hudi krizi, ki da se je že začela, in ki bo sedaj pa res pokončala čisto vse, poslušam že vsaj od 2015 naprej ...
Pejte o tem palamudit kam drugam komu drugemu.
Hvala.
Nobena kriza še ni pokončala vseh in tudi po dinozavrih so podgane preživele. Tisti, ki ti je o krizi govoril 2015 te ni spoštoval ali pa te je želel nategnit (ali pa je bil morda res neveden). Tudi v prihodnjem obdobju bodo nekateri profitirali in pametovali, da so se leta 2023 prav odločili. Pogovarjamo se o sredini gausove krivulje oz. večini populacije, ki pa bo nekaj malega občutila v naslednjih letih. Koliko pa res ne znam povedat...Žal na nas ne vpliva samo zdrav razum tukaj prisotnih ampak tudi razum ali nerazum zunanjih dejavnikov..
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
695
139

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Nikjer nisem napisal kako globoka bo kriza, napisal sem samo da bodo krediti vedno dražji in da tele čakalne vrste za avte ne bodo trajale večno. Pač normalen ekonmski cikel.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Se pravi, vlagaš as in energijo v opis nečesa, kar je 'normalno', 'nič novega', 'ne prvič ne zadnjič'?
Več koristi bo, če se posvetiš temu, kar ni normalno, je novo in je prvič.
Naprimer da je nek ameriški avto za fakin 50 jurjev najbolj množično prodajan avto. Globalno.
Dvakrat dražji od 'dragega' avta, štirikrat dražji od poceni avtov.

Kaj folk počne s krediti je zeh.... bedaki so obstajali od nekdaj, in bodo obstajal na vekomaj veke.
Kredit je simpl: če ga nucaš, ga ne smeš vzet. Bedakom nedoumljivo,
Apolon, venuciae30, tomi123
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Tako je. Kredita se nikoli ne jemlje ker potrebuješ. Kredite se vedno jemlje da investiraš v nekaj kar nosi profit. veliko ljudi pa jemlje kredite ker ne morejo s kešom plačat avta. Pol pa konzerve pa krompirjeve ulupke jest ko nekaj zaškripa.
Ogo, tomi123
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
695
139

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Ne veliko, ampak večina ga vzame na kredit, pa ne govorim samo o EV, ta fama za avti velja across the board.

Avto za 50k €, ki letno zgublja 18%, je kar strošek, ne glede na to kako to financiraš, taka letna izguba je veljala od 2010 pa do 2019. V zadnjih treh letih se je pa zgodilo, da avto letnik 2019 prodaš za skoraj isti znesek kot si ga kupil. Če računaš s tem pa avto za 50k € ni več drag in marsikdo razmišlja, da si ga lahko privošči, večina gre v nakup s kreditom. Večina kupcev ni Warp in Apolon, ki iz žepa potegneta 50k €. Ko bo pa potrošnik crknil zaradi inflacije in nizkih plač, bo pa na trgu rabljenih kar naenkrat presežek ponudbe in glej, glej, kar naenkrat za tri leta star avto ne boš dobil več istega zneska kot pa za nakup novega.

Kupci električnih avtov tipično znajo zračunat TCO, ampak ocena TCO za tako drago vozilo bazira predvsem na neznanki, ki se ji reče izguba vrednosti. Če v izračun vržeš, da avto izgubi 5% v treh letih, se ti začne kar smejat in naročiš Teslo. Ko se bo trg postavil na stara pota bo pa jokanje, kako je to drago.
Ogo
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a warpedone »

V splošnem drži. Ampak ker ne drži v vseh podrobnosti, v konkretnih primerih zapade pod FUD in laž.
Kaj točno se bo začelo dogajat, ko se stvari začno kisat?
Bo čez noč banrkot čisto vsega?
Ne.
Povrpaševanje bo upadlo (zmanjšalo, ne bo šlo na 0), proizvajalci bodo primorani začet nižat cene.
Ker dobavitelji nimajo potrebe po nižanju cene (dokler proizvajalci ne začno kenslat naročil in s tem obsega proizvodnje)to pomeni manj "profita" oz. več izgube.
To bo nujno rezultiralo v tistem, česar nočte slišat - bankroti dinozavrov kot domine.
Države bodo flikale kolikor bodo zmožne, ampak ker bo industrija scala kri vse počez, avtomobilisti ne bodo edini lačni ptičji mladički.

Kdo je najbol odporen na ta problem?
Tisti, ki je že najbol masten in ima največ placa za znižanje cene predno začne delat izgubo.
Kdo danes sestavlja EVje z najmanj stroški?
Tudi tega nočte slišat ... :giggle:
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Kdo pa hoče slišat da so kupli avto kater bi lahk bil ful bel poceni :) Ampak v teh časih to ni nič takega, problem je samo v %.
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Tesla Model 3 - predstavitev
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Uspešnost proizvodnje in prodaje nekega modela je njegova prva in najbolj pomembna značilnost.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”