Dacia Spring

Spring
Odgovori
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a Gasper »

OK, challlange axcepted, sem preveril teste, ADAC je testiral Linglong Green Max HP010 leta 2019, rezultat (več je bolje):
Dry: 6
Wet: 6.4
Wear: 5

Za primerjavo Goodyear EfficientGrip Performance:
Dry: 8.2
Wet: 6.6
Wear: 8

Linglong je šrot guma, ampak vseeno v mokrem ni čisto zanič, resnično zanič je obraba in lastnosti na suhi cesti.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Glede na performanse in namen tega avta, bodo torej tudi te gume za večino uporabnikov čisto OK.
Avto ni dirkaški, tudi dvomim, da imajo kupci namen z njim delat 200 km dnevno.
5 let bodo tudi te gume zdržale. Po tem času bodo pa za odstrel tako, kot bi bile tudi Goodyearove.

Tisti, ki želijo menjat gume prej, pa to lahko še vedno storijo.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Sploh ne vem kako so to dovolili, da pride na trg.

https://www.zurnal24.si/avto/testi/pres ... hip-384386
Priponke
9CAE4704-45CD-4015-A7DE-63A4D7F91C47.png
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Evropski Zoe pa 0 zvezdic.

Koliko zvezdic ima pa el. skiro, kolesar ali motorist?

Potrošnik se mora pač zavedat kaj pomeni kaktere vrste avto in katere vrste prevoz. A misliš da bi morala regulacija v celoti prepovedat take avte? Potem lahko začnejo pri konzervah tipa AIXAM, tam zvezdice verjetno gredo že v minus.
warpedone
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Jaz sem pač zato, da je potrošnik obveščen o vseh teh rejtingih. Potem se pa odloča sam.

Kolega, ki si je ubral dotičnega Springa, je sedaj penzionist, in se je do sedaj vozil predvsem s 32 let staro Ford Sierro. Ta nima nobenih airbagov ali kaj podobnega. Laufa pa še zmeraj, ker je garažirana, tudi gnila še ni.
Imajo pa pri bajti tudi Toyoto Corollo hibrida, ki ga pa uporabljajo za daljše poti.

Skratka gre za drugi/tretji avto pri bajti.
Rudi
Prispevkov: 2
18
1

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a Rudi »

Lep pozdrav. Tudi sam sem že 1,5 meseca in 3000km lastnik Springa. Je drugi avto v družini, prvi je 180km+ dizel, tako da imam razčiščene pojme glede nosilnosti, hitrosti in pospeškov. Lahko povem, da sem do sedaj z avtom zadovoljen, je pa res, da moraš vedeti, kaj kupuješ/si kupil.
Če si že v startu pričakoval evropsko oz Tesla kvaliteto, potem ni variante, da ti bo avto ok, armatura je el-ćipo plastika, sedeži tko tko, avto ozek, enofazno polnjenje, nastavitev luči je po žici iz prve svetovne, zvočniki švoh, volan plastika kot na 20 let staremu golfu... v glavnem ni ID3,Tesla, ipd... daaaaaaleč od tega.
Samo, če ga pa gledam kot drugi avto, je pa zaradi par stvari super in sem, od kar ga imam, naredil tam 10x več kilometrov kot s prvim avtom. Dejansko sem v vsem tem času samo cca 10 kWh napolnil doma, ostalo vse na bližnji javni polnilnici oziroma kjer sem ga parkiral, tako, da lahko res trdim, da so me tile kilometri prišli, vsaj če gledam na gorivo, zastonj, imam pač srečo, da je polnilnica zraven in zmerom prazna. Druga stvar ki je ok je Media Nav Evolution radio, zadeva izgleda kot vse stvari notri, staro, ampak, v primerjavi s kakimi PSA zadevami ali pa z android avtoradii je res hitra. Android Avto dela v 0 res, odpira hitro, odzivno, original navigacija dela ok, radio postaje delajo… za tako »primitivno« zadevo po sedanjih standardih je res uporabna. Tudi ostala oprema je za drugi avto ok, ventilacija dela, gretje/klima začne z delom še preden se konča moja ulica, gume sprobane na dežju po Trojanah navzdol držijo ok, motor kljub majhni moči na papirju premakne in vozi brez problema, prtljažnik ima plac za otroški voziček, skiro, kabel in še par vrečk iz trgovine naenkrat, bi pa lahko kitajci/francozi/romuni naredili frunk ker spredaj je res dobra luknja neizkoriščena. Ob normalni vožnji ter nekaj avtoceste mi je poraba padla pod 11 kWh/100 km, samo ko sem res polno naloženega iz Nove Gorice navzgor po avtocesti gnal, potem je šlo vse počasi in je žrl kot naš vojaški terenec.
V glavnem, da povzamem, za drugi avto ter za vožnjo v službo cca 80 km na dan je super rešitev namesto 2 tonske nemške škatle, v kateri sem se sam vozil do sedaj.
Ali bi ga pa danes še 1x kupil… NEEEE, a so nori, jaz sem ga dobil, ker je en pred mano odpovedal in sem se zadnji čas vrinil v vrsto, dobil sem ga po takratni ceni in za malo več kot 18.000 EUR pred subvencijo s Comfort Plus opremo ter enosmernim polnilcem je bilo še na zgornji meji sprejemljivosti, ko si še rečeš, ajd, ok za drugega pa ker ne pijem in ne kadim… Samo po sedanji ceni (od nakupa se mi zdi, da je šla že 2x gor) pa ni variante. 21.000 EUR pred subvencijo, po ceniku pa, da čakaš dokler ne dočakaš (mi noben ni znal povedati kdaj bo naslednja dobava, če hočem npr. modro barvo), mislim da kljub vsem podražitvam in vsem čakalnim vrstam za nova vozila, ni vreden.
Robie, prgrmr, se-ma, Janez, BoBa, Franci, EVH, SimonZed, Sebastijan, edi-b, kt57, Rudi, Ogo, DGJ, Hanzi, ixi, matija, Sijared
XanthieBzz
Prispevkov: 1
Avto: Renault Zoe

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a XanthieBzz »

Zdravo,

Mene pa zanima katero aplikacijo uporabljate lastniki Dacia Spring, kjer lahko spremljate stanje napolnjenosti baterije? My Dacia namrec ni podprta v Slo, My Renault pa ne ponuja moznosti aktivacije vozila (zgolj osnovne info ob vnosu VIN stevilke). Zanima me za iOS.

Hvala za pomoc.
jurcek
Prispevkov: 1
Kraj: Grosuplje
Avto: Dacia spring

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a jurcek »

Fantje tezit mormo na dacia slovenija pa bodo mogoce kej zrihtal. Jaz sem pisal, pa sem damo dobil odgovor da se ne vejo kdaj bo aplikacija delovala.
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2229
1173
395

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a technic »

win.jpg
:party:
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1421

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Si pa optimist. .... Kia tudi ne podpira, je že nekaj let nazaj ko sem jim težil, "nimajo podatka kdaj naj bi app začela delovati" konec. Upam da vam uspe.
jurcek napisal/-a: 25 Jan 2023, 21:20 Fantje tezit mormo na dacia slovenija pa bodo mogoce kej zrihtal. Jaz sem pisal, pa sem damo dobil odgovor da se ne vejo kdaj bo aplikacija delovala.
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2229
1173
395

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a technic »

:love:
mukwai
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a robertto »

Bil sem zelo velik interesent za nakup Daci Spring, ampak 22k€ pa ni vredna. Podrazali so jo za 7k€. Kam tole vse pelje. Noro.
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2200
Avto: Y RWD, Kona 39
598
1775

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

V 100% carine na kitajska EV
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1557
Avto: Muskvič Model E Quattro
767
755

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Po mojem nima to veze s carinami.
Dvignili so cene, ker pač lahko. Inflacija in podobne lape.
Znanec ga je kupil še pred podražitvami in je zadovoljen kot avijon. Sploh ko je odbil še subvencijo.
Je penzić in ima doma itak sončno elektrarno.
Se je pa nekoč za take denarje dobil eGolf, ki pa je povsem druga (višja) kategorija električarja.
hojnikb
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 158
Kraj: Celje
Avto: BMW
46
1

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

robertto napisal/-a: 25 Feb 2023, 00:53 Bil sem zelo velik interesent za nakup Daci Spring, ampak 22k€ pa ni vredna. Podrazali so jo za 7k€. Kam tole vse pelje. Noro.
Spring nikol ni bil 15k€... To je bla ze v startu cena z subvencijo... Se je pa res podrazal za par jurjov...

Če tko gledas, dobis v nemciji MG4 za dobrih 25k€. Neprimerljivo bolsi avto kot Spring....
mlakar, robertto, Ogo
bartmatej
Prispevkov: 1
Kraj: Domžale
Avto: Dacia Spring

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a bartmatej »

Živjo.
Samo da javim da My Dacia aplikacija sedaj deluje.
Naloženo imam že dalj časa (ne preko Google Play Stora, ampak na netu poiščeš apk), vendar je napisalo da aplikacija v moji državi ni podprta. Zadnjič sem jo za probo spet odprl in sedaj deluje. Vidiš napolnjenost baterije in izklopiš polnjenje, vklopiš klimo oz. gretje in vidiš lokacijo avta.
LP Matej
mire9755
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 32
Kraj: celje
Avto: škoda
2
0

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a mire9755 »

zdravo,

kaj pa menite o tej ceni novega?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... a%20Spring
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8252
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3482

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Dobiš kar plačaš ... nizka cena odraža odsotnost stvari katerih nisi plačal.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
mire9755
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 32
Kraj: celje
Avto: škoda
2
0

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a mire9755 »

warpedone napisal/-a: 06 Nov 2023, 10:51 Dobiš kar plačaš ... nizka cena odraža odsotnost stvari katerih nisi plačal.
sem v tem čisto nov..v pridobitvi SE,itd,..pa me zanima kaj po tvojem vse manjka takšnemu avtu? imel bi ga kot drug avto..

thx
lp
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8252
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3482

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Kaj manjka tem avtu je najprej odvisno kakšnih avtov "si vajen" ... i.e. kakšen rang vozila.
Če si dosedaj vozil audije in BMWje te na dačiji precej očitno čaka samo razočaranje.
Če je tvoj sedani avto Dacija al pa 20 let star clio pa bo ta Spring korak naprej in zadovoljstvo.

Nato pa se začne EV specifika:
- plusi: je EV (najbolš možn avtomatsk menjalnik, itd)
- minusi: je dacia (najbolš simpl možn EV pogon, minimalna baterija / doseg)

Sledijo pa tvoje okoliščine:
- kolk km delaš
- maš lasten štrom
- kje točno živiš in kje točno se boš fural
- kolk drugih avtov imaš
- kolk drugih članov družine bo še uporabljajo ta avto

Kočna se pa z bistvenim: zakaj nova dacia in ne nek podobno drag par let star EV "višjega razreda"?

IMHO je tole https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ault%20Zoe več avta za podoben denar (v oglasu je napaka, avto ma 41 kWh baterjo).
mlakar
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Odgovori

Vrni se na “Dacia”