Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

IONIQ, KONA
Odgovori
Bogeyman
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 44
Avto: Peugeot e-208
66
9

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Bogeyman »

Za wireless Android Auto obstajata dve zadevi:
- AAWireless https://www.cpeb.it/
- Carsifi https://carsifi.com/
AAWireless na Peugeot e-208 dela odlično. Edino se občasno zgodi, da na nekaterih lokacijah prekine povezavo (verjetno zaradi zunanjih motenj). Pomaga oviti napravico v folijo.;)
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Nejccc napisal/-a: 17 Nov 2021, 09:11 Meni je pa všeč Android Auto in to iz več razlogov. Prvi je ta, da telefona praktično ne rabim več nikjer drugje polniti, kot v avtu. Tam se polni počasi, kar je dobro za aku :)
Radia praktično ne poslušam, ker se mi vedno vrti glasba z YouTube Music.
Tudi če grem po popolnoma znani poti, kjer bi se lahko peljal miže, si praktično vključim Google navigacijo (ali pa Waze). Me je že večkrat rešilo, ker sem videl zastoje in sem se jim lahko izognil. Google opozarja tudi na stacionarne in mobilne radarje (če jih kdo javi). Saj načeloma ne vozim čez omejitve ampak z Nirom je pa (pre)hitro malce čez omejitev :(

Kakor berem, delam krivico vgrajenem sistemu v avtu ampak do sedaj sem bil še vedno tako razočaran, da se niti ne spomnim več preizkušati česarkoli.
Meni AA prej kot v minuti ven vrže - pade povezava oz. se sesuje, ko je povezan z avtom... mogoče zato, ker ga imam s strani naloženega na S8... tako da je zame edina zanesljiva stvar hyundai navigacija. Najbrž bi bila z novejšim telefonom boljša izkušnja.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Se mi zdi, da če uporabiš različne prikaze, imajo ti tudi različne funkcije?! Danes sem na hitro opazil to razliko, sam nisem imel casa se s tem igrat. Ko sem izbral drug svetlejši prikaz sem dobil tudi desni detailni prikaz križišč, ki ga v prejšnjem nisem mogel vklopiti in je bil le simple na voljo.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hm, torej sedaj ko imamo možnost sami nadgradit FW in mape, kako pa vemo, kdaj bodo nove? Ima Hyundai kak sistem obveščanja na mail, ipd?
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Ima sistem obveščanja za posvečene, vsi ostali pa morajo ročno preverjati spletno stran, oz. aplikacijo.

Naslednji update za Gen5Wide navigacije naj bi bil že naslednji teden. So posadili preveč bugov v zadnji release, pa delajo na popravkih. :think:
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 133
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
104

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a zoranko »

Za Ioniq 2020/2021, očitno, še ni na voljo
2021-11-18.png
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Je bilo na voljo, a so umaknili update s spleta. :D
Bo nazaj naslednji teden, verjetno nov update. :geek:
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Še ena pozitivna stran updatea: GPS prikazuje tudi nadmorsko višino :clap: Sicer zelo skrito v navigaciji v setingsi pod sateliti ampak vsaj je, če kdaj rabiš :D
DeCoRawr
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6669
Avto: Kona 64_2018
3562
606

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

To mi je všeč tudi pri moji navigaciji, in kdaj uporabljam od avta namest Googlo sam zarad višine, oziroma sam mal skočim na tisto da prečekiram :D
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

FV-EV napisal/-a: 18 Nov 2021, 18:24 Še ena pozitivna stran updatea: GPS prikazuje tudi nadmorsko višino :clap: Sicer zelo skrito v navigaciji v setingsi pod sateliti ampak vsaj je, če kdaj rabiš :D
Nadmorska visina je bila ze prej tam prikazana. Se ze upal, da je kje blize po novem. ;)
FV-EV, DGJ
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

SimonZed napisal/-a: 18 Nov 2021, 20:07
FV-EV napisal/-a: 18 Nov 2021, 18:24 Še ena pozitivna stran updatea: GPS prikazuje tudi nadmorsko višino :clap: Sicer zelo skrito v navigaciji v setingsi pod sateliti ampak vsaj je, če kdaj rabiš :D
Nadmorska visina je bila ze prej tam prikazana. Se ze upal, da je kje blize po novem. ;)
Jaz je prej nisem našel, očitno sem bil premalo firbčen :giggle:
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Je kdo že našel, kje se izklopi izgovorjava ulic? :nope:
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Jaz imam navigacijo vedno izklopljene zvoke, razen za radarje mi pozvoni, drugega ne rabim.
DGJ
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Saj je tudi za Gen5 navigacijo update, novi zemljevidi in prehod na nov uporabniški vmesnik.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ogo napisal/-a: 15 Nov 2021, 14:31 Aja, pa strici na internetih trdijo, da so tokratni zemljevidi na osnovi TomTom, prej je bil pa dobavitelj Here Maps.
Zdaj in tudi prej je bil TomTom, vsaj kar se LIVE informacij tiče. Verjetno je tudi dobavitelj zemljevidov isti?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ogo napisal/-a: 15 Nov 2021, 18:21 Če imaš Android si lahko avtomatiziraš vklop WiFi hotspota na telefonu, ko se telefon preko BT priklopi na avto.

Hyundai Access Point
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=en&gl=US

Žal podobne aplikacije/avtomatizacije Japka ne podpira. :roll:
Jaz sem si zdaj nastavil enostavno rutino v Bixby Routines (deluje tudi brez Bixby), da se ob povezavi na Bluetooth avta prižge wifi točka in potem izklopili. Pa je enak rezultat brez dodatne aplikacije samo v ta namen.
darjan
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 133
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
104

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a zoranko »

Prvi vtisi po nadgradnji:
Začetni ekran zelo siromašen estetsko OK, manjka možnost personalizacije, Sam bi želel še nekaj podatkov, vsaj stanje baterije v procentih, doseg, boljši prikaz multimedije in vremena, ikono WiFi ipd.
Pozitivno je da so omogočili slovenski jezik, vendar zaradi tega ni več možnosti glasovnega klicanja
Od nadgradnje se ne pojavlja več opozorilo o nivoju hladilne tekočine. Naključje? Mogoče, vsekakor dobro došlo.
Videz radia me ne moti. ne uporabljam ga dosti.
Telefon-ni več priljubljenih številk, za mene pomembno zaradi dvigovanja rampe v službi.
V navigacijo se še nisem poglabljal, še pride na vrsto.
Pri AA še vedno neizkoriščen celi ekran.
Skratka, mešani občutki
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

zoranko napisal/-a: 25 Nov 2021, 21:23 Prvi vtisi po nadgradnji:
Začetni ekran zelo siromašen estetsko OK, manjka možnost personalizacije, Sam bi želel še nekaj podatkov, vsaj stanje baterije v procentih, doseg, boljši prikaz multimedije in vremena, ikono WiFi ipd.
Nekaj od tega kar želiš, vsaj na klasičnem Gen5 infotainmentu dobiš na zaslonu Electric Vehicle. Tega sem si nastavil na gumb po izbiri (zvezdica) in je takoj dosegljiv. Zdi se mi, da si avto po nadgradnji tudi zapomni zaslon, ki je bil izbran ob izklopu in se prižge na istem. Le "radij akcijskega dometa" je res smešen, kot za helikopter. :D
20211126_092102-01.jpeg
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 133
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
104

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a zoranko »

Meni vedno nastavi na začetni ekran. Mogoče je kje kakšna nastavitev? Vidim da imaš v angleščini.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Mislim, da ni nastavitve. Enkrat sem ugasnil na zemljevidu in potem opazil, se je prižgal na zemljevidu. Za slovenščino pa moram še preveriti, če je dodana.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Hyundai”