Petrol polnilnice

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina :)
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Zavrh pri Atransu
Avto: Ioniq + fosilc dci
858
509

Re: Petrol polnilnice

OdgovorNapisal/-a Matej » 05 Sep 2019, 20:28

Petrol, niste odgovorili še na vprašanje, in sicer, bo možno polniti z močjo več kot 50 kW?
Marko007, Vremenko, evid, FV-EV, DGJ, CRF, matija, ixi
Marko007
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Slovenija
Avto: Hyundai Kona
139
110

OdgovorNapisal/-a Marko007 » 05 Sep 2019, 20:39

Petrol je napisal/-a:
- Glede urejanja parkirnega mesta v Slovenski Bistrici že urejamo vse postopke za primerno označitev parkirnih mest na območju naših polnilnic

Hvala, upam pa, da za delo ki zahteva maksimalno kakšno 1h ne bo kot običajno preteklo x mesecev. Bom vas spomnil vsaj 1x mesečno za informacije kako ste daleč.
FV-EV
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Šentilj v Slov. Goricah
Avto: Hyundai Kona EV
87
223

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 08 Sep 2019, 00:35

Danes sem šel sprobati polnilnico v Domžalah in tudi sedaj ko je plačljiva, je po pričakovanjih še zmeraj omejena na 50 kW.

@Petrol kdaj lahko pričakujemo hitrejše polnjenje na vaših novih hitrih polnilnicah? A cena bo ostala ista?
CRF, matija, evid
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Sežana
Avto: C-Zero
129
178

OdgovorNapisal/-a Denis_ » 09 Sep 2019, 13:16

V Kopru sem hotel polnit na hitri polnilnici kjer se je polnil I3 na DC CSS v tem času je CHAdeMO zaseden oziroma je polnjenje onemogočeno dokler CSS ne zaključi meni osebno nesmiselno če se že postavlja taka infrastruktura hitrih polnilnic , da bi se vsaj dva avta ki imata različne vtiče lahko polnila.

IMG_20190907_123230.jpg

In še i3 se ni hotel umakniti nikakor ko je imel 99% baterije mi je bilo dovolj sem polnilnico zaustavil prisilno, staknil njegov vtič in začel ponjenje mojega ko se je moje polnjenje zaključilo po cca 20min se primaje lastnik i3 ja in reče hvala ker si odklopil sem se malce zamudil v trgovskem centru.

IMG_20190907_123807_1.jpg
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Kona EV
1189
1697

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 09 Sep 2019, 13:24

Na žalost je tako na vseh, da ne gre sočasno.
No ja, vsaj zahvalil se ti je, da si mu ni bilo treba umazati rok :)
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
2756
3993

OdgovorNapisal/-a matija » 09 Sep 2019, 13:28

Te polnilnice so namenjene enemu vozilu za hitro polnjenje. Dva prikljucka sta samo zato, ker se avtoibdustrija ni znala zmenit za standarda in so trije. Tretji pac ni podprt pri nas (kitajski DC prikljucek).

To je tako kot ce imas en 5V 0.5W polnilec za telefon, ki ima ven sop prikljuckov (micro usb, mini usb, lightning, usb-c, stari iphone 4, nokia okrogel, ...). Enega taksnega imam jaz. Pa jasno to ne pomeni, da bom lahko polnil 6 telefonov hkrati.

Pa enako je tudi na pumpah, tistih rock je precej pa dela le ena hkrati.

Skoda ker na popnilnicah ni to bolj jasno oznaceno, oz skoda ker sploh imamo vec DC prikljuckov pri nas.

p.s.: je pa car, pri 0.2€/min se je malo zamudil. Ali pa gre verjetno za tisto, kjer ima i3 prvo leto brezplacen tudi DC na Petrolu in smo spet pri istem problemu, ki se pojavlja pri brezplacnih polnilnicah :)
SimonZed
Petrol
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
258
4

OdgovorNapisal/-a Petrol » 09 Sep 2019, 20:57

Matej je napisal/-a:Petrol, niste odgovorili še na vprašanje, in sicer, bo možno polniti z močjo več kot 50 kW?

Spoštovani,

trenutno polnilnica omogoča največ 50 kW polnjenja na DC priključku. Za večjo moč bo potrebna tehnična nadgraditev. Večja moč polnjenja pa je povezana tudi z višjimi stroški, ki v trenutnih razmerah še niso upravičeni. Razmere na trgu spremljamo in intenzivno vlagamo v razvoj infrastrukture. Ko bo na trgu dovolj električnih vozil, bo do nadgraditev polnilnic seveda prišlo, vendar danes še ni jasno, ali bo to že prihodnje leto ali kakšno leto kasneje. O vseh novostih vas bomo seveda ažurno obveščali.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Luka Strnad Peterca
Inovativni poslovni modeli in digitalizacija
Petrol d. d., Ljubljana
matija, Matej, CRF

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na