Polnilnice v MB

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
patka
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 15
Kraj: gor
Avto: bmw
5
0

Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a patka »

Živjo,

kje v Mb v centru so delujoče polnilnice? Pa da ne rabim kakšne kartice. Berem, da imajo neko zmedo s polnilnicami.

Kako je pa s polnjenjem v Europarku? A so res samo gospodinjske vtičnice? Potem moram poseben kabel sabo pripeljat.

Hvala
Uporabniški avatar
deplumi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 31
Kraj: Maribor
Avto: Nissan LEAF
40
42

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a deplumi »

patka napisal/-a:Živjo,

kje v Mb v centru so delujoče polnilnice? Pa da ne rabim kakšne kartice. Berem, da imajo neko zmedo s polnilnicami.

Kako je pa s polnjenjem v Europarku? A so res samo gospodinjske vtičnice? Potem moram poseben kabel sabo pripeljat.

Hvala


V centru lahko poskusis sreco (zna bit da ne deluje) pri Vinagu (https://www.plugshare.com/location/196525), druga varianta je zelezniska postaja (https://www.plugshare.com/location/212702). V Europarku je samo shuko. Pri nobeni od teh polnilnici ne potrebujes kartice (plug&charge).
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a Matej »

deplumi napisal/-a:V Europarku je samo shuko. Pri nobeni od teh polnilnici ne potrebujes kartice (plug&charge).
Je res plug&charge? Ni potrebno iti na info točko za začetek polnjenja?
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Matej napisal/-a:
deplumi napisal/-a:V Europarku je samo shuko. Pri nobeni od teh polnilnici ne potrebujes kartice (plug&charge).
Je res plug&charge? Ni potrebno iti na info točko za začetek polnjenja?
Nekateri jih ne zaklepajo in ko prideš ne rabiš na info točko.
Matej
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a darjan »

Pri lidlu je DC, na tržaški.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

pri EM vodo vodovodna typ 2 brezplačna.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a Taragula »

MIRANRR napisal/-a:pri EM vodo vodovodna typ 2 brezplačna.
Kje je to?
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 451
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
193
1711

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Blizu OBI-ja.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Sebastijan napisal/-a:Blizu OBI-ja.
Misliš na Vodovodno ulico 2 (zraven Elektra Maribor)? Na Plugshare piše, da deluje le 1x type 2, čeprav naj bi bile 4 x 22 kW.
patka
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 15
Kraj: gor
Avto: bmw
5
0

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a patka »

Izlet uspel. Hvala za info. Polnila pri žel. postaji brez problemov, do centra je le par korakov.
Šla samo mimo polnilnice na Vodovodni ulici, mislim, da sta dve ta hitri polnilnici 50kw, polnil je en teslak. Nekje sem prebrala, da je brezplačna. Je bila v planu le za rezervo, če ne bi mogla napolnit v centru.
matija
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 451
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
193
1711

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

crunchy napisal/-a:
Sebastijan napisal/-a:Blizu OBI-ja.
Misliš na Vodovodno ulico 2 (zraven Elektra Maribor)? Na Plugshare piše, da deluje le 1x type 2, čeprav naj bi bile 4 x 22 kW.
Na tole ja. Pa pri lesnini in Momaksu kak kilometer prej je tudi polnilnica. Zato sicer ne vem če deluje stalno ali samo ko so trgovine odprte.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Na vodovodni je Chademo in samo ena typ 2. brezplačno.
Priporčam APP PS tam oso vse te polnilnice vpisane. Razen tiste pri Momax in nova na Lahovi. Jo je že kdo vpisal.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a Matej »

Kaj pa na Veselovi? Je DC, plačljiva in katero kartico potrebuješ?
Uporabniški avatar
deplumi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 31
Kraj: Maribor
Avto: Nissan LEAF
40
42

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a deplumi »

Matej napisal/-a:Kaj pa na Veselovi? Je DC, plačljiva in katero kartico potrebuješ?
Zadnjic sem poskusil to DC na Veselovi - bila je sobota zjutraj. Se pripeljem do ograje, na razdaljo da vidim telefonsko katero treba poklicat, se preden uspem poklicat stevilko, pride varnostnica in me gleda kot da sem priletel iz lune. Ji namignem da bi polnil, odpre ograjo... Parkiram, zelim prikljucit avto, prikljucki zaklenjeni. Malo pogledam naokrog najdem navodila (in ceno 0.25eur/min), ki pravijo da je potrebno uporabit EasyPark. Zazenem EasyPark (nikjer cene) uspem "aktivirat" zadevo, v aplikaciji zacne tect cas kot da polnim... Rocke se vedno zaklenjene... Po dobri minuti ali dveh prekinem zadevo v aplikaciji, v tistem se rocka odklene, vtaknem v avto, kateri pricne polnit. V aplikaciji kaze da je polnilnica zasedena - kot da polni nekdo drug.
Ko dopolnim kolikor sem potreboval, sem zelel polnjenje zakljucit - ob tem se je zacela veselica. Aplikacija kaze da polni nekdo drug, polnjenja ni mogoce prekinit, varnostnica ne ve nic, nima kartice ne navodil kaj sedaj. Na polnilnici napis da so za nas na voljo 24/7, klicem mobilno stevilko na polnilnici... zvoni...oglasi se nihce. Ustavim polnilnico za zasilni gumb odklopim in grem.
Tako da je uspesno in ne stresno polnjenje v MB je se vedno znanstvena fantastika.
SimonZed, edi-b, EVH
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a darjan »

Pri Lidlu na tržaški je baje vse b.p., pa še DC je.
BogyX
Uporabniški avatar
deplumi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 31
Kraj: Maribor
Avto: Nissan LEAF
40
42

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a deplumi »

darjan napisal/-a:Pri Lidlu na tržaški je baje vse b.p., pa še DC je.
Mislis Lidl na Ptujski.

Saj to je ravno stvar ki me jezi. Lidlu ki deli elektriko zastonj uspeva, polnilnica deluje, ocenjena super, ... Nekdo ki se ukvarja z prodajo elektrike pa ravno nasprotno - nihce se ne javi na telefon, prodajali bi polnjene drazje kot dizel, pokvarjene polnilnice noben ne povoha po mesece, nobene dolgorocne vizije za EV, ...

Je pa res Lidl v MB je taka svetla tocka za EV, vse ostalo pa v megli.
ixi, desiro, FV-EV, warpedone, Berda
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Tale zapis, bi bilo primerno poslati na EM, ki se precej hvali kako skrbi za razvoj e-mobilnosti.
Ob tržaški, dejansko v Vodovodni ulici zraven Petrola, je prav tako brezplačna DC polnilnica. Skoraj vedno je delovala. Brez kartice. Zraven je samo ena delujoča Typ 2 polnilnica.
Sam se zadnje čase izogibam hitrim polnilnicam. Samo Typ 2, če imam priliko da sem dalj časa v MB. Večinoma uspevam z domačo polnilnico 10-16 A.Hitre uporabljam na daljših potovanjih.
Priporočam, da v PS vpišete, če katera polnilnica ne deluje, da se ne sprehajamo po nepotrebnem.
matija
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a darjan »

deplumi, ni res...imaš polnilnico pri FERI, potem pri pošti na partinzanski, pri železniški, pri moemaxu. Europark je poln šuko vtičnic, etc.

res pa je do so to vse AC, ampak vseeno ni tako črnogledo.

Za "pravi" DC je pa na Petrolu zelo blizu MBja na voljo še pa još, pa še Tesla je tam. Jaz se strinjam s politiko da DC ne sodi v mesto, tako da mi to ustreza.
MIRANRR
Uporabniški avatar
deplumi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 31
Kraj: Maribor
Avto: Nissan LEAF
40
42

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a deplumi »

darjan napisal/-a:deplumi, ni res...imaš polnilnico pri FERI, potem pri pošti na partinzanski, pri železniški, pri moemaxu. Europark je poln šuko vtičnic, etc.

res pa je do so to vse AC, ampak vseeno ni tako črnogledo.

Za "pravi" DC je pa na Petrolu zelo blizu MBja na voljo še pa još, pa še Tesla je tam. Jaz se strinjam s politiko da DC ne sodi v mesto, tako da mi to ustreza.

FERI od 4ih deluje ena, na kartico ki je ni mogoce dobit. Podobno se soncijo ostale polnilnice istega podjetja. Se je tukaj ze kaj spremenilo?
Na Partizanski zaenkrat dobro kaze. Moemax deluje?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Polnilnice v MB

Odgovor Napisal/-a darjan »

Moemax je deloval, ko sem bil nazadnje, je pa nekaj tudi blizu kođaka v izgranji, ne vem če že dela, kdo ve?

Saj je tudi pri Qlandiji lidl polnilnica, pa se še kaj najde. V glavnem niti ena ni plačljiva v MB, čisto druga zgodba kot v LJ. pa v MB so parkirana mesta v modrih conah, kjer lahko EV vozila parkirajo zastonj. Torej polniš na DC na Petroli in greš zastonj parkirat v mesto. Veliko bolje, kot pa to kar se dela v LJ, kjer se kombinira parking in polnjenje, ki ga folk izkorišča.
MIRANRR
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”