Trenutno stanje javnih polnilnic

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: naročen Born 77 kWh
76
146

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a nteam »

Sistem polnilnic GNE (Gremo na elektriko od Elektra Ljubljana d.d.) s 1.6.2022 posodablja svojo aplikacijo ter cenik. Podražitev se mi zdi zelo zmerna.

https://www.gremonaelektriko.si/vozniki#Cenik
Janez
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Ioniq
72
107

Odgovor Napisal/-a Janez »

No, bomo preživeli. Se pa bojim da tole ni zadnja, bo jih še, malo po malo. Kako bo pa na tole odreagiral gen-i, bomo pa videli.
filip
EV entuziast
EV entuziast
8
1

Odgovor Napisal/-a filip »

Upajmo da ne bomo imeli z leti kup kablovja katero bo viselo iz blokov.
Pa tudi sedaj je postalo moderno da ti pride prositi za polnjenje v lokal ali na dvorišče določenega proizvodnega obrata ; največkrat ko mu je težko dati 1€/h ali pa je parkirno mesto ponavadi zasedeno z običajnimi vozili oziroma zaparkirano
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
472

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Kaj kdo ve, če je kje brezplačna delujoča polnilnica tip2 okoli dvorca bukovje na koroškem. Hvala
Janez
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Ioniq
72
107

Odgovor Napisal/-a Janez »

Parkirišče pri mostu v Dravogradu.
Tomtom
Uporabniški avatar
evpolnilnice
EV entuziast
EV entuziast
Avto: IONIQ 28 kWh, KIA eNiro 64kWh
305
256

Odgovor Napisal/-a evpolnilnice »

Na novo smo postavili 2x Type2 za goste Garni Hotela Miklič v Kranjski Gori. Polnjenje je brezplačno. https://www.plugshare.com/location/385133
Nejccc, Ogo, Damijan
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1163
965

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

gile napisal/-a: 31 Mar 2022, 22:11 Naslednjo nedeljo grem v Stožice pogledat Hansa Zimmerja, po Plugshare so tam 3 polnilnice Gremo na elektriko. Ni pa nobenih fotk ali prijav uporabnikov, tako da ne vem zdej... Dejansko so tam? Geni kartica tudi potegne?
A ti je ratal? Jaz grem danes.
Live long and prosper
gile
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Bela krajina
Avto: e-golf
260
75

Odgovor Napisal/-a gile »

Je. Polnil sem pri uvozu 1 se mi zdi. Je bil pa avto prikloplen enih 6 ur, ni se mi ga dalo med pavzo prestavljat, pa mal sem želel potestirat penale polnjenja več kot 3 ure. No to "testiranje" je bilo na računu od geni obračunano z 12€.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Bicikl
567
633

Odgovor Napisal/-a Apolon »

gile napisal/-a: 25 Maj 2022, 15:39 Je. Polnil sem pri uvozu 1 se mi zdi. Je bil pa avto prikloplen enih 6 ur, ni se mi ga dalo med pavzo prestavljat, pa mal sem želel potestirat penale polnjenja več kot 3 ure. No to "testiranje" je bilo na računu od geni obračunano z 12€.
Torej penali 4€/h?
gile
EV entuziast
EV entuziast
260
75

Ja. Čeprav ne vem od kje. Po ceniku od Gremo na elektriko, je cena nad 180 0,03€/min. Kar bi zneslo dobrih 5€. Na računu pa je bilo 168 min (kar bi držalo) s ceno 0,0738 (kar pa po njihovem ceniku ne štima). Ne vem od kje take cifre, bom jut mal poklical.
jozejoze
Kraj: ljubljana
Avto: v iskanju
0
2

Odgovor Napisal/-a jozejoze »

gile
EV entuziast
EV entuziast
260
75

Aha. Tole bo pa štimalo potemtakem. Za enkrat letno, če te ujame časovno, ni panike. Za redno prakso je pa tole mal drag šport.
mschrek
EV entuziast
EV entuziast
Avto: SR+
48
73

Odgovor Napisal/-a mschrek »

Saj ni šport, ampak tvoja neuvidevnost, ker se ti "ni dalo" in zato neko drug ni mogel polniti, češ, saj imam denar, lahko plačam. Kot bi rekel Apolon: balkansko ...
MIRANRR
gile
EV entuziast
EV entuziast
260
75

Res je, čeprav me je bolj zanimalo če in koliko bo obračun penalov za primer, če bom kdaj v situaciji, da pa res ne bi uspel v treh urah prestavit avta iz polnilnice. V končni fazi se je pa avto ob prihodu še polnil, ujel sem ga na nekaj čez 90%, mislim da sem ga z 7% priklopil. Pač se počasi polni egolf. Denarja pa načeloma nimam za neumnosti....
mschrek, Sebastijan
mschrek
EV entuziast
EV entuziast
Avto: SR+
48
73

Odgovor Napisal/-a mschrek »

gile napisal/-a: 25 Maj 2022, 17:41 Res je, čeprav me je bolj zanimalo če in koliko bo obračun penalov za primer, če bom kdaj v situaciji, da pa res ne bi uspel v treh urah prestavit avta iz polnilnice. V končni fazi se je pa avto ob prihodu še polnil, ujel sem ga na nekaj čez 90%, mislim da sem ga z 7% priklopil. Pač se počasi polni egolf. Denarja pa načeloma nimam za neumnosti....
Saj to, koliko so penali, piše tudi na gen-ijevem spletnem mestu :)
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Kona 64_2018
1785
264

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ja ampak tej penali so itak karneki če se avto dejansko polni. Ampak to smo že debatiral.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Bicikl
567
633

Odgovor Napisal/-a Apolon »

DeCoRawr napisal/-a: 26 Maj 2022, 10:00 Ja ampak tej penali so itak karneki če se avto dejansko polni. Ampak to smo že debatiral.
To pa ne drži. Kaj jaz si nastavim, da avto polni z minimalnim tokom pol pa ozurpiram polnilnico za cel dan. To je ok, da zaradi tega nobeden ne more koristit polnilnice? Še dražje bi moralo bit.
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
681
31

Odgovor Napisal/-a BoBa »

Tam, kjer se čas ne obračunava, pa se dogaja to, kar poznamo na Ptuj-u že dlje časa. Na brezplačni polnilnici je ves dan priključen PHEV. ZA svojo 7,7 kWh baterijo zaseda Type 2 vtičnico 8 - 9 ur, kljub temu, da je na polnilnici tudi šuko vtičnica. Zadnje leto je to BMW active tourer, včasih je bil pa Volt....
MIRANRR
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: stajerska
Avto: negovan
679
536

Odgovor Napisal/-a sluk »

Apolon napisal/-a: 26 Maj 2022, 10:23
DeCoRawr napisal/-a: 26 Maj 2022, 10:00 Ja ampak tej penali so itak karneki če se avto dejansko polni. Ampak to smo že debatiral.
To pa ne drži. Kaj jaz si nastavim, da avto polni z minimalnim tokom pol pa ozurpiram polnilnico za cel dan. To je ok, da zaradi tega nobeden ne more koristit polnilnice? Še dražje bi moralo bit.
Saj tudi bo. Mogoče bo celo cena v kombinaciji s prenešenimi kWh in časom polnjenja. Recimo 1kWh stane 0,1eur in 1 ura polnjenja=1 eur.
Zdaj pa je tvoj problem, če avto polni s 5kW ali pa 22kW.
Apolon
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
472

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Janez napisal/-a: 24 Maj 2022, 13:29 Parkirišče pri mostu v Dravogradu.
Je bila cel čas zasedena in sem polnil pri HE Dravograd s kartico od geni...
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek