Twingo ZE

Odgovori
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1250
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1245
1674

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a edi-b »

Testna vožnja 1h. Kot je bilo rečeno, plastik fantastik, noter, glede na velikost, prav neverjetno prostoren, tudi zadaj in prtljažnik, pelje se super, kot vsak BEV, poskočen... Cena za tega z auto klimo, luči in brisalci, električna stekla spredaj, vzratna kamera....z odšteto subvencijo okoli 15t eur. Za po mestu in tudi primestno vožnjo zmaga, kljub 22kWh bateriji, ima pa 22 AC polnjenje.

Moja navdušena, pravi pa da bi raje imela zoe z baterijo ali corso, kar je okoli 25t eur, še raje pa bo počakala T M2 :clap:
Priponke
received_856771915174987.jpeg
received_132885295353717.jpeg
received_157689289363884.jpeg
received_157627686037620.jpeg
received_502899544439844.jpeg
received_750145285877007.jpeg
received_874274686699500.jpeg
received_426998555217343.jpeg
received_414260049862182.jpeg
received_751884005455503.jpeg
context, DeCoRawr, EVH, prgrmr, SimonZed, kt57, Sebastijan, prijazen, mukwai, DGJ, Vodokotlic, evpolnilnice, EV+PV entuziast, timo, CRF, Ogo, mitjap, Hanzi
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Tudi jaz sem ga uspel prejšnji teden testirati po odprtju avtohiš. Dobil sem ga za čez noč, tako da smo ga testirali omejeno. Predvsem za vsakodnevne stvari (služba, trgovina, razni opravki v okoli). Slikic nimam, ker se jih da dobit ogromno, samo moj vozniški vtis.

Na kratko: prava igračka :love:

Na malce daljše:
Tudi sam sem ugotovil, da je notri precej prostoren, vendar zelo špartanski. Nekaj stvari najdeš od Dacie. Vendar me to ni motilo, saj se ve, da je to avto za "opravke". Motor odziven, glasnost v kabini se poveča pri okoli 80km/h, ki jih Twingo doseže brez problema. Pri tej hitrosti ob vključenem gretju je bila poraba okoli 17kWh/100km, mogoče malce velika za tak tip avta. Seveda ga nisem šparal ne na pedalu, ne na gretju. Domnevam, da bi po AC naredil okoli 80km, preden bi šel polnit. Kar pomeni, da relacija KP-LJ ne pride čez brez polnjenja. Mogoče poleti...

Kar se polnjenja tiče, testiral sem polnjenje preko noči doma na časovnik in pregretje. Avto je bil zjutraj lepo odtaljen in topel. Baterija se je začela polnit ob 4. uri, kot sem ji naročil. Zadeva dela odlično.

Se je pa zapletlo na Petrol polnilnici. Ko sem želel preko aplikacije zaključit polnjenje, je app preprosto zmrznil. Večkratni reset ni pomagal. Tako da sem moral klicati na klicni center. To me je malo spravilo v slabo voljo, ampak so me "nagradili" z brezplačnim polnjenjem, tako da odpustim :D . V uri in pol se je napolnil na 2/3 - malce razočaran.

Ali bi ga kupil? Iskreno, ne vem. Avto mi je všeč, če bi imel isto baterijo kot npr. novi 500 (40kWh), bi bil verjetno že naročen. Tako pa se še ne vem odločiti. Vseeno pa zelo priporočam za test, če ne rabite v avtu hude tehnologije in bi ga uporabljali za drugi avto.
OVE, OVE, OVE
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Koliko hitro se ti je polnil?
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Vodokotlic napisal/-a: 17 Feb 2021, 15:24 Koliko hitro se ti je polnil?
Žal ne vem, ker mi aplikacija ni prikazovala veliko podatkov (nekaj je zaštekalo). Dobil sem v eno uri in pol dobro polovico baterije, torej računam nekje 6kW.
OVE, OVE, OVE
Robertus
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 11
Kraj: Kamnica
Avto: Twingo ZE
44
0

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a Robertus »

Hojla,
včeraj sem pripeljal končno domov novega Twingo ZE. Po prevoženih 100 km lahko rečem, da je glede na ceno izpolnil moja pričakovanja. Prepričan sem, da bo za svoj namen (dnevna vožnja v službo, povprečno 100 km) dobro služil. Dejstvo je, da Twingo ni ID3 ali Tesla, ampak glede na ceno, je avtek čisto OK. Še vedno pa sem mnenja, da so elekteični avtomobili še vedno precej predragi in zaradi tega trenutno NE racionalna izbira.
LAjCi, edi-b, SimonZed, robertto, EVH, Frik25, EV+PV entuziast, Sebastijan, mitjap, DGJ, Vodokotlic, rgornik, CRF
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Čestitke za nakup slovenskega izdelka. :clap:
Testdriver
Robertus
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 11
Kraj: Kamnica
Avto: Twingo ZE
44
0

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a Robertus »

🙂
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a DGJ »

SimonZed napisal/-a: 13 Mar 2021, 20:06 Čestitke za nakup slovenskega izdelka. :clap:
x2 + srečno vožnjo.
mpzefo
Prispevkov: 6
Kraj: ribnica
Avto: twingo
0
1

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a mpzefo »

tudi kupujem twinga, ste zadovoljni z njim,,delau bom pribl.90km dnevno,,
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Čestitam za nakup.

Večinoma so racionalna izbira, le v redkih primerih pa tudi ne, to si naj pa vsak sam preračuna zase.
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Za 25.000km letno je zagotovo racionalna izbira, pri opremi pa razen najvišje sploh ne bi razmišljal.
mpzefo
Prispevkov: 6
Kraj: ribnica
Avto: twingo
0
1

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a mpzefo »

kje se da za twingo ugodno kupit hišni polnilec.vsaj 4kw,sicer še raziskujem namreč kupujem twjnga..lp hvala
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2932
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Hudo, twingič za 100 km na dan. Si ne predatavlam, ampak vsakemu svoje. Srečno vožnjo! :)
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Se da, preverjeno :). Niti ni tako slabo, na cesti se bolje obnese, kot uP.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2932
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

To pa verjamem, e-up je res drvarnica (brez zamere, uporabniki/lastniki).
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Imel sem priložnost voziti električni Twingo in je izkušnja res dobra.
Mene predvsem skrbi doseg saj baterija ima kapaciteto 21 kWh (WLTP 190 km), pač koliki bo doseg po zimi ali čez 4 leta ko tudi baterija izgubi nekaj kapacitete. Za vožnjo samo po mestu in bližnji okolici je avto res super, toda če včasih potrebuješ avto za pot tudi do 100 km v eno smer je pa lahko problem.
Dokler je cena bila okrog 13000 EUR (oprema Zen) je Twingo bil res odličen nakup, toda od kako se je na njega subvencija zmanjšala in se je podražil več kot 2000 EUR ne vem če je še vedno tako dober nakup.
rgornik
Robertus
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 11
Kraj: Kamnica
Avto: Twingo ZE
44
0

Twingo ZE - po prvih 400 km

Odgovor Napisal/-a Robertus »

Zdravo,
kot sem že napisal, sem kupil Twingota s strogim namenom.... samostojna vožnja v službo in mestni opravki.... moja "zgodba":
- do službe imam 30 km, polovico avtoceste. Torej naredim dnevno minimalno 60 km. Potem še kakšen teren, mesto.... in računam povprečno 100 km dnevno
- v kolikor ne bom imel "dodatnih" poti, računam da bom polnil avto vsak drugi dan. Sicer pa tudi če ga polnim vsak dan, mi to ne predstavlja nekega napora
- polnim ga lahko v bližini službe (Gremo na elektriko - celo BREZPLAČNO), doma pa sem si kupil 11 Kw polnilno postajo (Amazon- 550 eur)
- polniš lahko tudi z zamikom ali glede na nastavljen program.... prazna baterija se mi je doma napolnila v dveh urah in pol
- pri polni bateriji mi zjutraj pri temperaturi 3 stopinje kaže 170 km, ob vklopu EKO funkcije pa 190 km
- predvidevam, da je realni doseg manjši (odvisno od načina vožnje), ampak tudi če bo imel pozimi ali po 5 letih doseg okrog 100 km, bo "malček" služil svojemu namenu
- cena: oprema intens + še nekaj dodatkov, upoštevan popust prodajalca.. 20.000 eur. Ob predvideni subvenciji 4.000 eur je moj Twingo postavljen na cesto torej 16.000 eur.

Skratka, zaenkrat sem zadovoljen.
Simon, prgrmr, kt57, instrukcije, SimonZed, mitjap, EVH, Sebastijan, prijazen, CRF, Nemelk
gskerlep
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana
Avto: renault zoe 22kw q210
13
0

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a gskerlep »

edi-b napisal/-a: 11 Feb 2021, 08:59 Testna vožnja 1h. Kot je bilo rečeno, plastik fantastik, noter, glede na velikost, prav neverjetno prostoren, tudi zadaj in prtljažnik, pelje se super, kot vsak BEV, poskočen... Cena za tega z auto klimo, luči in brisalci, električna stekla spredaj, vzratna kamera....z odšteto subvencijo okoli 15t eur. Za po mestu in tudi primestno vožnjo zmaga, kljub 22kWh bateriji, ima pa 22 AC polnjenje.

Moja navdušena, pravi pa da bi raje imela zoe z baterijo ali corso, kar je okoli 25t eur, še raje pa bo počakala T M2 :clap:
Kje ga polnete in koliko časa do 100%?
gskerlep
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana
Avto: renault zoe 22kw q210
13
0

Re: Twingo ZE - po prvih 400 km

Odgovor Napisal/-a gskerlep »

Robertus napisal/-a: 18 Mar 2021, 07:44 Zdravo,
kot sem že napisal, sem kupil Twingota s strogim namenom.... samostojna vožnja v službo in mestni opravki.... moja "zgodba":
- do službe imam 30 km, polovico avtoceste. Torej naredim dnevno minimalno 60 km. Potem še kakšen teren, mesto.... in računam povprečno 100 km dnevno
- v kolikor ne bom imel "dodatnih" poti, računam da bom polnil avto vsak drugi dan. Sicer pa tudi če ga polnim vsak dan, mi to ne predstavlja nekega napora
- polnim ga lahko v bližini službe (Gremo na elektriko - celo BREZPLAČNO), doma pa sem si kupil 11 Kw polnilno postajo (Amazon- 550 eur)
- polniš lahko tudi z zamikom ali glede na nastavljen program.... prazna baterija se mi je doma napolnila v dveh urah in pol
- pri polni bateriji mi zjutraj pri temperaturi 3 stopinje kaže 170 km, ob vklopu EKO funkcije pa 190 km
- predvidevam, da je realni doseg manjši (odvisno od načina vožnje), ampak tudi če bo imel pozimi ali po 5 letih doseg okrog 100 km, bo "malček" služil svojemu namenu
- cena: oprema intens + še nekaj dodatkov, upoštevan popust prodajalca.. 20.000 eur. Ob predvideni subvenciji 4.000 eur je moj Twingo postavljen na cesto torej 16.000 eur.

Skratka, zaenkrat sem zadovoljen.
Hvala za podatke.
Ali gre za enako batrerijo kot je v Zoe 22kW, ker nam sedaj kaže pri 100% nafilana max. 84km.
Odgovori

Vrni se na “Twingo”