Twingo ZE

Odgovori
Hanzi
EV entuziast
EV entuziast
84
216

Re: Twingo ZE

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Vodokotlic napisal/-a: 24 Sep 2021, 10:41
Gregor Twingo ze napisal/-a: 14 Jul 2021, 23:05 Pozdravljeni

sem lastnik twingota in je to sicer moj prvi el avtomobil.
zanima me kako je z hlajenjem baterije..
ce klima dela lahkododatno haldim baterijo al sistem sam vziga hlajenje ce je to potrebno oz tako hoce baterija...
izmerjena temperature po voznji so od 25 do 32 stopinj preko obd2 in aplikacije canze.
Dobrodošel. Ti nimaš vpliva na hlajenje/gretje baterije. To avto dela vse sam. Bi pa pripomnil, da ko boš imel servise, da redno gledajo nivo hladilne tekočine za baterijo. Če ga enkrat zmanjka in batefija gre pogosto v želva način zaradi pregretja se naredi neizmerna škoda baterijam.
A ne zna napisati low level....ali kaj podobnega. Ajd, saj ce si pogosto v želvi, najbrz vsaj pokličeš na sevis
Robertus
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Kamnica
Avto: Twingo ZE
43
0

Twingo po 8 mesecih

Odgovor Napisal/-a Robertus »

.... po osmih mesecih vožnje Twingota in prevoženih 14.000 km moram reči, da avto služi svojemu namenu.... povprečno prevozim na dan 100 km, polnim vsak drugi dan - zaenkrat pretežno na brezplačnem polnilnem mestu 😃 V poletnih mesecih sem z enim polnjenjem prevozol okrog 180 km, zdaj ko se je ohladilo jih naredim okrog 120. Torej bom polnil avto podobno kot telefon vsak dan, ampak na to sem računal že ob nakupu.
Pod črto - s Twingotom sem zelo zadoveljen.
Apolon, DGJ, Hanzi, prgrmr, Vodokotlic, kt57, Ogo, evpolnilnice, nakaza, timo, TeodorOrtl, krucymucy
McDuck
EV entuziast
EV entuziast
54
12

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Robertus,

voziš se po mestu, regionalkah ali tudi kaj po avtocesti?
Robertus
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Kamnica
Avto: Twingo ZE
43
0

Odgovor Napisal/-a Robertus »

Zdravo,
moja dnevna vožnja v službo in nazaj je skoraj pol-pol.... (regionalka-avtocesta).... do službe in nazaj okrog 60 km. Torej bi lahko rekel mešano.... je pa res, da se tistih 15 km v eno smer po avtocesti peljem okrog 115 km/h....
Torej, povprečno na dan 30 km avtoceste, ostalo pa regionalka in mestna vožnja....
Odgovori