Dacia Spring

Spring
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR
2434
1532

Re: Dacia Spring

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Namonitraš notr eno nizko sivo plastično gajbico iz bauhausa.
Problem?
Always remember and never forget, there is no spoon
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Konca na štrom
3209
2457

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

V koni stalno vozim kable, verige in podobno opremo spredaj. Pa kona nima prtljažnika spredaj, sem dol vrgel plastično masko in tja postavil stiropor iz zadnjega prtljažnika, ki je v obliki rezervne gume in ravno paše notri :D

Najslabše je imet kable zadaj. Sam imam skoraj vedno polen prtljažnik in če bi kdaj (res se zgodi le parkrat letno) rabil kakšen kabel, bi moral vse ven zložit iz zadnjega prtljažnika, da bi prišel do kablov. Zdaj si pa predstavljaj, da nujno rabiš v kakšnem nalivu kabel iskat :hot:
Uporabniški avatar
evpolnilnice
EV entuziast
EV entuziast
Avto: IONIQ 28 kWh, KIA eNiro 64kWh
207
201

Odgovor Napisal/-a evpolnilnice »

AndrejP napisal/-a: 24 Mar 2021, 19:48
darjan napisal/-a: 24 Mar 2021, 19:44 Saj je vsem jasno, da so cene EVjev tako visoke, zaradi subvencije.
Misliš da ko ne bo subvencij da bodo cenejša? Sanjaj. ICE se bodo podražili.
Vceraj sem pri enmu montiral polnilnico in je rekel, da so v ANG ukinli subvencijo in so sedaj el. vozila cenejsa, kdo kaj ve o tem, jaz zal nimam casa kaj dosti spremljat?
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Hyundai Kona EV
584
589

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Niso ukinili, samo znižali so jo iz 3500 GBP na 2500 GBP ter jo omejili na vozila s prodajno ceno pod 35000 GBP.
Na začetku je pa bila subvencija 5000 GBP in brez omejitev cene vozila, vendar so jo nekaj let nazaj začeli postopoma zmanjševati. Že lani je bila omejena na 50 tisoč funtov MPC.

Se pa v Britaniji plačuje razne davke in dajatve glede na emisijski razred, npr tudi za zasebno rabo službenih vozil.
Tako, da se tudi na ta način deli "bonbončke" za električarje.
Odgovori