Razmišljate o nakupu električnega vozila?

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo

Razmišljate o nakupu električnega vozila?

Da, to je prihodnost
187
71%
Ne, mi ne ustrezajo
5
2%
Slišal sem da obstajajo, pa me zanima več
3
1%
Električna vozila? Na baterije ali kabel?
1
0%
EV že imam
66
25%

Skupaj glasov: 262
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Kraj: 1108
Avto: Kona
1306
1170

Re: Razmišljate o nakupu električnega vozila?

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 06 Okt 2019, 16:43

Gledam kot lastnik podjetja v katerem sem kot fizična oseba zaposlen, torej seštevek davkov in ostalih stroškov državi ali neobdavčen znesek. Še vedno je ceneje avto kupiti kot fizična oseba in si obračunavati kilometrino, kot pa kupiti kot pravna oseba in plačevati boniteto, vse pod pogojem veliko kilometrov.
Kolikor jaz računam, se splača imeti v takem primeru služben avto šele ko je ta zelo star in malo vreden in ima veliko popravil, ki jih kriješ iz podjetja in tako kot fizična oseba nekaj privarčuješ, hkrati pa se malo voziš.
Vodokotlic, Marko007
hribovc0601
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Kia Soul EV
112
120

OdgovorNapisal/-a hribovc0601 » 13 Okt 2019, 11:56

Glede na zadnje podatke, da nova Kona in Ionic povzročita drago menjavo hladilne tekočine in če ti to ne ustreza...kaj sploh sedaj ostane z realnim dosegom nad 300 km in da ni tesla?

Morda kdo ve je na voljo še kakšna stara kona...imajo kaj na zalogi? Stari ionic ima žal premalo dosega za moje potrebe.
Uporabniški avatar
Stromcek
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Tesla S 100D
1049
463

OdgovorNapisal/-a Stromcek » 13 Okt 2019, 13:47

Leaf +, servisi na 30.000 km, pa ne komplicirajo... zaenkrat... ;)
hribovc0601
EV entuziast
EV entuziast
112
120

OdgovorNapisal/-a hribovc0601 » 13 Okt 2019, 13:59

Sploh nisem vedel, da je v ponudbi...zanimivo ampak dražje...
grube386
Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a grube386 » 13 Okt 2019, 20:10

hribovc0601 je napisal/-a:Glede na zadnje podatke, da nova Kona in Ionic povzročita drago menjavo hladilne tekočine in če ti to ne ustreza...kaj sploh sedaj ostane z realnim dosegom nad 300 km in da ni tesla?

Morda kdo ve je na voljo še kakšna stara kona...imajo kaj na zalogi? Stari ionic ima žal premalo dosega za moje potrebe.

Kaj več glede tega? Sem tik pred nakupom novega Ioniq-a :cry: :cry:
hribovc0601
EV entuziast
EV entuziast
112
120

OdgovorNapisal/-a hribovc0601 » 13 Okt 2019, 20:13

@grube386 glej pod teme o Hyundai-jih...tam so zapisali več na to temo.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Tržič
Avto: Kona in Zoe
3922
4233

OdgovorNapisal/-a CRF » 14 Okt 2019, 07:12

grube386 je napisal/-a:
hribovc0601 je napisal/-a:Glede na zadnje podatke, da nova Kona in Ionic povzročita drago menjavo hladilne tekočine in če ti to ne ustreza...kaj sploh sedaj ostane z realnim dosegom nad 300 km in da ni tesla?

Kaj več glede tega? Sem tik pred nakupom novega Ioniq-a :cry: :cry:

Tukaj se začne debata: Redni servisi - Stran 8 - EVSVET.eu
Ni katastrofa, je pa dodaten strošek...
Admin @ EVSVET.eu
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Kamnik
Avto: IONIQ EV, C-ZERO
1915
3686

OdgovorNapisal/-a DGJ » 14 Okt 2019, 19:01

@hribovc0601 ko sem vračal IONIQ FL sem vprašal tudi kaj je še možno v doglednem času dobiti... Hyundai na Brnčičevi imajo "smrkec" KONO EV 64 na zalogi - to je še stara izvedba. Dobavljiva takoj. Ne vem točno katera oprema je, cena je bila 44.500 EUR, oblazinjenje sem videl, da je bilo klasično (ne usnjeno).
skicEV
Kraj: Idrija
Avto: BMW E39
3
17

OdgovorNapisal/-a skicEV » 15 Okt 2019, 20:49

vitro je napisal/-a:
skicEV je napisal/-a:- Agregat imam, a ne vem če bi delovalo polnjenje EV-ja. Naprimer peč na kurilno olje ne deluje zaradi nihanja električne napetosti iz agregata.

Zdajle berem temo za nazaj in sem sele opazil tale komentar.

Skicev, a si poskusil med agregat in pec vkljuciti ups, ki izravna nihanja? Ko je bil pred leti zled, je kolega imel isti problem, katerega je resil z enim navadnim ups za racunalnik.
Da ne bo pomote, govorim za pec, ki je bistveno manjsi porabnik, kot ev....

Vitro, hvala za nasvet. Bom sprobal. Če prav razumem, pa naj ne bi bilo problema polniti EV... Ali so morda vseeno kake omejitve?
vitro
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Dobrova
Avto: Ioniq fl
49
46

OdgovorNapisal/-a vitro » 15 Okt 2019, 23:49

Ne vem. Sklepam, da bi moral biti ups mocnejsi zaradi velikih tokov za polnjenje avta. Pec pa rabi manj toka in mu je zadoscal manjsi ups, mislim da je omenjal ranga 1000 VA.
chucki83

OdgovorNapisal/-a chucki83 » 18 Okt 2019, 13:50

Danes sem šel v salon v Celju za opel corsa e. Baje jih dobijo januarja in me pokličejo. Vozil se pa bom na relaciji Celje- Ljubljana približno 16x na mesec. Je rekel prodajalec, da ni vedno eko kredit boljši, lahko vzmamem tudi preko leasinga in dobim še dodatni popust pri avtu. Se že ve kakšne bodo cene?
quadslo
EV entuziast
EV entuziast
84
1

OdgovorNapisal/-a quadslo » 18 Okt 2019, 14:28

chucki83 je napisal/-a:Danes sem šel v salon v Celju za opel corsa e. Baje jih dobijo januarja in me pokličejo. Vozil se pa bom na relaciji Celje- Ljubljana približno 16x na mesec. Je rekel prodajalec, da ni vedno eko kredit boljši, lahko vzmamem tudi preko leasinga in dobim še dodatni popust pri avtu. Se že ve kakšne bodo cene?

Ko boš odplačal leasing, boš pa najbrš na višji ceni, kot če bi vzel na keš. Mislim, da ima eko kredit še vedno nižji strošek.
Marko007
kavka
EV entuziast
EV entuziast
76
86

OdgovorNapisal/-a kavka » 18 Okt 2019, 14:44

Pri 40k€ za 10 let je razlika dobrih 8k€.
giotto
EV entuziast
EV entuziast
303
435

OdgovorNapisal/-a giotto » 18 Okt 2019, 14:49

chucki83 je napisal/-a:Danes sem šel v salon v Celju za opel corsa e. Baje jih dobijo januarja in me pokličejo. Vozil se pa bom na relaciji Celje- Ljubljana približno 16x na mesec. Je rekel prodajalec, da ni vedno eko kredit boljši, lahko vzmamem tudi preko leasinga in dobim še dodatni popust pri avtu. Se že ve kakšne bodo cene?

A v salonu ti še ni znal nič povedat glede cene?
Kakor sem zasledil na netu bi morala bit ovnovna verzija nekje okrog 30k. Ima pa 50kwh baterijo in 11kw on board charger.
DeCoRawr
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Trenutno na plin
92
6

OdgovorNapisal/-a DeCoRawr » 18 Okt 2019, 15:12

Meni je isto reku da se kao na leasing bolj splača, samo to so samo te njihove marketinške fore, dejansko ti bo dal popust sam verjetno pol še zmeri kaj doplačaš. Cene verjetno še nimajo, bom mogu it spet kaj pogladat h njim. Na slo strani tudi še ni nč konkretnega. Popravite me prosim če mate kake slovenske osnovne cene ali cenike :$:
chucki83

OdgovorNapisal/-a chucki83 » 18 Okt 2019, 17:59

giotto je napisal/-a:

A v salonu ti še ni znal nič povedat glede cene?
Kakor sem zasledil na netu bi morala bit ovnovna verzija nekje okrog 30k. Ima pa 50kwh baterijo in 11kw on board charger.

Nič. Mi, ki se zanimamo za ev vozila tako več vemo. Men se splača, ker dobim 300eur potnih stroškov. Si krijem porabo in kredit s tem denarjem. Zdaj vozim 20let starega bmw bencinarja in bo to odlična zamenjava. Rekel je, da še kakšna 2.000 eur popusta pa bo 21.000... Možno, da bodo imeli tudi kakšen ugodni opel lizing.... Bomo videli..
Marko007
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Slovenija
Avto: Hyundai Kona
262
267

OdgovorNapisal/-a Marko007 » 18 Okt 2019, 22:30

Ne verjamem. Bodi pozoren, da te ne nategnejo na suho.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Kraj: 1108
Avto: Kona
1306
1170

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 18 Okt 2019, 23:40

Lizing ne boš dobil ceneje od Ekoskladovega kredita. Seštej vse stroške z leasingom in jih primerjaj s kreditom za enak znesek in enako ročnost, pa boš videl, da bo leasing bistveno dražji. To so le marketinška zavajanja. Lesing se splača morda iz drugih razlogov, kot npr ne rabiš toliko zavarovanja,....
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Trojane
Avto: Ioniq EV_e Golf
1075
691

OdgovorNapisal/-a Matej » 19 Okt 2019, 01:43

Res je. Še vedno je eko kredit bistveno cenejši. Avtohiše imajo več od biznisa, če ponudijo tudi financiranji. Logično.
TČ_6/12, EV1_7/17, SE_9/19, EV2_10/19
Kljukec83
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Domžale
Avto: Opel Vectra
17
1

OdgovorNapisal/-a Kljukec83 » 19 Okt 2019, 07:11

FV-EV je napisal/-a:Lizing ne boš dobil ceneje od Ekoskladovega kredita. Seštej vse stroške z leasingom in jih primerjaj s kreditom za enak znesek in enako ročnost, pa boš videl, da bo leasing bistveno dražji. To so le marketinška zavajanja. Lesing se splača morda iz drugih razlogov, kot npr ne rabiš toliko zavarovanja,....

Pri ice kiji xceed nudijo 4600 dodatnega popusta na financiranje, na gotovino pa 1900 torej je zelo pomembno, koliko financiranja potrebujes, saj imas kar 2700 eur rezerve plus obresti ekokredita ce bi slo za ev.
Poleg tega pa je treba se nekaj premisliti - avto na lizing ne gre v dohodek in ne viša vrtca ter niza otroskega dodatka,...

Lp
pirpy

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na