Razmišljate o nakupu električnega vozila?

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo

Razmišljate o nakupu električnega vozila?

Da, to je prihodnost
187
71%
Ne, mi ne ustrezajo
5
2%
Slišal sem da obstajajo, pa me zanima več
3
1%
Električna vozila? Na baterije ali kabel?
1
0%
EV že imam
66
25%

Skupaj glasov: 262
Simon
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Renault
46
54

Re: Razmišljate o nakupu električnega vozila?

OdgovorNapisal/-a Simon » 19 Okt 2019, 09:08

Fiktivni dohodek v obliki premoženja kot je avto pri izračunu subvencije za znižano plačilo vrtca in otroški dodatek, ob teh zgodovinsko nizkih obrestnih merah, ne pomeni skoraj nič. Sem ravno dobil odločbo, avto in ostalo skoraj nič ne pomeni, glavno je plača in to je to.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
3223
4377

OdgovorNapisal/-a matija » 19 Okt 2019, 10:48

V drugih drzavah so leasingi celo ugodnejsi, kot ce skesiras avto. Npr UK, USA sigurno. Tako da morda grejo kateri nasi v to smer. Za citroena C3 sem nekoc spraseval, so dali 1000€ extra popusta ce si vzel leasing, ki ga nikakor ni slo dobit za kes. Nekje je tocka preloma, koliko popusta mora dat Jože na leasing, da je cenejsi kot EKO kredit, kjer je potrebno upostevat vse (tudi 45€ letna vodenja stanja..).
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Kraj: 1108
Avto: Kona
1280
1142

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 19 Okt 2019, 20:20

Zagotovo je nekje točka preloma, nisem pa še v SLO videl primera, da bi bil leasing cenejši od ekokredita - niti blizu ne. Če kdo najde tako ponudbo, naj primerjavo tule zapiše, da bomo vsi obveščeni, da so prišli neki drugi časi, do takrat pa zaradi iskušenj tega ne verjamem.
Uporabniški avatar
se-ma
Kraj: Tunjice
Avto: Citroen C4 Picasso
8
4

OdgovorNapisal/-a se-ma » 01 Nov 2019, 15:24

Pozdravljeni!
No pa sem se tudi jaz pridružil kar pestri druščini zaljubljencev v EV. Čeprav EV avtomobila še nimam za enkrat smradim z C4 picasso 2.0 d ( moj prvi in zadnji dizelaš ), takoj ko bo končana gradna hiše, se na strehi pojavi foto voltajika, na dvorišču pa EV. Najbolj všeč mi je Tesla 3 oziroma prihajajoči Y, vendar se bojim, da je to zame nekoliko predrago. Prvo res lepo izkušnjo imam z Nissan Life prve generackje pa tudi druga generacija se mi zelo dopade!
Pozdravljeni vsi skupaj!
PS: FV-EV zadnjič v Vodicah mi je bilo pa ful fino, zvedel ogromno uporabnega!
matija, FV-EV, edi-b, CRF, DGJ, kt57, Marko007
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Kraj: 1108
Avto: Kona
1280
1142

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 01 Nov 2019, 16:04

se-ma je napisal/-a:PS: FV-EV zadnjič v Vodicah mi je bilo pa ful fino, zvedel ogromno uporabnega!

Lokarje pri stranki? Lepo, da se oglasiš in čimprejšen korak k e-mobilnosti ti želim.
se-ma
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Tržič
Avto: Kona in Zoe
3898
4223

OdgovorNapisal/-a CRF » 02 Nov 2019, 06:35

Pozdravljen na forumu se-ma!
V 2020 prihaja kar nekaj solidnih novih EV, tako da bo izbire vedno več...No, mogoče pa s tem tudi odločitev malo težja :)
vivo, Marko007
Admin @ EVSVET.eu

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na