Oživljanje Fiata 500e

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Ioniq, Rav4
333
180

Oživljanje Fiata 500e

OdgovorNapisal/-a Hitch-Hiker » 03 Okt 2019, 12:29

Kolega je nekje prisel v stik z e500, ki jim ga ne uspe zbudit.
Menda je nekaj tednov stal nekje. Zdaj v kakem stanju je bila baterija, ko so parkiral (polna/prazna) ne vem.
Niti ne vem v kakem stanju je avto sicer, ker ga nisem videl.
Glede na to kar mi je povedal se pac ne zbudi.
Jaz sem mu svetoval da naj napolnejo 12V akumulator, ce ga ima, ker se spomnim da se Ioniq s spraznjenim 12V akumulatorjem cudno obnasa, ce se sploh obnasa in ga priklopijo na omrezje (imajo adapter za priklopit v evopi).
So to naredil, menda, pa se avto se zmeraj ne obnasa ampak samo tam stoji.
Je mozno, da so tisti, ki so avto pustil stat par tednov, zje.... baterijo?
Kaj lahko se preverijo?
Se to da na nek nacin zbudit?
Kdo kaj ve?
GM
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Vrhnika
Avto: Fiat 500E
118
113

Re: Fiat 500e - predstavitev

OdgovorNapisal/-a GM » 03 Okt 2019, 13:52

Iz 12V akumulatorja naj sname + za cca. 30s. To naj bi resetiralo računalnik. Je pa to bolj zato, da pobrišeš napake...upam, da uspe.

A baterijo so probal priklopit na polnjenje?
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
333
180

OdgovorNapisal/-a Hitch-Hiker » 08 Okt 2019, 09:25

Mal vec info...
Avto je bil uvozen iz Amerike in so se, ko je prisel sem z njim tudi vozili po parkiriscu.
Potem je zadeva stala, nekaj casa (tri mesece menda) z ocitno bolj kot ne prazno baterijo.
Sedaj javlja Battery Service required.
So zamenjal 12V baterijo (tak da verjetno je bil nekaj casa odklopljen) in priklopil na omrezje da bi se polnilo.
Po zadnjih podatkih je se vedno mrtev. So tezil tud po Fiat servisih pa tak nobeden ne ve, da Fiat je fiat kaj takega sploh kdaj delal.
Glede na to kar mi je kolega povedal, bi rekel da je umrla baterija. Razen ce je kje kako varovao, ki ga je treba resetirat, da bo zacel polnit.
GM
EV entuziast
EV entuziast
118
113

OdgovorNapisal/-a GM » 08 Okt 2019, 09:47

Hitch-Hiker je napisal/-a:Mal vec info...
Avto je bil uvozen iz Amerike in so se, ko je prisel sem z njim tudi vozili po parkiriscu.
Potem je zadeva stala, nekaj casa (tri mesece menda) z ocitno bolj kot ne prazno baterijo.
So zamenjal 12V baterijo (tak da verjetno je bil nekaj casa odklopljen) in priklopil na omrezje da bi se polnilo.
Po zadnjih podatkih je se vedno mrtev. So tezil tud po Fiat servisih pa tak nobeden ne ve, da Fiat je fiat kaj takega sploh kdaj delal.
Glede na to kar mi je kolega povedal, bi rekel da je umrla baterija. Razen ce je kje kako varovao, ki ga je treba resetirat, da bo zacel polnit.

Jaz imam OBD in app, kjer se lahko pogleda kako je z baterijo (SOH).
gregimarko
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
131
63

OdgovorNapisal/-a gregimarko » 08 Okt 2019, 09:49

Kako ste ga pa filal? ZDA ima en mal drugačno napetost.
GM
EV entuziast
EV entuziast
118
113

OdgovorNapisal/-a GM » 08 Okt 2019, 10:20

gregimarko je napisal/-a:

Kako ste ga pa filal? ZDA ima en mal drugačno napetost.

Mislim, da tukaj ne bi smelo bit težav. Jaz imam original polnilec s schuko vtikačem. Na polnilcu piše ali 110V ali 240V.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE R240 41kWh i
1494
680

Re: Oživljanje Fiata 500e

OdgovorNapisal/-a pirpy » 08 Okt 2019, 11:03

Problem je, da nihče ne pozna avta.
Na zoe bi v temu primeru izvlekel prekinitveni vtič pod sovoznikovemu sedežu in preveril napetost na bateriji, po potrebi napolnil kar tu.
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
333
180

OdgovorNapisal/-a Hitch-Hiker » 08 Okt 2019, 14:50

Prvi problem je da jaz tega avta nisem niti od dalec vidu. In iz prve roke ne vem nic povedat.
Kolega me je klical, ker pac mam elektricen avto in ce slucajno kaj vem.
Sem rekel, da lahko vprasam na forumu, ce slucajno kdo kaj ve.

Drugi problem je, da niti Fiat (v sloveniji) ne ve nic o takih avtih. In ko so klical na servis sploh niso vedeli da to tudi obstaja. Kar mi je malo hecno, ker se mi zdi da jih je kar nekaj v Sloveniji in so gotovo imeli kak stik z tem.

Potem pa je se tretji problem... Ljudje, ki nimajo pojma kaj imajo pred sabo. Potem pa pustijo bolj kot ne izpraznjen avto stat nekje na parkingu. :roll:

Jaz sem jim tud svetoval naj priklopijo na tester, ce slucajno kaj javlja. Vec pa trenutno ne vem. :|
Uporabniški avatar
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Toyota Prius Plug-in
636
1212

OdgovorNapisal/-a talker2 » 08 Okt 2019, 15:07

Morda bi pa vprašal Gregorja Vidmarja - Radial, ki Fiate 500e uvaža iz amerike in jih v Sloveniji prodaja. Verjetno ima kar nekaj izkušenj z njimi.
GM

Vrni se na