SunContract

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Odlično! Potem pa grem takoj v realizacijo 11kW na začetku prihodnjega leta
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
944

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Je možno poslovanje samo v € - oziroma instantno kar bi pomenilo brez tveganja pri nihanju tečaja €/SNC?
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a talker2 »

standi79 napisal/-a:ali je že kdo sploh priklopljen na to? jaz sem izplnil obrazec a me še nihče ni kontaktiral...
Jaz sem z mesecem septembrom 2018 začel pri njih kot odjemalec. Imam tudi že dobavitelja od katerega dobim elektriko ceneje, kot po Suncontract pogodbi. Ko dobim prvi račun (v oktobru) bom izračunal kako je in bom poročal tukaj.

Je pa po mojem mnenju Suncontract še bolj zanimiv, če si proizvajalec. Ker omogoča nekatere unikatne možnosti, ki jih drugje ni - npr. prodaja viškov proizvodnje, prenos viška proizvedene elektrike na vikend, k sorodnikom (staršem) itd...
Kaktus
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a rgornik »

standi79 napisal/-a:ali je že kdo sploh priklopljen na to? jaz sem izplnil obrazec a me še nihče ni kontaktiral...
Predlagam, da se prijaviš v Telegram skupino, tam je najlažje (najhitreje) dobiti odgovor v živo. Link: https://t.me/suncontractslo
OVE, OVE, OVE
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

BogyX napisal/-a:Je možno poslovanje samo v € - oziroma instantno kar bi pomenilo brez tveganja pri nihanju tečaja €/SNC?
Seveda. Platforma online/sproti pretvarja Eur v SNC ko se obračunava. In to po dnevnem tečaju. Tako da tukaj tveganja zaradi nihanja ni.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Še vedno pa ne vemo, kolikšna je trenutna cena za "prodano kilovatno uro", kaj res nihče ne ve tega ali je neka jaka tajnost?
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a standi79 »

to vse skupaj nekam skrivnostno deluje... hm?
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a rgornik »

darjan napisal/-a:Še vedno pa ne vemo, kolikšna je trenutna cena za "prodano kilovatno uro", kaj res nihče ne ve tega ali je neka jaka tajnost?
Tukaj imaš javno objavljen cenik maksimalne možne cene, ki jo boš dobil po pogodbi. Seveda si lahko izpogajaš nižjo. Koliko pa je najnižja možna cena na platformi je pa stvar vsakega posameznika. Nekateri so se do novega leta izpogajali ceno 0,049 €/kwh, vendar so ponavadi to privat informacije, ki jih morda nekateri uporabniki platforme ne želijo deliti (zato morda občutek "skrivnostnosti").
OVE, OVE, OVE
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hm. Gen-i pa ima ceno 0,04765 brez DDV?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6388
Avto: Kona in Zoe
4910
5964

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ampak govora je o garantirani prodajni ceni. O tem še ni bilo nobene informacije. Verjetno tudi zato ker je manj proizvajalcev kot odjemalcev.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Dobro, jaz bi itak pristopil kot proizvajalec, ker če grem v 11kW elektrarno bom imel hudo viška.

ampak vseeno me zanima, za koliko bi lahko prodal, ker če za par centov, potem se mi ne splača it v 11kw
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a standi79 »

ampak imam informacijo, da kot fizična oseba ne moreš prodajat?
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

Kolikor je meni znano lahko prodajaš za SNCje tudi kot fizicna oseba.
Je pa ravno sedaj odprta AMA (ask me anything) na https://t.co/Mmpo2dzC57 in lahko tukaj pišete vsa vprašanja.
Imformacije so tudi na http://www.suncontract-community.org
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a standi79 »

Heroysi napisal/-a:Kolikor je meni znano lahko prodajaš za SNCje tudi kot fizicna oseba.
Je pa ravno sedaj odprta AMA (ask me anything) na https://t.co/Mmpo2dzC57 in lahko tukaj pišete vsa vprašanja.
Imformacije so tudi na http://www.suncontract-community.org
pa ne no... zakaj toliko raziskovanja. naj mi nekdo pove po domače ali je to za običnega uporabnika, ki se vsaj nekaj spozna na tehniko...
darjan, energija
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

standi79 napisal/-a:
Heroysi napisal/-a:Kolikor je meni znano lahko prodajaš za SNCje tudi kot fizicna oseba.
Je pa ravno sedaj odprta AMA (ask me anything) na https://t.co/Mmpo2dzC57 in lahko tukaj pišete vsa vprašanja.
Imformacije so tudi na http://www.suncontract-community.org
pa ne no... zakaj toliko raziskovanja. naj mi nekdo pove po domače ali je to za običnega uporabnika, ki se vsaj nekaj spozna na tehniko...
Ce mene vprašaš je zadeva zastavljena za cist "ordinary" people. Na platformo nakažeš EUR in se ti odštevajo dokler jih ne zmanjka. Ce imas elektrarno se ti SNCji gor nalagajo in jih lahko zamenjas za EUR al pa pustiš. Vprasanje je samo za kakšno ceno se dogovoris. (nakupno ali prodajno) Na usesa pa mi je prišlo da je na platformi registrirana zenska k je bližje 100 letnici kot 50 tko da prav težko res ne more bit. Je pa tko kot povsod esino cena važna. Cenik je objavljen v 2019 obljubljajo nove proizvajalce in takrat se bo videlo kje smo.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ideja je dobra ja, skoraj predobra, tak da se bojim, da ne bo kaj preveč uspešna :/
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Če prav razumem, če se z nekom kot proizvajalec energije dogovorim za cenejši odkup električne energije, se s tem meni podaljša čas povračila stroška SE?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Logično je, da boš prodajal le višek energijo, torej tisto, kar bi itak šenkal.

Edino, če bo šla zadeva v globalo in boš lahko kakemu avstralcu prodal za več, kot boš potem iz omrežja pri nas kuril
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a crunchy »

darjan napisal/-a:Edino, če bo šla zadeva v globalo in boš lahko kakemu avstralcu prodal za več, kot boš potem iz omrežja pri nas kuril
Pred tem pa napeljal podmorski električni kabel do Avstralije? Saj še znotraj Avstralije nimajo enotnega (skupnega) grida.
Iz wiki:
Due to its large size and the location of its population, Australia lacks a single grid.
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

Med državami se sigurno ne bo izmenjevalo energije. Ze Hrvati imajo povsem drugo ceno kot mi. In se ne bo pustilo. Tako da vse bi ostalo pri nas. Je pa tako da ce prodajaš distributerju on pa kupcu odkupna cena sigurno nižja kot pa če se zmenita P2P direkt. Naceloma bi si razdelila fifti fifti maržo. Enkrat sem bral da je od 10 pa do 50%???? Je pa tako kot je @darjan napisal. Fizicne osebe so višek itak podarile omrežju konec leta.
Odgovori

Vrni se na “Splošne debate o EV”