SunContract

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Denimo, da je tečaj čisto enak ob nakupu in prodaji (ali se vmes ni spremenil ali pa se je spremenil in spet dosegel isti tečaj). Do sedaj, kolikor sem bral, si moral vedno plačati pri konverzijah. Ali to tukaj ne velja več? Torej imaš na svojem matičnem bančnem računu 100 EUR in boš, ob istem tečaju kriptovalute, dobil spet nazaj 100 EUR?
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

crunchy napisal/-a:Denimo, da je tečaj čisto enak ob nakupu in prodaji (ali se vmes ni spremenil ali pa se je spremenil in spet dosegel isti tečaj). Do sedaj, kolikor sem bral, si moral vedno plačati pri konverzijah. Ali to tukaj ne velja več? Torej imaš na svojem matičnem bančnem računu 100 EUR in boš, ob istem tečaju kriptovalute, dobil spet nazaj 100 EUR?
No kot prvo ne vem zakaj bi naložil 100€ na platformo da bi jih jutri 100 dvignil nazaj.?? Placa se transaction fee tako kot povsod v kripto svetu in to je napram klasičnim plačilom na banki oziroma pošti minimalen znesek. Ce pa hoces dvignit SNCje pa obstaja nek fee kateri je danes 0,0SNC bilo pa je omenjeno nekih 5SNCjev v prihodnosti ce bo cena nekje tukaj. Mislim pa da je bilo pred casom 0,5SNC ko je bil SNC 40centov.Glede na provizije raznih distributerjev je to smešno nizek strošek za ponujeno. Saj platforma se mora tudi iz necesa napajat.
Priponke
Screenshot_20180905-200158__01.jpg
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a crunchy »

To je bil hipotetični primer, ki sem ga napisal prav zaradi tega da končno izvabim odgovor zgoraj. Torej, kot sem pričakoval obstaja fee tako na nakupni kot na prodajni strani. Pri enem od prejšnjih odgovorov je bil namreč vtis da ni nobenih fee-jev.
Hvala za odgovor.
Sprašujem pa se ali kakšni feeji obstajajo tudi pri posameznih manjših nakupih električne energije (EE). Torej na računu imaš 100 enot kriptovalute. Ali potem lahko 100 krat plačaš po eno enoto kriptovalute za EE ali pa ti že prej zmanjka denarja v denarnici zaradi feejev? Še dodatno: ali vsi ponudniki, če seštejemo, dobijo v svoje denarnice skupno 100 enot kriptovalute ali pa dobijo manj?
Še enkrat poudarjam, da je to hipotetični primer samo zato, da razčistimo kdo pije in kdo plača in kdo počisti drobtinice.
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Kogar zanima Suncontract platforma ima sedaj edinstveno priložnost povprašati ekipo v živo, ki je prisotna na sejmu MOS v Celju - do nedelje 16.9.2018.
Več info tukaj
https://mos.suncontract.org/
Nejccc
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a standi79 »

a je že kdo pri njih s svojo SE? kako to deluje?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Madona, tole pa bi bilo zanimivo, dam takoj 11kW na streho.

Ampak ja...ima kdo izkušnje "iz terena"?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Na hitro preletel tole temo in vse strani povezano z njo, če se ne motim zadeva poteka tako, da se pač uporablja SNC kripto-valuto za "barantanje" preko tega portala. Bodisi če kupujem štrom, ali ga prodajam?

In potem lahko z SNC kupim recimo bit coine in recimo grem do "bitcoin" bankomata, kjer dvignem gotovino?

Malo kompliciran postopek, razumem pa zakaj, ker drugače bi človek potreboval dejavnost, s.p., etc...

Če je kdo že kaj računal, recimo da naredim letno 3000kWh viškov, za koliko bi v tem trenutku lahko prodal tole?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a CRF »

Če sem prav razumel lahko kadarkoli SNCje pretvoriš v €.
Za 3000kWh bi dobil točno toliko kolikor bi za njih zahteval. (Po kakršni ceni si jih pripravljen prodat)
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a crunchy »

CRF napisal/-a:Za 3000kWh bi dobil točno toliko kolikor bi za njih zahteval. (Po kakršni ceni si jih pripravljen prodat)
... in če imaš za to ceno tudi kupca, ki je pripravljen toliko odšteti, seveda.
Še vedno pa čakam na odgovor na vprašanje 5. septembra glede več manjših vplačil/izplačil v SNC (provizije pri vsakokratni transakciji v SNC). Upam, da se kdo oglasi s SunContract-a.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

No ja, saj zato sem vprašal koliko bi bilo sedaj, torej po ceni, kot se dogajajo posli, če je kdo v tem not? Drugače pa, a je potem potrebno vedno barantati, ker do tega mi tudi ni, da bom neke avkcije mel
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a CRF »

Seveda, poanta je v barantanju... dobi za svojo energijo najvišjo ceno ki jo lahko. Ali pa postavi nizko ceno in boš imel takoj razprodano

Samo to barantanje še ni funkcionalno... baje delajo na tem.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Potem se trenutno ne da vidi, za koliko je šla podobna količina, da bi dobil filing?
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a talker2 »

darjan napisal/-a:Potem se trenutno ne da vidi, za koliko je šla podobna količina, da bi dobil filing?
Če imaš čas pojdi na sejem MOS v Celje kjer je večina Suncontract ekipe in ti bodo lahko povedali iz prve roke vse kar te zanima.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Žal ne.

No, saj verjetno še bodo podobni sejmi v kratkem, itak je v planu da se SE psostavi v začetku drugega leta. Bi pa mi bila zanimivo opcija to, namreč prvotno sem planiral 7kW, ker pač več ne rabimo, ampak če lahko energijo prodam...
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Tole bi bilo meni zanimivo, ker ravno ne vem če se mi da trejdat nekaj nonstop, rabil bi nekaj avtomatskega pač

What happens if I produce more electricity than my buyers can consume at any given moment?
Any excess electricity you produce will be automatically sold by the platform at the daily price. The electricity you produce will never be wasted.

Ta daily price bi bil zanimiv...
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a rgornik »

CRF napisal/-a:Mogoče je pa enako kot za kriptovalute. Saj če prav razumem dejansko poteka prodaja in nakup prek kriptovalut.
Pri menjavi SNC - EUR in obratno gre za običajno "valutno" izmenjavo. Če tega ne opravljaš kot redno dejavnost, država nima kaj terjati od tebe.
CRF napisal/-a:Ja, saj po novem je tako da je preprodaja obdavčena. Potem je mogoče enako tukaj.
Samo v primeru, če iz tega naslova opravljaš dejavnost. FURS je na to temo podal svoje mnenje, ki pravi, da če opraviš določeno število menjav v letu (cca. 100 dni), potem opravljaš dejavnost. V nasprotnem primeru ni obdavčeno.
Heroysi napisal/-a:Kripto valute bodo obdavčene ob zamenjavi v FIAT. Verjetno. Ce nabiras stanje v SNC zetonih te bodo težko obdavcili. Ena od opcij da zamenjaš potem SNC za energijo ko jo potrebuješ, kupiš produkte z SNCji,... Ali pa podaris energijo sinu hčeri ali pa starem fotru. Ce mene vprašate prvotni namen platforme ni služiti na račun tega, ampak enostaven prenos pridelane energije med števci. (doma elektrarna napajam pa vikend na morju pa pisarno v Ljubljani) plačujem pa samo omreznino. Ce pa gledam skozi oči uporabnika EV. Si predstavljate da imate doma elektrarno, na platformo povezane polnilnice in potem polnim avto z elektriko iz moje soncne el? Danes je el na polnilnicah se poceni kaj pa cez 5let ko bo vse expandiralo in bodo ukinili vse subvencije,... Takrat bo pa to uporabno. Je pa pot do tja se dolga.......
V bistvu niti ni tak problem tam priti, gre bolj za stvar ekspanzije na nove trge in priključevanje novih storitev. Vsi se "bojijo" nove tehnologije (blockchain, kriptovalute), ampak če imaš dober sistem, uporabnik sploh ne zazna, kaj uporablja. Tako kot nas večina sploh ne zaznava, da ravnokar v omrežje sporočam svoj dinamični IP za povezavo z internetom, ki se bo verjetno do jutri že spremenil.
darjan napisal/-a:Na hitro preletel tole temo in vse strani povezano z njo, če se ne motim zadeva poteka tako, da se pač uporablja SNC kripto-valuto za "barantanje" preko tega portala. Bodisi če kupujem štrom, ali ga prodajam?

In potem lahko z SNC kupim recimo bit coine in recimo grem do "bitcoin" bankomata, kjer dvignem gotovino?

Malo kompliciran postopek, razumem pa zakaj, ker drugače bi človek potreboval dejavnost, s.p., etc...

Če je kdo že kaj računal, recimo da naredim letno 3000kWh viškov, za koliko bi v tem trenutku lahko prodal tole?
SNC lahko direktno nazaj pretvoriš v EUR, tako da nimaš problema iskati načina zamenjave. Torej se ti ni treba ukvarjati z iskanjem bitcoin bankomata. Npr. Revolut (konkurenca N26) ima v svoji aplikaciji že kar kriptovalute. Če pa iščeš način anonimnosti, so bankomati dobra opcija ja.
OVE, OVE, OVE
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a rgornik »

crunchy napisal/-a:
CRF napisal/-a:Za 3000kWh bi dobil točno toliko kolikor bi za njih zahteval. (Po kakršni ceni si jih pripravljen prodat)
... in če imaš za to ceno tudi kupca, ki je pripravljen toliko odšteti, seveda.
Še vedno pa čakam na odgovor na vprašanje 5. septembra glede več manjših vplačil/izplačil v SNC (provizije pri vsakokratni transakciji v SNC). Upam, da se kdo oglasi s SunContract-a.
Mislim, da so trenutno skoraj vse provizije izvzete iz platforme. V osnovi so bile naslednje provizije:
- transaction fee (vsakič, ko plačaš elektriko oz. dobiš plačano elektriko, plačaš promil procenta);
- provizija ob dvigu sredstev iz platforme.
OVE, OVE, OVE
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Nekaj mi še edino ni jasno...a je to potem tako, da se vsak dan proda višek, ali se lahko odločim kdaj bom?

Torej če konec leta vidim da bom imel višek, do kdaj moram prodati, "da ne zapade" višek štroma?
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a standi79 »

ali je že kdo sploh priklopljen na to? jaz sem izplnil obrazec a me še nihče ni kontaktiral...
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a CRF »

@darjan, nič se ti ne mudi. lahko preneseš v naslednje leto... in porabljaš... ali prodajaš....
Odgovori

Vrni se na “Splošne debate o EV”