e-Golf - akcija

Električna izvedba klasičnega golfa
majamartin
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: pivka
Avto: E golf
30
6

Re: e-Golf - akcija

OdgovorNapisal/-a majamartin » 21 Apr 2020, 17:04

bvs je napisal/-a:Ti avti so bili konec lanskega leta 19990 eur. Seveda je bila subvencija se 7500 eur.

Vse to razumem sam niso bili po 20k z aktivnim zaslonom in toplotno črpalko alii pač....
Uporabniški avatar
prijazen
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Gorenjska
Avto: čakajoč e-golfa :-)
228
499

OdgovorNapisal/-a prijazen » 21 Apr 2020, 17:34

Itak da ne. Morda tisti iz čisto prvih akcij.
Spada bolj v temo "zabavna matematika". O tem smo že pisali...

Več dodatne opreme načeloma lahko pripomore k večjemu popustu - ne verjamem pa, da je kdorkoli na osnovno oglaševano ceno brez naročila kakršnekoli dodatne opreme dobil še 1150€ dodatnega popusta od trgovca...
Zadnjič spremenil prijazen, dne 21 Apr 2020, 17:35, skupaj popravljeno 1 krat.
majamartin
EV začetnik
EV začetnik
30
6

OdgovorNapisal/-a majamartin » 21 Apr 2020, 17:35

prijazen je napisal/-a:Itak da ne. Morda tisti iz čisto prvih akcij.
Spada bolj v temo "zabavna matematika". O tem smo že pisali...

Več dodatne opreme načeloma lahko pripomore k večjemu popustu - ne verjamem pa, da je kdorkoli na osnovno ceno brez naročila kakršnekoli dodatne opreme dobil še 1150€ dodatnega popusta od trgovca...

hvala za informacije
Moni
EV začetnik
EV začetnik
Avto: v pričakovanju e-golfa
28
15

OdgovorNapisal/-a Moni » 21 Apr 2020, 18:04

Cena tega e-Golfa v oglasu je natanko cena po konfiguratorju, z dodano navedeno opremo + bela barva + priprava vozila - odštet popust 5.500 €.

Takšna je bila torej izhodiščna pogajalska osnova za vse, ki s(m)o kupovali avto s takšno konfiguracijo v zadnjih akcijah (septembrska izvzeta). Končna cena je bila seveda odvisna od pogajalskih spretnosti posameznikov in fleksibilnosti prodajalca. Sama sem pri vozilu s še nekaj več opreme uspela iztržit skoraj 1.200 € dodatnega popusta.
Uporabniški avatar
prijazen
EV entuziast
EV entuziast
228
499

OdgovorNapisal/-a prijazen » 21 Apr 2020, 20:01

Sam sem (očitno) zelo slab pogajalec - pri nekaj prodajalcih sem vprašal za ponudbo in se nato odločil za najnižjo...
Od vseh je bila iz AH Vrtač najvišja.

Seveda povsod za isto konfiguracijo. Dodatne opreme ni bilo ravno veliko, verjetno so bili tudi zato "dodatni oz. hišni" popusti povsod nizki.
Moni
EV začetnik
EV začetnik
28
15

OdgovorNapisal/-a Moni » 21 Apr 2020, 20:41

Hec pri meni je bil v tem, da mi je tak popust ponudil prodajalec sam od sebe. Je pa res bil šele četrti, na katerega sem se obrnila za ponudbo. Pri ostalih se je popust gibal okoli 500 €, pri enem popolnoma nič, no pri tem zadnjem se mi je pa ponudba zdela tako ugodna, da sem se pozabila pogajat in takoj sprejela. Pa bi glede na ostale na tem forumu, ki so kasneje poročali o svojih popustih, mogoče lahko iztržila še kakšnih 100 € več.

Sem pa danes izvedela, da je bil moj avto že narejen (očitno še pred korono) in da čaka v Nemčiji na prevoz. Verjetno bo nared za prevzem čez 3 tedne. To zaradi trenutne situacije sicer jemljem malo z rezervo, ampak datum je zopet postal otipljiv.

Dobava je bila sicer planirana za 14. teden.
domina, prijazen
bvs
EV entuziast
EV entuziast
59
71

OdgovorNapisal/-a bvs » 21 Apr 2020, 21:07

majamartin je napisal/-a:
bvs je napisal/-a:Ti avti so bili konec lanskega leta 19990 eur. Seveda je bila subvencija se 7500 eur.

Vse to razumem sam niso bili po 20k z aktivnim zaslonom in toplotno črpalko alii pač....

Bo treba malo bolj forum brat: e-Golf - akcija - EVSVET.eu Ja, imeli so vse to za 19.999€. Sem izvisel. En dan prepozen. Kasneje sem dobil skoraj enako ponudbo in še opremo sem lahko izbiral. Na kraju sem ga "naloudal" za 6k€. Jaz bi vzel, če je možno IR ogrevanje stekl. Žičke malo motijo, če si picajzlast :D .
Uporabniški avatar
prijazen
EV entuziast
EV entuziast
228
499

OdgovorNapisal/-a prijazen » 22 Apr 2020, 14:36

Moni je napisal/-a:...Sem pa danes izvedela, da je bil moj avto že narejen (očitno še pred korono) in da čaka v Nemčiji na prevoz. Verjetno bo nared za prevzem čez 3 tedne. To zaradi trenutne situacije sicer jemljem malo z rezervo, ampak datum je zopet postal otipljiv.
Dobava je bila sicer planirana za 14. teden.

Ti je to sporočil prodajalec sam od sebe ali si ti spraševala?
Potem imaš lepe možnosti, da uspeš dobiti tudi še 7,5k subvencijo! :clap:
Si že dobila e-poziv za dopolnitev vloge? 30-dnevni rok trenutno ne teče...
Srečno! :tup:
Moni
EV začetnik
EV začetnik
28
15

OdgovorNapisal/-a Moni » 22 Apr 2020, 16:21

Jaz sem klicala prodajalca, ker sem želela predračun. Razmišljam namreč, da bi oddala tudi vlogo za kredit na Ekosklad, pa ne vem, če bom uspela vse pravočasno speljat. Ker zdaj Ekosklad ne izdaja odločb, pred tem pa nimam kaj urejat z banko, se bojim, da bo na koncu zmanjkalo časa. Sem sicer prosila prodajalca za izračun leasinga, pa bom malo primerjala z ekoskladovim kreditom. Baje naj bi bil leasing precej konkurenčen, vendar iskreno dvomim.

Za subvencijo pa sem poziv za dopolnitev dobila v ponedeljek in ja, glede na trenutno zamrznitev rokov, dejansko obstaja možnost za 7,5k subvencije :)
alfy
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex
234
151

OdgovorNapisal/-a alfy » 22 Apr 2020, 16:38

Moni je napisal/-a:Jaz sem klicala prodajalca, ker sem želela predračun. Razmišljam namreč, da bi oddala tudi vlogo za kredit na Ekosklad, pa ne vem, če bom uspela vse pravočasno speljat. Ker zdaj Ekosklad ne izdaja odločb, pred tem pa nimam kaj urejat z banko, se bojim, da bo na koncu zmanjkalo časa. Sem sicer prosila prodajalca za izračun leasinga, pa bom malo primerjala z ekoskladovim kreditom. Baje naj bi bil leasing precej konkurenčen, vendar iskreno dvomim.

Za subvencijo pa sem poziv za dopolnitev dobila v ponedeljek in ja, glede na trenutno zamrznitev rokov, dejansko obstaja možnost za 7,5k subvencije :)

Za eGolf in eUp je porshe leasing naredil posebej ugodbo ponudbo, za konkurirat ekoskladu. Sicer je še vedno malo dražji kot ekosklad a ne dosti. Vprašnje je samo, če bo prodajalec uporabil to tarifo... malo jih stistni, daboš raje na ekoskladu vzela pa se bodo kaj premaknili.
Moni
lovec1990
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Komenda
Avto: Yaris
27
91

OdgovorNapisal/-a lovec1990 » 23 Apr 2020, 10:10

za zainterisirane:

Avto Slak je razložil, da je cena njihovega rabljenega taka ker se eGolfa trenutno ne da dobiti ker je toliko interesa
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Petrovce
Avto: e golf
55
13

OdgovorNapisal/-a sandi3 » 23 Apr 2020, 11:13

alfy je napisal/-a:
Moni je napisal/-a:Jaz sem klicala prodajalca, ker sem želela predračun. Razmišljam namreč, da bi oddala tudi vlogo za kredit na Ekosklad, pa ne vem, če bom uspela vse pravočasno speljat. Ker zdaj Ekosklad ne izdaja odločb, pred tem pa nimam kaj urejat z banko, se bojim, da bo na koncu zmanjkalo časa. Sem sicer prosila prodajalca za izračun leasinga, pa bom malo primerjala z ekoskladovim kreditom. Baje naj bi bil leasing precej konkurenčen, vendar iskreno dvomim.

Za eGolf in eUp je porshe leasing naredil posebej ugodbo ponudbo, za konkurirat ekoskladu. Sicer je še vedno malo dražji kot ekosklad a ne dosti. Vprašnje je samo, če bo prodajalec uporabil to tarifo... malo jih stistni, daboš raje na ekoskladu vzela pa se bodo kaj premaknili.

Leasing za E golfa je povsem primerljiv z eko kreditom.... resda je na prvi pogled kredit za cca. 10 eur pri obroku ugodnejši, vendar je pri kreditu skritih precej stroškov.... sestava pogodbe, vodenje kredita in zavarovanje kredita.... vse to znese precej več kot 600 eur.... in nato ugotoviš, da leasing ni nič dražji Oz. je pri nas obrok leasinga na 72. mesecev celo 1.5 eur nižji... avto dobili včeraj po dobrem mesecu čakanja avta v Kopru
DGJ, bojanre, CRF, EV+PV entuziast, robertto, matija, ixi, domina, context, FV-EV, Moni
quadslo
EV entuziast
EV entuziast
146
6

OdgovorNapisal/-a quadslo » 23 Apr 2020, 11:32

lovec1990 je napisal/-a:za zainterisirane:

Avto Slak je razložil, da je cena njihovega rabljenega taka ker se eGolfa trenutno ne da dobiti ker je toliko interesa

Če bi bilo toliko interesa ta avto sploh ne bi prišel do A.net oglasa. :clap: :D
domina
aob01
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Metlika
Avto: C3
88
1

OdgovorNapisal/-a aob01 » 23 Apr 2020, 17:38

lovec1990 je napisal/-a:za zainterisirane:

:D :D :D

Le kaj tiste dve odpovedi počneta med oglasi ...
lovec1990
EV entuziast
EV entuziast
27
91

OdgovorNapisal/-a lovec1990 » 24 Apr 2020, 07:03

Nekdo je pri Avto Slak-u odpovedal naročilo: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15247773&display=Volkswagen%20Golf%20e-

Torej trenutno imamo 4 nove eGolfe, 2 zlatarsko draga rabljena in 3 od Porsche leasing ki se iz neznanega razloga ne prodajo.
majamartin
EV začetnik
EV začetnik
30
6

OdgovorNapisal/-a majamartin » 24 Apr 2020, 07:15

lovec1990 je napisal/-a:Nekdo je pri Avto Slak-u odpovedal naročilo: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15247773&display=Volkswagen%20Golf%20e-

Torej trenutno imamo 4 nove eGolfe, 2 zlatarsko draga rabljena in 3 od Porsche leasing ki se iz neznanega razloga ne prodajo.

Pozdrav. Če misliš golfe od porsche slo bojo na voljo, Volkswagen Golf e-Golf SLOVENSKO VOZILO - Porsche Inter Auto, tako meni podana informacija, na voljo po 6. mesecu, k bojo stari cca 4 mesece.
lovec1990
EV entuziast
EV entuziast
27
91

OdgovorNapisal/-a lovec1990 » 24 Apr 2020, 07:23

^^aha potem lahko še vedno dobiš subvencijo
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: EV Kona 64
2130
1716

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 24 Apr 2020, 13:56

Torej se cene EV dvigujejo, ker je povpraševanje tudi med pandemijo večje od ponudbe? Le kaj bo šele ko se stvari začno spet vrteti.....
Maybe
EV entuziast
EV entuziast
62
9

OdgovorNapisal/-a Maybe » 24 Apr 2020, 15:14

Ma nehite že. Tisti, ki hoče EV ga lahko kupi. Ne more pa ga tisti, ki stalno preračunava katera akcija je ugodnejša, bi vzel lizing ali eko kredit ..... nazadnje pa še naprej fura dizla.
Sebastijan, bvs
zigad
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Kamnik
Avto: i3
2
2

OdgovorNapisal/-a zigad » 24 Apr 2020, 15:19

V vednost :D s Ponedeljkom 27.4.2020 se ponovno odpira tovarna in zaganja proizvodnja e-Golfa, za povrh pa tovarna podarja še 200€, zaradi zamude :clap: :clap: lahko bi bilo več ampak bolje kot nič ;)
CRF

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na