Poročila o poteh

Opisi potovanj, zanimive poti ali pa le podatki o porabi na določeni relaciji...
Odgovori
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2200
Avto: Y RWD, Kona 39
599
1777

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Sc imaš v Karlovcu, Senju, AC pri Otočcu, Zadar, Split Vrgorac.
Torej vsakih 100km . Do CG prides, albanija pa ni dosegljiva s SC
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Poročila LPo poteh

Odgovor Napisal/-a warpedone »

lp iz SC Senj, ob prihodu 2 fraj od 4
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a warpedone »

B kabl... dobim sam 27, na A se futra en češk Y
Hanzi
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a warpedone »

zdele prsu en S, bo mal čakal...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2200
Avto: Y RWD, Kona 39
599
1777

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Pise 5 minut, na otoclčcu pa 10 minut.pocakas deset minut ce potem dobis 100kwh(90 v senju). Da pa dobis 27... Si pa hitro uro ali dve na polnilnici
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Kje je kak podatek o porabi, kolk je trajala pot, gužva na cesti, temperature, začetna in končna višinska. To kolk je fraj placov na SCju si lahk vsak pogleda.
TribesMan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 478
347
73

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a TribesMan »

How it started:
warpedone napisal/-a: 01 Jul 2023, 08:00 lp iz SC Senj, ob prihodu 2 fraj od 4
How its going:
warpedone napisal/-a: 01 Jul 2023, 08:51 zdele prsu en S, bo mal čakal...
50+ minut visenja na kablu?
"Super"chargerji...
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2529

Re: Poročila LPo poteh

Odgovor Napisal/-a darjan »

warpedone napisal/-a: 01 Jul 2023, 08:00 lp iz SC Senj, ob prihodu 2 fraj od 4
sva se zgrešila za par urc? :)
jaz sem sicer tam polnil že v petek, sam, pa je bila relativno ok hitrost, ko pa je zasedeno pa je porazno.
ergo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 113
59
3

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a ergo »

No se mojih 5c: 1 del dopusta , start ptuj, cilj kriopigi, kassandra halkidiki, avto tm3 rwd. Startala ob 4 popopldan s 100%, prisla na sc slavonski brod s cca 30% nekaj pred 7 zvecer. Odhod na wc, kavica v bifeju, komaj spijeva app javi avto pripravljen za voznjo, polnima do 80%. Cas manj kot 30 minut. Polnimo se 3, dve tm3 nas in bg tablica in tmy lj tablice.Nadaljujeva ces mejo , kjer seveda cakava kar lep cas. Preko meje proti bg, cilj ava center z v2 (ali celo v3, nisem siguren). Seveda guzva cez bg, prispeva ob 8:15 zvecer, priklopiva, polni ko nor. Prikljuceni spet 3, bg tm3 iz sl broda, tmy iz weiza v a in mi2. Vmes malo sprehoda. Pa ne vem tocno kaj mi je bilo, da spremenim na 100%. Pridem v avto cez pol ure, poln na 95%, pise se 5 minut. Ok, si recem , pocakava. Sledi optimizacija ali nekaj takega. 5 minut gre v 25 minut, da je 100%. Ceprav do aleksince rabim samo 60%. Kaka skoda casa. No dobro, vsaka sola stane. Sibama za aleksinac, kjer sva okoli 23 zvecer, na sc zopet 3: bg iz prejsnjih 2 sc jev, ena y, na drugi strani, na parkiriscu motela, ki je dosegljivo z mestne strani pa se polni taksi, s z niskimi tablami. Tu nastavim na 100%, ker je pred mano najbolj zahteven del poti, kateri mi je povzrocal range anexiety. Pac prvic z ev na poti. Presenetljivo hitro napolni, vmes malo klepetam z madzarom, ki prihaja iz smeri gr preko sofije. Pove, da je cakal na meji bg/srb 4h in da je noro. Vprasa kam grem, povem gr, prvi prst halkidiki. On pove, da je polnilnic na 2 prstu, kjer je bil malo, da je polnil na 6 razlicnih, da ima na telefonu 6 razlicnih aplikacij, mi celo pokaze stran z aplikacijami in se mi na veliko cudi, da grem v gr cez makedonijo. Mu povem, da makedonci sicer imajo polnilnice, pocasne 22 kW v glavnem, da pa je v bogorodici, tik ob meji na makpetrol hitra 100kW. On zacuden in navdusen hkrati. Avto poln, nadaljujeva do mk, hitrost 110km/h. Meni v mojih letih to popolnoma ustreza, sploh ponoci. Prometa malo. Na meji srb/mk seveda cakava skoraj 1h. Ker makedonci, kot po navadi iscejo nase crke, se saliva. Drugace pa ne vem, zakaj na tej meji, kjub vecim kolonam, traja prehod cisto vsakic tako dolgo. Konco preko meje, tocno ne vem kdaj, verjetno med 2 in 3 ponoci. Procentov baterije ohoho, tako da me mine skrb okoli dometa. Presaltam na km, izpise 278 km, kar je polna kapa za cez mk. Sibava proti gr, cesta prazna, hitrost okoli 100 do katlanovega, kjej je se zmeraj gradbisce. Ze 3 leta. Omejitev 60. Peljeva malo vec, potem pa itak sledi ovinkasta ac, kjer je hitrost omejena na 70 do 80. Zopet vse prazno. V bogorodico prispeva malo pred 5 zjutraj, pred mejo obrneva in na makpetrol prideva z 90 km dometa. Jupii: brez problema opraviva z 346 km razdaljo med sc aleksinac in dc makpetrol, pa se do soluna bi lahko sla. Vseeno polnima, usluzbenec na pumpi celo sam pride in naju priklopi. Pove, da je zastonj, sicer ne ve kako dolgo se. Ha, v meni se prebudi cisti gorenjec, ker se kar vidim kako zastrzem z usesi, ko cujem da je dzabe. Sledi wc, kavica, malo klepetava in hop, avto je poln. Presenetljivo hitro. Ob 5:30 ze sibava na mejo. Zopet cakava. Kaj muckate hudica, polno kolon, prehod pa traja, pa traja. Cez 6 zjutraj koncno na grski strani. Tu pa vem, da ob taki uri se ni gostega prometa, zato malo stopim na gas. Po ring roadu okoli soluna, nato pa smer nea moudania, promet ze bolj gost, kot je ponavadi okoli letalisca. Mogoce komu v pomoc: izvoz letalisce je hkrati tudi izvoz za ikeo thessaloniki, kjer je hitra 50kW polnilnica, to je info madzara iz sc aleksinac. Na cilj prispeva okoli 7 ure zjutraj s cirka 53% baterije. Super. Trajalo je malce dlje, kot prejsnja leta z dizlom, ampa over all: ni slabo, odlocitev za teslo 3 je upravicena in izkazana kot zelo dobra, ravno na racun sc jev in hitrosti polnjenja, ki jih ponuja avto. Da pa ne bom samo hvalil, moram tudi posimfat: tesla vision v kombinaciji z tempomatom ni glih vredu kombinacija. Kar nekaj je bilo fantom breakinga. Recimo v mk mi je na polno zazlajfo v tunelu, kjer se je ustrasill 2 znakov z rdeco obrobo. Potem bremza na ac na serpentini, kjer zazna vozilo dalec pred sabo. Ni tako velik problem, ce si na cesti sam, ce je kolona zna to biti ena ornk tezava. Da nadaljujem: na prvem prstu je dovolj pollnilnic. Zastonj je pri lidlu v kalithei, kjer zelo solidno polni medtem ko zapravljas. Tudi 2 plazi sta opremljeni s po 2 polnilnima mestoma po 22 kwh. Sam sem polnil na kriopigi beach pri aktion baru tik ob plazi. Rabis sicer aplikacijo chargespot, cena cez teden 0.5 eur, ob vikendih 0,6 eur in solidno hitro napolni medtem ko se namakas. Edini minus je, da sta obe polnilni mesti na soncu v sicer sencnem borovem gozdicku. Pot nazaj je potekala po isti trasi, le da so tokrat bili vsi sc-ji popolnoma prazni. Pot tja in nazaj, ter polnjenje 1x na plaz in vozikanje lokalno ob prevozenih 1550 km v eno smeri: 40 eur. No darjan, kaj pravis na to, je dovolj poceni? Se to: via michelin kaze v eno smer 1206 km, kar v reali tudi je. Navi v avtu je za cilj predlagal daljso (po via michelin 100+ km) pot preko sofije, pri tem pa naracunal samo 945 km razdalje. Kam so se izgubili ostali km mi ni jasno. Za hec sem preverjal se razdaljo do prvega sc v gr. Iz kriopigija do sc larissa mi je avto izpisal nerealnih 100 km, kar je totalno mimo, ker je samo po cesti do soluna 90km. Se to: navigacije v srb in mk ni, tako da se je potrebno orientirati drugace. Edini problem v 10 dneh grcije je bil radio, ki je 2 dni bil tiho. Kontaktiral servis, kjer so na daljavo preverili hw in sw. Ker je bilo vse ok sem samo resetiral avto in radio je bil zopet ok.
Simon, Janez, EVH, Franci, giotto, venuciae30, kt57, deluxor, Matej24, edi-b, Stromcek, mihaz, McDuck, prgrmr, prijazen
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2529

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a darjan »

Navigacija verjetno ni delala, ker teslin sim nima tam roaminga? Pomeni bi na telefonu naredil hotspot in avto povezal preko wifi in bi moralo delat?
Damijan
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1558
Avto: Muskvič Model E Quattro
767
755

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Da.
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

@ergo cel roman😂😂
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

No ja v srbiji in makedoniji je hotspot kar draga zadeva.
ergo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 113
59
3

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a ergo »

@pogoreuc: itaq, dogodivscin se vec..@darjan,mlakar: verjetno ja, samo jaz nimam tega znanja. Mogoce kdo razlozi. Mene sicer ni motilo, ker drugace poznam pot. Prevozim vec x letno.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2529

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a darjan »

DeCoRawr napisal/-a: 03 Jul 2023, 08:31 No ja v srbiji in makedoniji je hotspot kar draga zadeva.
Ne sodi to pod balkan pri telekomu?

Ps, koliko sploh kaj porablja podatkov teslina navigacija?
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1558
Avto: Muskvič Model E Quattro
767
755

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Ne uporablja samo za navigacijo, uporablja potem tudi za audio streaming ipd ...
Sicer pa sprobaj in nam javi. :)
darjan
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2529

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a darjan »

Gledam telekom...opcija balkan:

Pred odhodom na Balkan izberite ustrezen zakup in komunicirajte brezskrbno. Zakupi veljajo pri izbranih operaterjih v Bosni in Hercegovini, Srbiji, Črni gori, Severni Makedoniji in na Kosovu.
Zakupe je mogoče vključiti večkrat v mesecu. Spodaj so prikazane cene, ki veljajo na dan vklopa.

Balkan 7... 7 dni 10 eur za 1GB podatkov, 500 ostalih enot
Balkan internet...10GB za 12 eur.

Mislim da ni take sile tole :)
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ni sile če veš in vklopiš opcijo, zdej vklopit opcijo če sam potuješ čez državo(e) je mogoče nesmiselno, še posebi zato da ti zemljevidi delajo kot morajo.
ergo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 113
59
3

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a ergo »

Pri opcijah balkan ne pozabiti, da moras za roaming izbrati prabega operaterja.
bagio
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 40
Kraj: LAŠKO
Avto: TESLA MODEL 3 PERFORMANCE Q MODEL Y PERFORMANCE
32
3

Re: Poročila o poteh

Odgovor Napisal/-a bagio »

Po moje boljsa opcija lokalna kartica cca3€
Odgovori

Vrni se na “Potopisi, poti in poročila”