Potovanje

Opisi potovanj, zanimive poti ali pa le podatki o porabi na določeni relaciji...
Odgovori
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Potovanje

Odgovor Napisal/-a BoBa »

S Kono sva v dveh tednih prevozila 5728 km po Franciji in Španiji. Potovanje in polnitve brez vsakih problemov.
Povprečna poraba se je na koncu ustavila na 14,8 kWh/100km

Polnjenja skupaj: 182,10 €
Petrol: 8,40 €
Nextcharge: 50,16 €
Mobilitypass: 37,16 €
IBIL: 26,40 €
IZIVIA: 46,99 €
Chargemap: 3,29 €
Kreditna kartica: 9,70 €
NewMotion: ni podatka, z njihovo kartico sem napolnil cca 40 kWh, lahko pričakujem še cca 16 € - ali pa ne.

Strošek energenta tako znaša 3,18 €/100km!

Več je opisano v blogu evbretanja.blogspot.com
CRF, Nejccc, edi-b, MIRANRR, Robinhood, Vodokotlic, kt57, DGJ, SimonZed, Desty, BARB60, Vremenko, timo, evid, Denis_, Stromcek, FV-EV, keeva, LAjCi, prijazen
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Potovanje

Odgovor Napisal/-a CRF »

Uau, super! Brez vsakih problemov??? Niti ene nedelujoče polnilnice?

Sta polnila tudi ponoči? Si iskal take destinacije da se je dalo?
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Potovanje

Odgovor Napisal/-a BoBa »

CRF napisal/-a:Uau, super! Brez vsakih problemov??? Niti ene nedelujoče polnilnice?

Sta polnila tudi ponoči? Si iskal take destinacije da se je dalo?
V glavnem sem polnil na DC polnilnicah na avtocestah.
V Franciji ni večjih problemov, vsaj na vsakih 100 km je Corridorjeva DC polnilnica. Po mestih so večinoma polnilnice lokalnih ponudnikov, ki pa večinoma delujejo tudi na kartice mednarodnih ponudnikov. Na vsej poti sem enkrat naletel na zasedeno polnilnico, pa še takrat je čez 5 minut prišel lastnik in se umaknil. V nekem majhnem mestu sem hotel polniti na lokalni polnilnici, pa mi je uspelo šele po klicu na navedeno telefonsko številko. Res sem pa dvakrat sicer zavil s poti in iskal "brezplačne" polnilnice, pa nobena ni delovala.

V španiji dovolj dobro deluje IBIL, ki pa je res bolj redko "posejan".

Italija je pa standard, vsi poznamo. Imel pa sem srečo, da sem iz Sestriera do Gorice prišel z dvema brezplačnima polnjenjema.

Zaključek: za potovanje čez več držav potrebuješ 2 - 3 mednarodne kartice ali aplikacije in za vsako državo se je dobro registrirati še vsaj pri enem ali dveh lokalnih ponudnikih.

Aplikacija Plugshare je praktično neuporabna, mnogo več informacij dobiš v Chargemapu ali pa v Nextchargu - vsaj za to področje.
CRF, matija, Matej, DGJ, edi-b, talker2, FV-EV, BARB60, timo, keeva, prijazen
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Potovanje

Odgovor Napisal/-a matija »

Odlicene informacije Boba, btw:

Nic plugsurfing-a ?
Kaj je mobilitypass ?
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Potovanje

Odgovor Napisal/-a BoBa »

Nič plugsurfinga.- Mobilitypass oziroma Mobilitigreen so Francozi, ki sem jim ob registraciji položil 25€, pa sem jih sedaj porabil - trenutno sem celo v minusu.
matija, BARB60, MIRANRR, keeva
Odgovori

Vrni se na “Potopisi, poti in poročila”