Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Prostor za debato o vsem kar ni nujno povezano z električnimi vozili
Odgovori
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 832
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a N75 »

Nekdo je omenil da mu je v Leaf 2018 všeč analogni prikazovalnik hitrosti.
Meni je bolj všeč digitalni kot v Zoe.

Zakaj je nekaterim všeč merilnik hitrosti na kazalce, meni je to grdo, pa uporabno tud ne, katerim ljudem so všeč kazalci?

Ali je to odvisno od karakterja, psihološkega profila, IQ, ali stvar navade?

Opažam da je nekaj nekomu všeč, nekomu ista stvar pa ni všeč.

Ioniq bi bil lepši če bi cel prednji del bil v isti barvi, ampak nekomu je že bila všeč take dvobarvna maska.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a CRF »

To bo pa težak odgovor
Tako kot je zelena nekaterim bolj všeč kot modra. Popolnoma subjektivno.
Jaz imam tudi rajši velik digitalni prikazovalnik. Je pa s kazalcem lažje/hitreje ocenit hitrost, kot prebrat in dekodirat digitalno vrednost, ki se po možnosti še ves čas spreminja.
DGJ, SimonZed, crunchy, elbic
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6420

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Meni osebno je v ozadju predvsem funkcionalnost/uporabnost. Analogni ali digitalni - oba opravljata svojo funkcijo (prikaz hitrosti) in to mi je najbolj pomembno.
Ostalo je predmet subjektivne ocene in preferenc posameznika. Zame so te zadeve drugotnega pomena in pri meni ne vplivajo na odločitev pri izbiri.
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a BoBa »

Ko so prišle prve digitalne ure v uporabo, nas je večina hitreje in natančneje določila čas s pogledom na položaj kazalcev, kot pa z branjem številk.
Verjetno je podobno z analognimi kazalci hitrosti in vrtljajev v avtomobilih. Lepo pa je, če avto dopušča izbiro prikazovalnika, da si lahko vsak nastavi po svojih željah.
Robie, DGJ, crunchy
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Jaz sem na digitalnega navajen. Na analognemu, se včasih kar lovim.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2307
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1691
2216

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a crunchy »

CRF napisal/-a:Jaz imam tudi rajši velik digitalni prikazovalnik. Je pa s kazalcem lažje/hitreje ocenit hitrost, kot prebrat in dekodirat digitalno vrednost, ki se po možnosti še ves čas spreminja.
Natanko to. Tudi bežen (nedirekten) pogled je dovolj, da ugotoviš kje si s hitrostjo. Omogoča mi pa tudi boljšo oceno sprememb hitrosti (ko počasi zaviram lažje ocenim s kakšno močjo zaviranja bom prišel v vas s približno hitrostjo 50 km/h). Iz položaja in hitrosti kazalca mi je namreč lažje oceniti spremembe hitrosti v prihodnje in tako prilagoditi vožnjo.
DGJ
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 999
Kraj: Zasavje
628
908

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Vzrok všečnosti analognega prikaza je naša evolucija, ker smo do sedaj informacije dobivali in zaznavali na tak način od
prvih eno/več celičnih prednikov dalje.

Tehnični razvoj nam je digitalne podatke "udomačil" da jih sprejemamo. Ampak večina še vedno hitreje reagira na analogni
podatek, čeprav jim je digitalni prikaz lahko všeč. Všečnost je pa subjetivna, ugotavljate tudi ostali.
Uporabniški avatar
SamCam
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 66
Avto: Opel Ampera, Citroen Czero
82
36

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a SamCam »

Včasih smo rekli "100 ljudi 100 čudi".
O okusih je težko razpravljati.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a matija »

Citroeni imajo digitalne merilnike ze vsaj 10 let
SimonZed
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1889
Avto: V vsakem primeru EV
1777
1661

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a Matej »

Moj Kadett GSI iz dalnjega leta 88 je imel digitalnega
Stef
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 20
Kraj: Šmarje p J
Avto: i3
36
7

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a Stef »

Pred 14. leti sem v zmoti kupil avto z digitalnim merilnikom. Napako sem opazil šele ko sem že vplačal. Misleč, da se bom že navadil, nisem kompliciral.
Po par mesecih uporabe, sem postal neskončno vesel, da je do zmote prišlo.
CRF, Nejccc
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 999
Kraj: Zasavje
628
908

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Všeč - ne všeč = stvar posameznika, ki si je všečnost izoblikoval preko življenjskih izkušenj. Različna mnenja so.

CRF je lepo napisal, odgovor je težak, ker imam vsak svoja edinstvena merila. Nekaj digitalnih merilnikov lahko prav lepo izgleda, primerna barva osvetlitve pa jih še poudari. Sem imel med prvimi uro na LDC kristale, ki si jo moral še pritisniti, da je prikazala čas, ker so bili požrešni in samo v rdeči barvi - pa sem bil nekaj časa "glavni" tam okoli, hehe.

Ampak, ko se je treba odločati za biti ali ne biti, pri obilici informacij, pa človek odpove pri procesiranju iz digitalnega prikaza.
Dokaz so številni kokpiti zahtevnih letal, vesoljskih plovil, vodnih plovil in podobno. Kar po-googlajte, vsi zajemajo podatke
digitalno, in jih prikazujejo na digitaliziranih zaslonih, ampak so lepo predelani, da kažejo analogno sliko.
crunchy
Stef
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 20
Kraj: Šmarje p J
Avto: i3
36
7

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a Stef »

Vsake oči po svoje malajo, pa tudi za všečnost mi ni dosti mar.
Bom pojasnil zakaj je meni digitalno ustreznejše.

Službeno sem uporabljal tudi službeni avtomobil z analognim merilnikom. Raztegnjen tja preko 200 z debelimi črticami in še debelejšim kazalcem, da je bilo vse še bolj na gosto. Pa tudi pogrešek je na začetku skale največji. Edini podatek v avtu, katerega neprestano kontroliram je hitrost. Na prometnem znaku je digitalni zapis, potem pa očitujem iz analognega prikaza in pretvarjam v številko. Če je na obeh straneh enako (v tem primeru digitalno in velika cifra) mi je hitreje in lažje.

Sem pač len.
SimonZed
bnovak88
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 53
Kraj: Vodice
Avto: Peugeot ion
49
122

Re: Zakaj je nekaterim všeč analogni prikazovalnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a bnovak88 »

Zakaj tak ali drugačen je res stvar okusa. Tudi kar se tiče hitrosti pridobivanja in procesuiranja informacij ni ravno samo enega odgovora. Ne bom razpredal o letalih ali ladjah ker tam je kazalcel mnogo in za večino je pomembno samo to, da so čim bolj pokonci, natančno odčitavanje ni pomembno. Pri avtu je govora predvsem o enem podatku (hitrosti), kjer informacijo lahko kakorkoli zelo hitro prebereš. Za mene na digitalnem običajno hitreje, razlog pa je to, da se ne vozim samo z enim avtom in moram na analognem poleg položaja kazalca pogledati še številko kam kaže, saj vsi avti nimajo enako razporejene skale. Če se voziš samo z enim avtom, je to drugače, saj se možgani že navadijo kje je kaj. Pri uri je drugače, kjer imajo vsaj po večini analogne ure enako razporejeno številčnico. Pa še tukaj je za natančno prebiranje časa primernejši digitalni zapis, analogni je običajno bolj približen (na 5 minut natančno). Vsak po svoje, kaj mu je bolj pomembno.
DGJ
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Vse kar ni EV”