Twizy in vlaga

Odgovori
JSimenc
Prispevkov: 1
Kraj: Kranjska Gora
Avto: Twizy, Astra

Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a JSimenc »

Predvčerajšnjim sem v dežju prevozil okoli 20 km, nekaj časa je Twizy tudi na dežju stal. Ko sem zopet speljal, je javil napako pogonskega sistema (rdeči STOP, utripajoča ikona baterije), ... Z izklopom in ponovnim vklopom sem ga nekako pripravil, da je v več poskusil prišel vsaj do doma. Tam sicer napake ni več javljal, peljati pa ni hotel. Naslednji dan je deloval normalno. Baterija je pri tem ostajala napolnjena.
Predvidevam, da se je nekje zavlekla vlaga. Ima še kdo to težavo.?
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Kar se tiče vlage jo sumim le za nedelovanje mojega Parrot sistema (vendar se ne sekiram preveč, ker ni bil ravno nek biser v delovanju)
Mi je pa ne dolgo nazaj po 11. dneh mirovanja (nepriklopljen) po vožnji v bližnji kraj, povzročil probleme z odblokiranjem ročne zavore (za kar je potreben tok iz male baterije). Sumim, da se je baterija skoraj izpraznila, napolnila pa se med vožnjo po ravnini ni. Odblokiranje mi je uspelo po nekajkratnem poizkusu obračanja ključa za kontakt... je vendarle od nekje pricurljalo dovolj toka, da se je sprostilo EM stikalo...
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Nedavno sem preveril, za nedelovanje Parrota ni bila kriva vlaga ampak iztaknjen konektor iz Parrot blueboxa... vibracije pa to...
robertto, Nejccc
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Če je NASA imela na Apollo raketah problem s tem, bo tudi Twizy-u oproščeno
Drugače pa butastno vprašanje: avto je cel "vodoodporen" (na močan dež npr.) ali bolj tako-tako?
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Nejccc napisal/-a:Če je NASA imela na Apollo raketah problem s tem, bo tudi Twizy-u oproščeno
Drugače pa butastno vprašanje: avto je cel "vodoodporen" (na močan dež npr.) ali bolj tako-tako?
Naj bi bil, čeprav na EVOwners občasno poročajo s težavami z obvolanskimi ročicami in stikalom za prklop prestav... Meni ga je ob poletnih nevihtah že kar dostikrat povsem opralo od znotraj, ko je stal parkiran, tudi ko ga perem, je vedno povsem moker tudi notri, pa zaenkrat še nimam težav.
Nejccc
Uporabniški avatar
bostjanr71
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Godič
Avto: Renault Twizy 80 Sport
14
21

Re: Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Meni je prodajalec omenjal, da ravno s "štrajfiksom" ni dobro po armaturi prat, stikalo za vse štiri smernike se namreč rado pokvari. Sicer pa je tudi mojega že nekajkrat nevihta oprala brez problemov.
--------------------------------
trajnostna mobilnost?! bodi pri miru!
Uporabniški avatar
bostjanr71
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Godič
Avto: Renault Twizy 80 Sport
14
21

Re: Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

JSimenc napisal/-a:rdeči STOP, utripajoča ikona baterije
meni se je zgodilo med vožnjo, da se je vklopilo stikalo za vratca spredaj, ko sem malce hitreje zapeljal čez neravnine na cesti, ko sem ga odprl in malce bolj močno zaprl, pa je bilo spet vse ok, ampak to je bilo verjetno prva stvar, ki je bila preverjena
--------------------------------
trajnostna mobilnost?! bodi pri miru!
toyyo
Prispevkov: 2
Kraj: Hramše
Avto: twizy sport

Re: Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a toyyo »

Twizzi zaradi par dni počitka ne priklopljen nebi smel imeti problema z deblokiranjem ročne zavore , ker ima sistem za samodejno dopolnjevanje 12v baterije in je le ta vedno polna!! Da bi se izpraznila bi morala biti pogonska baterija prazna , ali pa je 12v baterija že pred izdihom. Ali pa je fuč elektronika ki skrbi za da vklaplja dcdc ko pade napetost pod 11.5 v.
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 453
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
194
1726

Re: Twizy in vlaga

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Priklopi drug 12V akumulator zraven, oziroma ga zamenjaj pa boš videl ali je akumulator zanič ali ne.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Twizy”