Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Zoe ZE 50
Odgovori
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 266
Avto: Renault Zoe ZE50
114
281

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a mukwai »

trutar napisal/-a:Evo stesterav in dela use. Ni treba da je prikljucen na polnilec da dela . Iz my renault aplikacije sem odstraniv avto in ga registreral ponovno, in stvar deluje. Ker nimam avtomacke klime mi bo grelo/hladilo tako kot je bilo nastavljeno ob izhodu iz avta (ventilator avtomacko dela na povno) . kar se tice aplikacije je pa PODN , ko enkrat priklopiš za gret/hladit ne moreš izklopiti, in se ce osvežiž začetno stran my renault se vse resetira (avto še zmeraj hladi/greje) ampak tega na telefoni ni videti da se sploh kaj dogaja z avtom. vsaj vsi štirje žmigovci se prizgejo ko se zacne proces hlajenja/gretja .
Te bom kar citiral, da ne pišem istega. Tudi meni so ta teden zrihtali (AH Real), enako kot ti imam ročno klimo in sedaj vklop na daljavo deluje. Ni niti približno tako praktično, kot je bilo na starem modelu, ampak vsaj dela. Ravno še pravi čas preden pride mraz tudi na primorsko
Simon, trutar, matija
trutar
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 66
Kraj: mengeš
Avto: enyaq 60
29
57

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a trutar »

Če bi pustili na ključu tipko za gretje/hlajenje, nebi imeli tok reklamacij ker večina nebi opazila da na app-u ne deluje.... Mogoče.
mukwai, matija
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

trutar napisal/-a::think: Če bi pustili na ključu tipko za gretje/hlajenje, nebi imeli tok reklamacij ker večina nebi opazila da na app-u ne deluje.... Mogoče.
Po moje pa bi, saj je bila ta možnost promovirana in je velika razlika, če lahko takojšnje gretje/hlajenje vključiš, ko si tik ob avtu v dosegu daljinca ali pa na toplem doma, avto pa je na parkingu pred blokom (in podobne situacije).
trutar
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Simon »

Vsi, ki imate ročno klimo, je sedaj rešitev, tako, da @matija, kar v akcijo.... Ostali z avtomatsko, bomo zgleda pa še malo počakali, čeprav je bilo na začetku rečeno ravno kontra
matija
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a matija »

Ob cetrtem servisu smo se razsli z dogovorom da obvestijo, ni se nic. Imam kar nekaj odpora tole urejat, skoda mojega casa. Avto precej stoji te dni karanten in hkrati ni nas, cez 1.5 leta ga tako ali tako dobijo nazaj...

Jih pingnem malo naslednji teden, hvala za info.
trutar, Simon
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Sem se obrnil na tržni inšpektorat, ker predgretje/klima še nista porihtana (enkratni update softwarea ni pomagal), predlagane rešitve (ali zamenjava za popolnoma delujoč avto ali pa zmanjšanje najemnine za čas nepopolnega delovanja avta) pa pri najemodejalcu ne sprejmejo.

Dobil sem naslednji odgovor:

" ...Vprimeru, da je vozilo dobavljeno preko leasing financiranja, prodajalec proda in izda račun za vozilo drugi pravni osebi - leasingodajalcu. Stvarne napake med pravnimi osebami pa se lahko uveljavlja le na podlagi določb Obligacijskega zakonika (Ur.
I. RS 97/2007 UPB1) v civilnem postopku pred pristojnim sodiščern v kolikor se s prodajalcem ne uspe sporazumno dogovoriti o zahtevku uporabnika vozila.
... V kolikor je presežen rok 45 dni za popravilo klime in gretja, predlagamo, da se obrnete na dajalca garancije vasega vozila, ki je odgovoren v času trajanja garancije za brezhibno delovanje vozila in odpravo napak. V kolikor se z garantom ne boste uspeli sporazumno dogovoriti, boste morali vase zahteve uveljavljati v civilnem postopku pred pristojnim sodiščem. ...".

Ker pa je mraz že začel kazati zobe , bi bilo prav fletno, glede na to, da nimam garaže, vsesti se v odtajan in ogret avto.
damjan
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 74
Kraj: Novo mesto
Avto: Renault Zoe
52
21

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a damjan »

Jaz avta zaradi napak nisem prevzel, vplačan delež so mi vrni tisti dan, ko sem odvetniško hišo poklical naj pripravijo tožbo. Imam vsa dokazila črno na belem, kjer je Renault Slovenija bluzil, da je vse O.K. glede na moja pisno predstavljena odstopanja...
Simon
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

damjan napisal/-a:Jaz avta zaradi napak nisem prevzel, vplačan delež so mi vrni tisti dan, ko sem odvetniško hišo poklical naj pripravijo tožbo. Imam vsa dokazila črno na belem, kjer je Renault Slovenija bluzil, da je vse O.K. glede na moja pisno predstavljena odstopanja...
Kdaj se je pa navedeno dogajalo?

Sicer ne vem, koliko je na tem forumu lastnikov/najemnikov novega ZOE, ki jim predgretje/klima ne deluje. Kaj pa če bi se zorganizirali in šli naprej s kakšnim skupinskim civilnim postopkom pred pristojnim sodiščem?
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Simon »

ZOEFan napisal/-a:Sem se obrnil na tržni inšpektorat, ker predgretje/klima še nista porihtana (enkratni update softwarea ni pomagal), predlagane rešitve (ali zamenjava za popolnoma delujoč avto ali pa zmanjšanje najemnine za čas nepopolnega delovanja avta) pa pri najemodejalcu ne sprejmejo.

Dobil sem naslednji odgovor:

" ...Vprimeru, da je vozilo dobavljeno preko leasing financiranja, prodajalec proda in izda račun za vozilo drugi pravni osebi - leasingodajalcu. Stvarne napake med pravnimi osebami pa se lahko uveljavlja le na podlagi določb Obligacijskega zakonika (Ur.
I. RS 97/2007 UPB1) v civilnem postopku pred pristojnim sodiščern v kolikor se s prodajalcem ne uspe sporazumno dogovoriti o zahtevku uporabnika vozila.
... V kolikor je presežen rok 45 dni za popravilo klime in gretja, predlagamo, da se obrnete na dajalca garancije vasega vozila, ki je odgovoren v času trajanja garancije za brezhibno delovanje vozila in odpravo napak. V kolikor se z garantom ne boste uspeli sporazumno dogovoriti, boste morali vase zahteve uveljavljati v civilnem postopku pred pristojnim sodiščem. ...".

Ker pa je mraz že začel kazati zobe , bi bilo prav fletno, glede na to, da nimam garaže, vsesti se v odtajan in ogret avto.
Torej če bi bil pa kupec fizična oseba, bi pa tržni inšpektorat bil pristojen?
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Danes so me klicali s podpore strankam, naj se takoj po novem letu naročim za ureditev pred-gretja/klime.
Komaj čakam in upam, da bo tokrat (nadgradnja programa ni pomagala) poseg uspešen.
mukwai, trutar
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2200
Avto: Y RWD, Kona 39
598
1775

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Zakaj se pa nisi že kar ob pogovoru dogovoril za termin
Se bojim da jim je tole sitnarjenje po forumu in inšpektoratu prišlo na usesa
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Hanzi napisal/-a:Zakaj se pa nisi že kar ob pogovoru dogovoril za termin
Se bojim da jim je tole sitnarjenje po forumu in inšpektoratu prišlo na usesa
Sem vprašal, če naj se takoj naročim, pa mi je gospa rekla (je iz službe za podporo strankam, ne iz Ranault servisa), da je te dni zmanjšana prisotnost zaposlenih na nujno potrebno število in naj pokličem po novem letu.
Če sem zdržal skoraj eno leto (ja, ravno pred enim letom sem ga naročil, dobil pa konec februarja), bom pa še teh par dni zdržal.
Sebastijan
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Simon »

ZOEFan napisal/-a:
Hanzi napisal/-a:Zakaj se pa nisi že kar ob pogovoru dogovoril za termin
Se bojim da jim je tole sitnarjenje po forumu in inšpektoratu prišlo na usesa
Sem vprašal, če naj se takoj naročim, pa mi je gospa rekla (je iz službe za podporo strankam, ne iz Ranault servisa), da je te dni zmanjšana prisotnost zaposlenih na nujno potrebno število in naj pokličem po novem letu.
Če sem zdržal skoraj eno leto (ja, ravno pred enim letom sem ga naročil, dobil pa konec februarja), bom pa še teh par dni zdržal.
Tudi mene so klicali, da naj jih pokličem po novem letu, ne vem sicer zakaj ne morejo dati niti datuma servisa, ki bi bil enkrat po novem letu, saj ga ne bi peljal ta teden na servis...vse je stvar organizacije
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Simon napisal/-a:
ZOEFan napisal/-a:
Hanzi napisal/-a:Zakaj se pa nisi že kar ob pogovoru dogovoril za termin
Se bojim da jim je tole sitnarjenje po forumu in inšpektoratu prišlo na usesa
Sem vprašal, če naj se takoj naročim, pa mi je gospa rekla (je iz službe za podporo strankam, ne iz Ranault servisa), da je te dni zmanjšana prisotnost zaposlenih na nujno potrebno število in naj pokličem po novem letu.
Če sem zdržal skoraj eno leto (ja, ravno pred enim letom sem ga naročil, dobil pa konec februarja), bom pa še teh par dni zdržal.
Tudi mene so klicali, da naj jih pokličem po novem letu, ne vem sicer zakaj ne morejo dati niti datuma servisa, ki bi bil enkrat po novem letu, saj ga ne bi peljal ta teden na servis...vse je stvar organizacije
Sem klical na servis takoj v ponedeljek, pa tam še nič ne vedo o prispelih OTS-jih, pa tudi tehnika, ki se ukvarja z Zoeti še ni v službo. Tako, da me bodo poklicali, ko bodo imeli informacijo in pa tehnika.

Ali je še kdo na tem forumu s podobnimi težavami/izkušnjami?
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Simon »

Zgleda sva samo dva, pa nisva glih prioriteta...
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a matija »

Tudi jaz, na telefon se niso javili, sem pustil sporocilo na odzivniku vceraj.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a alfy »

matija napisal/-a:Tudi jaz, na telefon se niso javili, sem pustil sporocilo na odzivniku vceraj.
Mogoče ker je prepoved avto servisiranja do 13.1. ni nobenega tudi na telefonih.
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Baje je danes eden naročen za popravilo gretja/hlajenja preko urnika/app.
Včeraj me je klicala iz AH Real in rekla, da me pokliče za naročilo, ko bodo opravili "poskusno" popravilo na za danes naročenem avtu.

Je to kdo od tukaj prisotnih forumašev?
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a Simon »

Jaz sem bil, vendar zaenkrat še nisem uspel povezati MY Renault aplikacije z vozilom (mislim, da imajo rok največ 72 ur, da ga potrdijo, potem ga lahko povežem s telefonom). Sporočim, ko preverim, ali zadeva deluje.
ZOEFan
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Zoe 50 gretje/hlajenje preko urnika/app

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Simon napisal/-a:Jaz sem bil, vendar zaenkrat še nisem uspel povezati MY Renault aplikacije z vozilom (mislim, da imajo rok največ 72 ur, da ga potrdijo, potem ga lahko povežem s telefonom). Sporočim, ko preverim, ali zadeva deluje.
Ali niso preverili delovanje na servisu? Tudi predgretje preko urnika ne?

Koliko dolgo je trajal poseg in kaj so delali - zamenjava BMS? Nadgradnja programa?

Drugače se pa meni avto in telefon povežeta takoj. Čim vnesem vse podatke v aplikacijo se vsedem v avto za vnos kode in to je to. Če štartam čisto od nule, z brisanjem avta iz app, z brisanjem app s telefona, ponovna namestitev app pa do vzpostavitve povezave, vse skupaj ne traja niti 10 minut. Sem že parkrat ponovil proceduro, ker so mi en čas tako svetovali tudi iz službe za stike s kupci.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Zoe 52kWh”