Novi ZOE (2.generacija)

Zoe ZE 50
Odgovori
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6664
Avto: Kona 64_2018
3558
605

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ne ga strašit, vsaj 1 tedensko polnim na dolgem mostu, nikol ni bil tam več kot 1 avto na 6 polnilnic, in tam je vedno delovalo bp.
DGJ, backslash, Tomtom
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Franci »

Kot je napisal DeCoRawr zaenkrat ti za polnjenje ZOE-ta, ki se ti tudi na počasnih polnilnicah polni sorazmerno hitro (trofazno polnjenje) ne splača vezati paketov, je pa smiselno imeti njihovo kartico. Ko boš imel kartico e-mobilnosti se boš lahko tudi naknadno odločil za različne pakete. Prav tako se ti pa splača postati odjemalec GEN-i-ja, kjer za en EUR/na mesec + DDV zaenkrat uporabljaš vse polnilnice Gremo na elektriko in na Hrvaškem polnilnice Hrvaškega telekoma, ko bodo začeli zaračunavati polnjenje pa obljubljajo cene primerljive gospodinjskemu odjemu.
Kar se tiče javne infrastrukture je pa v Ljubljani čisto zadostna in sam pri 67 kkm z električnim avtom v letu in pol razen za test doma na šuko, polnim samo na javni polnilni infrastrukturi in zaenkrat še nisem imel težav, če je polna ena greš na drugo, če slučajno kje ne dela, najdeš delujočo.
GM99
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana
Avto: Mini cooper S
2
0

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a GM99 »

Haha, se že dobro zavedam, da bo verjetno status ''prvega'' kaj kmalu ogrožen.

Super za nasvete glede kartic, glede polnjenja me ne skrbi, lahko tudi v ''službenem času'' polnim avto, ker imam veliko dela za računalnikom, ki ga lahko opravim z laptopom v naročju. Glede na to, da delate ogromno KM in nikoli ne polnite doma, sem pomirjen, že nekaj časa pa bolj podrobno opazujem moja bodoča mesta za polnjenje in ugotavljam, da ni nobene gneče

Še mogoče kdo ki ima poslovni najem, glede pogodbene kazni, če prekineš predčasno?
DGJ, backslash
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Kaj je še mogoč poslovni najem?....
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Kolikor vem, še, ampak po višji ceni.
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Jaz doma nimam polnilnice. Vedno samo javne in v službi.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Včeraj mi je zaradi nizkih temperatur padel pritisk v gumah, da se je vse svetlo na armaturki...
Sem malo pripumpal 0.1 bara in mu je blo zadosti... Sem imel pa originalno 2,5 spredaj 2,1 zadaj, kar se mi zdi velika razlika...
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1626

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a pirpy »

jaz mam 2.6 na vseh
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> Sem imel pa originalno 2,5 spredaj 2,1 zadaj, kar se mi zdi velika razlika...

Kakšno je priporočilo proizvajalca?
TIpično ni brezveze.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

warpedone napisal/-a:>> Sem imel pa originalno 2,5 spredaj 2,1 zadaj, kar se mi zdi velika razlika...

Kakšno je priporočilo proizvajalca?
TIpično ni brezveze.
Sem iskal po knjižici, pa nisem nikjer zasledil... Je pa res, da se nisem kaj dosti poglobil...
sem meril pri mrzli pnevmatiki.... Pol ko se je še grela, je bilo razmerje 2,8, 2,4...
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2814
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1441
1270

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Simon »

Tomtom napisal/-a:
warpedone napisal/-a:>> Sem imel pa originalno 2,5 spredaj 2,1 zadaj, kar se mi zdi velika razlika...

Kakšno je priporočilo proizvajalca?
TIpično ni brezveze.
Sem iskal po knjižici, pa nisem nikjer zasledil... Je pa res, da se nisem kaj dosti poglobil...
sem meril pri mrzli pnevmatiki.... Pol ko se je še grela, je bilo razmerje 2,8, 2,4...
Piše na nalepki, ki je na vratih avta
Tomtom, DGJ, ZOEFan
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Avto: Renault Zoe ZE50
116
284

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Sem imel isti problem te dni
Spredaj 2,5 zadaj pa 2,3 (če sem si prav zapomnil, vem da je spredaj več). Se pa odmerjene vrednosti zelo spreminjajo, pa ne vem, a je kriv slab avtomat za filanje, senzorji na avtu ali vreme ... Recimo takoj po filanju je bilo odstopanje do 0,1 glede na nastavljeno vrednost, naslednji dan pa tudi do 0,3 minusa, pa vsaka guma po svoje.
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Pri temperaturah v tem obdobju lahko tlak v pnevamtikah precej zaniha že v parih urah (recimo, ko sonce dopoldne "prime" po jutranji megli, ali ko "pade" za hribe popoldan), da ne omenim razlike med ogreto in hladno pnevmatiko. Se je treba s tem sprijazniti in najti nek kompromis pri polnjenju, drugače lahko večkrat na dan dodajamo ali odvzemamo. Priporočajo preverjanje tlaka vsaj 1 x mesečno, čeprav večina tega ne počne. Moja taktika je, da ob občutnih nihanjih napolnim glede na predviden režim vožnje, ki ga imam večinoma v tem obdobju, kadar gre temperatura izven oprimalno napolnjenega pa ne silim pnematik proti robu njihovih zmogljivosti. Pa bolje je malo preveč, kot premalo - če imaš občutek za gibanje pod koncem hrbta, pri polni prej zaznaš da bo avto zdrsnil.

Senzorji pa to zaznaji in sporočajo "alert", če zaniha izven meja vnaprej določene tolerance.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Svoj del megle dodajo tudi merilniki v pumpi/kompresorju... na skali imajo desetinke al celo dvajsetinke bara ... toleranco pa pol bara ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Ma ja, sploh ker ljudem "padajo" iz rok. Pa tudi nimajo statusa merilnika, ampak so indikatorji. Za prvo bi morali biti testirani in umerjeni od uradnega meroslovca, in potem obdobno preverjani.
warpedone
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Maš kak občutek kol v realnosti ti indikatorji res odstopajo?
Al je to še en "sky is the limit"?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6664
Avto: Kona 64_2018
3558
605

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Še vedno bolj zaupam merilnikom v kompresorju kot pa tistim v platiščih, najbolj so pa tisti od vulkanizerjev itak.

Dejstvo je da če boš z merilnikom od kompresorja pa magari s tistim katerga mečejo po tleh napumpal vse 4 gume enako je še vedno bolj natančno da so enako napolnjene kot 4 senzorji.
Tomtom
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

warpedone napisal/-a:Maš kak občutek kol v realnosti ti indikatorji res odstopajo?
Al je to še en "sky is the limit"?
Toliko,da jim ne zaupam preveč. Če imam možnost uporabim še drugo mnenje, do vgradnje senzorjev v avtu sem imel še poceni analognega. Se pa razlikuje tudi odnos osebja do tega, eni takoj uredijo ko jim povedo stranke, drugi so indeferentni.
warpedone
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Kaj obstaja kakšna aplikacija, ki sprotno meri moč polnjenja na različnih polnilnicah (med polnjenjem) . Me zanima, da vidim kako se kje hitro polni in koliko pade moč, ko se bližaš 100%.
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

No pr koni se toplotna kr obnese, kabina se hitro ogreje, sicer lansko leto ni bilo kakih ekstremov, max ja blo -8 zjutraj pr men. Sem jo testno pustu zunaj, da vidim kaj je z baterijo in ogrevanjem, v cc 15 min je bil avto topel, na bateriji se je poznalo cc 2,5 kw kar je zanemarljivo pri 64 kw. Potlej pa do LJ 30 km samo dogreval, doseg je pa cc 350 km normalne vožnje.
Argo123
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Zoe 52kWh”