Model 3 Performance by M3P

Odgovori
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2932
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Živim v AT, ostalim iz slo bo prišlo prav, čeprav naj bi bil servis v slo operativen, vsaj za garancijske primere. Hvala vseeno. Vir za ta info pa je sicer kater?
AndrejP
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 419
116
158

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a AndrejP »

BL_EV napisal/-a: 15 Apr 2021, 18:21 Živim v AT, ostalim iz slo bo prišlo prav, čeprav naj bi bil servis v slo operativen, vsaj za garancijske primere. Hvala vseeno. Vir za ta info pa je sicer kater?
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO513

Zadnja alineja 21.c člena.

Mora pa biti tudi v AT enako, ker izvira iz zahteve evropske direktive in so jo morale države članice EU implementirati v nacionalne zakonodaje. Samo ne poznam kateri zakon bi bil v AT.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

BL_EV napisal/-a: 15 Apr 2021, 15:04
agerg2 napisal/-a: 15 Apr 2021, 10:28
M3P napisal/-a: 14 Apr 2021, 19:42 To se mi je sedaj zgodilo 4x. Šipa se odpre toliko kot na sliki spodaj. Leva pa samo malo, toliko kot je v "winter mode" al kako pravijo temu sistemu proti zmrzovanju.

Servis imam zmenjen v ponedeljek, ker imam luft v volanu če ga premikaš vodoravno levo desno. So bili kar presenečeni, ko so videli ta feler. Bodo pa še šipo pogledal. Kakor berem forume, se je podobno dogajalo.
Bodi vesel da gre dol :)
Meni se je pri odprtih vratih steklo dvignilo in ko sem jih zaprl je steklo udarilo v črni alu okvir :(
Bom ob prvi priliki na servisu povprašal kaj in kako. Sicer praska ni tko grozna, je pa! in to pri novem avtu :(
Meni tudi, zadaj desno. Na kromasti letvici je manj očitno, ampak se še vseeno vidi poškodba. Naslednji petek mi jo v Gradcu zamenjajo, cost estimate je 0 EUR, torej pod garancijo.
O, pa le nisem edini primer.
A mas kako fotko, kolk se to vidi? Jaz sem bil skor prepričan, da se na servisu o menjavi lajšte niti pogovarjat nebi želeli.
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a M3P »

Febo napisal/-a: 15 Apr 2021, 12:05 Živio,
tudi meni se včasih zdi da odpre steklo na desni strani a ko zaprem voznikova vrata zapre tudi desna. Saj tako je slišat. To zaznam tako da slišim zapiranje na desni. Vedno sem si razlagal da to dela zato da "odzrači" nadtlak pri zapiranju. Hmmmmm
Zrak v volanu? Kako to misliš?
Febo, če ga takole primeš in premikaš po horizontalni osi se čuti kot da ni nekej zategnjeno v zglobih eletričnega nastavljanja :) Gor dol je pa ok.
Priponke
male-hands-in-car-holding-steering-wheel-ZEF15786.jpg
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2562
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1410
1021

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a alfy »

M3P napisal/-a: 15 Apr 2021, 22:44
Febo napisal/-a: 15 Apr 2021, 12:05 Živio,
tudi meni se včasih zdi da odpre steklo na desni strani a ko zaprem voznikova vrata zapre tudi desna. Saj tako je slišat. To zaznam tako da slišim zapiranje na desni. Vedno sem si razlagal da to dela zato da "odzrači" nadtlak pri zapiranju. Hmmmmm
Zrak v volanu? Kako to misliš?
Febo, če ga takole primeš in premikaš po horizontalni osi se čuti kot da ni nekej zategnjeno v zglobih eletričnega nastavljanja :) Gor dol je pa ok.
Levo, desno nimaš električnega nastavljanja. Volanski drog mora biti fiksno zašravfan na nosilno konstrukcijo armature. Če se pomika levo, desno ne bo OK.
warpedone
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a M3P »

Če pade volan stran je tu še k sreči autopilot :D :D
SimonZed
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2562
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1410
1021

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a alfy »

M3P napisal/-a: 16 Apr 2021, 09:37 Če pade volan stran je tu še k sreči autopilot :D :D
Ne bo avtopilot rešil žal, če volanski drog dol pade.
Daj raje preverit. ;)
Febo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 302
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla III
364
38

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a Febo »

M3P napisal/-a: 15 Apr 2021, 22:44
Febo napisal/-a: 15 Apr 2021, 12:05 Živio,
tudi meni se včasih zdi da odpre steklo na desni strani a ko zaprem voznikova vrata zapre tudi desna. Saj tako je slišat. To zaznam tako da slišim zapiranje na desni. Vedno sem si razlagal da to dela zato da "odzrači" nadtlak pri zapiranju. Hmmmmm
Zrak v volanu? Kako to misliš?
Febo, če ga takole primeš in premikaš po horizontalni osi se čuti kot da ni nekej zategnjeno v zglobih eletričnega nastavljanja :) Gor dol je pa ok.
Uf ja razumem. Moram probat da videm če je fiksen :). Spraševal sem zato ker se mi zdi da mi včasih poka v volanskem mehanizmu med počasno vožnjo. Hmmm moram počas na servis oz. še malo počakat na slo servis (baje še ne delujejo uradno).
Free 1.500 Supercharger km _ https://ts.la/aneta55681
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Febo napisal/-a: 16 Apr 2021, 13:17
M3P napisal/-a: 15 Apr 2021, 22:44
Febo napisal/-a: 15 Apr 2021, 12:05 Živio,
tudi meni se včasih zdi da odpre steklo na desni strani a ko zaprem voznikova vrata zapre tudi desna. Saj tako je slišat. To zaznam tako da slišim zapiranje na desni. Vedno sem si razlagal da to dela zato da "odzrači" nadtlak pri zapiranju. Hmmmmm
Zrak v volanu? Kako to misliš?
Febo, če ga takole primeš in premikaš po horizontalni osi se čuti kot da ni nekej zategnjeno v zglobih eletričnega nastavljanja :) Gor dol je pa ok.
Uf ja razumem. Moram probat da videm če je fiksen :). Spraševal sem zato ker se mi zdi da mi včasih poka v volanskem mehanizmu med počasno vožnjo. Hmmm moram počas na servis oz. še malo počakat na slo servis (baje še ne delujejo uradno).
Ne čakat pa kar pošlji zadevo na Tesla Ljubljana Service <Ljubljana_service@tesla.com>
Uradni mail Tesla servisa v Ljubljani.
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a M3P »

IMG_5326.jpg
Nov dan, nova presenečenja...

Se vsedem v avto: Pomoč pri parkiranju ni na voljo.
Čiščenjev senzorjev in reset sistema ne pomaga. Se pravi da v ponedeljek pogledajo še to.

In še petič se je sovoznikova šipa odprla pri vstopu.
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

M3P napisal/-a: 18 Apr 2021, 01:51 IMG_5326.jpgNov dan, nova presenečenja...

Se vsedem v avto: Pomoč pri parkiranju ni na voljo.
Čiščenjev senzorjev in reset sistema ne pomaga. Se pravi da v ponedeljek pogledajo še to.

In še petič se je sovoznikova šipa odprla pri vstopu.
When it Rains, It Pours ...
Upam, da čim prej urediš !

Mogoče pa je z oknom kakšen skriti feature imenovan - Yugo Clima :D
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

M3P napisal/-a: 18 Apr 2021, 01:51 IMG_5326.jpgNov dan, nova presenečenja...

Se vsedem v avto: Pomoč pri parkiranju ni na voljo.
Čiščenjev senzorjev in reset sistema ne pomaga. Se pravi da v ponedeljek pogledajo še to.

In še petič se je sovoznikova šipa odprla pri vstopu.
Groza :cry:
Nič kaj prijetna izkušnja. Tesla mora še velik delat! Tako na sami zasnovi določenih detajlov, kvaliteti in nenazadnje tudi na sw področju, kjer so sicer najmočnejši. Pa je mogoce malo smešno slišat od nekoga ki ima teslo in tako razmišla. Pač realnost! Vsekakor imam se vedno nasmešek na obrazu ko se vozim, ker je res nekaj posebnega, samo pač težko požrem določene zadeve, ki jih nisem vajen na avtih eu ali japonskih proizvajalcev.
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Na začetku so mogoče kakšne nepravilnosti, ki se popravijo pa je. Vsakič znova me preseneti zvočna kulisa v Tesli 3 ko gledam netflix ali twitch. Fenomenalno. Toliko enih bonbončkov da je res težko da tak avto dojemaš samo kot prevozno sredstvo.
Frik25, Berda, BL_EV, matija, warpedone
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a M3P »

Evo avto dobil nazaj iz Lj servisa.

- volanski drog naročen, pripeljem še enkrat
- senzorji ne delajo, se čaka fw update, nisem edini

- sovoznikovo steklo, fw updejt, naj bi sedaj delalo
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Je avto s takim volanom varen za uporabo? Čakalna doba droga pa je?
Zanimivo glede senzorjev....to je res ena osnovna zadeva na avtu. In da je fw zajeb je mal čudno, ker pol bi imel vsi težave. Lahko da so sicer senzorji različnih ver. hw, samo bi moral to ze prej potestirat. Kar tezko verjet, da bi imelo veliko uporabnikov tezave s senzorji.

Za stekla pa super, da so zrihtali.
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a M3P »

Nič konkretnega niso rekli glede volana.

Senzorji pa mislim da so crknili po tem, ko je zadnjič prišel nek update za mrzlo vreme. Čakajo popravek od Tesle. :roll:

Je pa danes še en pripeljal isto FL performance in dobil nadomestno, če sem prav videl? Je mogoče kdo od tukaj? Zame pa niso imeli nadomestnega vozila :think: :hot:
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2932
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Je imela tista P KR registrsko?

Novi update je na voljo, si ga že naložil? Sicer bojda večini nič ne spremeni, težava z nerazpoložljivostjo parkirnih senzorjev ostaja. Na moji delujejo kot je treba, a nimam FL modela.
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a M3P »

MS tablica.

Imam zadnjo verzijo. Nič, čakamo :)
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2932
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Model 3 Performance by M3P

Odgovor Napisal/-a M3P »

Zanimivo, da je izgleda težava zaradi remote appa na telefonu.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”