Tesla Model 3 platišča

Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8253
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3482

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Dodaten set je komoditeta?
Kaj točno je tu komot? Da lahko sam doma premontiraš?
Meni je bol enostavno/komot srkat kavo, ko premontažo dela robot, gum se še dodatknem ne ... parkiram, kava, odpeljem.

Sami stari vzorci iz časa yugecev in litih felg ki so v mrazu pokale.
pelaks, AndrejP
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
pelaks
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana
Avto: TM3 2022
141
30

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a pelaks »

Se strinjam. Zdaj imam dvojni set litih platišč (ene za poleti, ene za pozimi). Z novim avtom nikoli več. Dvakrat letno vlačim tisto težo gor in dol po lojtri, bašem v avto, ves umazan nato do menjave, in nato doma spet gor in dol po lojtri.
Novi avto bo imel ena platišča, gume pa pri vulkanizerju. Za tistih nekaj 10€ na leto je vredno.
AndrejP
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Pisanje večine je sicer off topic, ker je tema "Tesla Model 3 platišča", ne pa jamranje o tem, da so kolesa težka, jih je treba prekladat, da je slabo za okolje in da je bolje uničevat gume dvakrat letno ob premontaži.

On topic: oboje so neoriginal platišča, 18 col, grejo na P z večjimi bremzami, 10,8 kg oz. 15 kg (črna), enakih dimenzij (8,5J x 18, ET pri obeh 40):
Priponke
IMG-4447.jpg
IMG-4278.jpg
Zadnjič spremenil BL_EV, dne 10 Maj 2021, 10:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Damijan
AndrejP
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 419
116
158

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a AndrejP »

BL_EV napisal/-a: 10 Maj 2021, 10:46 Pisanje večine je sicer off topic, ker je tema "Tesla Model 3 platišča", ne pa jamranje o tem, da so kolesa težka, jih je treba prekladat, da je slabo za okolje in da je bolje uničevat gume dvakrat letno ob premontaži.

On topic:
In ni off topic, ker skrb za okolje bi morali obesiti v vsako temo ki vpliva na okolje. Tako da Ni jamranje. Je skrb za okolje. Je plod dviga zavesti. Enim to še manjka. Te želim samo spraviti na prava pota, da bodo lahko tvoji otroci dihali boljši zrak in jedli bolj zdravo hrano ter uživali v biotski raznovrstnosti kot lahko uživamo mi kot pa če se nadaljuje z ravnanji kot jih izvajamo.

Bi morali vsi ki se gremo neki EV eko sceno malo bolj pazit Kaj počnemo in poizkušat neumorno vplivat na zavest ljudi, da bo okolje čimmanj trpelo. Kdor to zanika je idiot.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

On topic: na srebrnih Alutec platiščih imam nameščene 245/40 R18 Continental Premium Contact gume. Avto je 7 mm nižji kot pa bi bil s serijsko dimezijo, tako da je kakšen W porabe na račun tega manj, če je že na račun +1 cm širine poraba kakšen W višja. Pod črto nobene spremembe pri porabi v primerjavi s serijskimi 235/35 18, vsekakor pa v primerjavi z 20 col pri vsakodnevni uporabi 5-10 % nižja poraba. 20 col mi je bil overkill za vsak dan, pretrdo trdo in preglasno glasno. Conti gume nimajo pene za utišanje hrupa, a so kljub temu znatno tišje od Michelink PSP 4 235/35 R20.

Off topic: brez skrbi za moje otroke, sem iz take stroke, da me ne rabiš podučevati v tej smeri. Lahko pa odpreš svojo temo in se razpišeš o tem da je še en komplet pnevmatik kriminal za okolje. :)
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8253
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3482

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Dobr zleda.
Ni potrebe da izbiro/zamenjavo opravičuješ skozi "šparanje" česarkoli.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Ne opravičujem ničasar, če bi hotel šparat, ne bi nabavil BEV. (Star) dizel je za šparanje. 20 col pa je nepotrebno šparanje pri udobju. :)
warpedone
AndrejP
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 419
116
158

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a AndrejP »

BL_EV napisal/-a: 10 Maj 2021, 11:03 On topic: na srebrnih Alutec platiščih imam nameščene 245/40 R18 Continental Premium Contact gume. Avto je 7 mm nižji kot pa bi bil s serijsko dimezijo, tako da je kakšen W porabe na račun tega manj, če je že na račun +1 cm širine poraba kakšen W višja. Pod črto nobene spremembe pri porabi v primerjavi s serijskimi 235/35 18, vsekakor pa v primerjavi z 20 col pri vsakodnevni uporabi 5-10 % nižja poraba. 20 col mi je bil overkill za vsak dan, pretrdo trdo in preglasno glasno. Conti gume nimajo pene za utišanje hrupa, a so kljub temu znatno tišje od Michelink PSP 4 235/35 R20.

Off topic: brez skrbi za moje otroke, sem iz take stroke, da me ne rabiš podučevati v tej smeri. Lahko pa odpreš svojo temo in se razpišeš o tem da je še en komplet pnevmatik kriminal za okolje. :)
Ker si iz “stroke” pa delaš ravno nasprotno kot je prav me pa res skrbi in bi moral očitno nekdo drug prevzeti tvoje delovno mesto. Iskreno me res en klinc briga za tvoje otroke, me pa skrbi za svoje in za tiste, ki se trudijo izboljšati stvari.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

*Ignoriran uporabnik
grnac94
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 252
Kraj: Savinjska
Avto: Tesla M3 LR AWD
134
746

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a grnac94 »

AndrejP napisal/-a: 10 Maj 2021, 10:48 Bi morali vsi ki se gremo neki EV eko sceno malo bolj pazit Kaj počnemo in poizkušat neumorno vplivat na zavest ljudi, da bo okolje čimmanj trpelo. Kdor to zanika je idiot.
Zakaj že?
Je torej električno vozilo vstopnica v nek ''kult'' kjer moraš potem na vsakem koraku pazit kaj počneš. Po mojem mnenju ni. Najboljša sprememba taktika s katero boš prepričal največ ljudi je, da bodo občutili čim manj spremembe. In če s(m)o ljudje navajeni imeti set platišč za zimske in set za letne gume naj bo tako. Ali pa bo potreben še en odstavek v drobnem tisku pogodb, kjer bo pisalo da se z nakum EVja odrekaš pravici po kakršnih koli dodatkih za vozilo po nakupu (vključuje platišča, tepihe, rezervno kolo,...).
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2156
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1256
1044

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Jaz sem vzel še en set felten, ker mi gre blazno na živce 2x na leto prebuvati gume. Pač tak sem in raje vzamem še en set. Originalne nisem dobil v EU pod 1k. Japan racing pa se odlično obnesejo za zdaj. So lažje zgledajo podobno kot original in vse skupaj s senzorji 1k EUR.
Je pa res brez veze se pregovarjat glede felten. Pač kakor komu paše.
Sebastijan
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2156
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1256
1044

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Tako zdaj zgleda. No osebno so mi lepše 19ke. Samo za to lahko rečemo, da je preseravanje.
Priponke
20210511_160731.jpg
BL_EV, grnac94, Damijan
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
AndrejP
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 419
116
158

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a AndrejP »

grnac94 napisal/-a: 11 Maj 2021, 14:51
AndrejP napisal/-a: 10 Maj 2021, 10:48 Bi morali vsi ki se gremo neki EV eko sceno malo bolj pazit Kaj počnemo in poizkušat neumorno vplivat na zavest ljudi, da bo okolje čimmanj trpelo. Kdor to zanika je idiot.
Zakaj že?
Je torej električno vozilo vstopnica v nek ''kult'' kjer moraš potem na vsakem koraku pazit kaj počneš. Po mojem mnenju ni. Najboljša sprememba taktika s katero boš prepričal največ ljudi je, da bodo občutili čim manj spremembe. In če s(m)o ljudje navajeni imeti set platišč za zimske in set za letne gume naj bo tako. Ali pa bo potreben še en odstavek v drobnem tisku pogodb, kjer bo pisalo da se z nakum EVja odrekaš pravici po kakršnih koli dodatkih za vozilo po nakupu (vključuje platišča, tepihe, rezervno kolo,...).
Morala na psu.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Dobro izgleda, jaz sem šel sicer na 245/40 zaradi več gripa in malo manj balona. Najbolje itak izgleda 20 col, ampak je overkill za vsak dan + nepraktično, če se ne voziš samo po dirkališču, kjer je asfalt brez lukenj.
Vodokotlic
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Ne se prepirat, ta tema je namenjena razpravi o Tesla Model 3 - platiščih. Pomeni, da pišemo o tem kaj imamo, kje lahko nabavimo, kakšne gume priporočamo, izkušnje in obnašanje določenih gum in platišč na cesti itd.
Ostale stvari pa so za druge teme. Vsi imamo svoj pogled na stvari ampak ta tema ni namenjena razpravljanja o teh stvareh.
grnac94, Sebastijan
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a Gasper »

BL_EV napisal/-a: 10 Maj 2021, 11:03 On topic: na srebrnih Alutec platiščih imam nameščene 245/40 R18 Continental Premium Contact gume. Avto je 7 mm nižji kot pa bi bil s serijsko dimezijo, tako da je kakšen W porabe na račun tega manj, če je že na račun +1 cm širine poraba kakšen W višja. Pod črto nobene spremembe pri porabi v primerjavi s serijskimi 235/35 18, vsekakor pa v primerjavi z 20 col pri vsakodnevni uporabi 5-10 % nižja poraba. 20 col mi je bil overkill za vsak dan, pretrdo trdo in preglasno glasno. Conti gume nimajo pene za utišanje hrupa, a so kljub temu znatno tišje od Michelink PSP 4 235/35 R20.

Off topic: brez skrbi za moje otroke, sem iz take stroke, da me ne rabiš podučevati v tej smeri. Lahko pa odpreš svojo temo in se razpišeš o tem da je še en komplet pnevmatik kriminal za okolje. :)
Tele manjše gume se poznajo tudi pri tem koliko prevoženih km ti kaže števec, a se to da kje spremenit? Ker glede na razliko v dimenziji boš 1000 km prevozil šele ko ti bo števec kazal 1030 km (morda še kaj več), temu primerno tudi 3% odbij pri svojem opažanju razlike v porabi.

Kolikor sem gledal aftermarket feltne imajo TUV tudi za 245/45 R18, zato ne razumem zakaj si izbral manjše 245/40 R18, cena gum je podobna.
dbMG
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Avto: M3 LR
7
0

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a dbMG »

Vodokotlic napisal/-a: 11 Maj 2021, 16:05 Jaz sem vzel še en set felten, ker mi gre blazno na živce 2x na leto prebuvati gume. Pač tak sem in raje vzamem še en set. Originalne nisem dobil v EU pod 1k. Japan racing pa se odlično obnesejo za zdaj. So lažje zgledajo podobno kot original in vse skupaj s senzorji 1k EUR.
Je pa res brez veze se pregovarjat glede felten. Pač kakor komu paše.
Razmišljam, da bi kupil enake za poleti. Imaš še slučajno link kje si jih nabavil in pošlješ v privat. Hvala!
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a Matej »

Kontaktiranj uporabnika Shorty004.
On ti lahko naroči in dobavi original rabljene 18".
Majstr
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Tesla 3 AWD
16
11

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a Majstr »

Zadnja objava je starejša od enega leta.
Se je v tem času kaj spremenilo na področju platišč in pripadajočih TPSM BLE ventilov?
Iščem nekaj za zimo v velikosti 18 širine 8,5.

Hvala
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 platišča

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Če koga zanima, prodam originalen set za Model 3 s tako rekoč novimi Pirelli Sotozerro TO PNCS gumami (prevoženih 300 km) in BLE senzorskimi ventili za 1.400 EUR, nov set pri Tesli pride 2.050 EUR. Platišča nimajo omembe vrednih poškodb, morda dve ali tri drobne praske, slike lahko pošljem na ZS popoldan oz bom v ustrezni rubriki itak objavil oglas. Račun pnevmatik priložen (garancija), kupljene so bile 15.05.2023 (1.011 EUR).
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”