Nakup preko Slovenije

kevak
Prispevkov: 6
Kraj: Celje
1
0

Re: Nakup preko Slovenije

Odgovor Napisal/-a kevak »

Tako kot ste rekli. Gre za isto storitev. Ti samo še prevzameš in registriraš avto.

Če sem pravilno razbral iz ostalih forum postov, DEMS dobavlja preko AvantCar. Sem tudi kontaktiral njih direktno in so mi pred dnevi dali ponudbno za 52.986,92€. Pri čemer sem pa lani oktobra od njih dobil enako ponudbo za 49.037,29€, kar je mnogo manj (3949€ če smo natančni)! Takrat še nisem bil odločen za avto, ampak mi je sedaj žal. Sem računal 1000€ podražitve, ker se je za toliko podražal avto na nemškem konfiguratorju, ampak sem potem ugotovil, da so jih naročali iz Nizozemske, kjer so še do konca leta 2019 ponujali nekakšne ugodnejše spodbude za EV službena avtomobila, z letom 2020 pa so jih obtežili. Če koga zanima, si lahko prebere o: "Benefit-In-Kind (BIK) tax".
SimonZed
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2800
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1434
1269

Re: Nakup preko Slovenije

Odgovor Napisal/-a Simon »

kevak napisal/-a:Tako kot ste rekli. Gre za isto storitev. Ti samo še prevzameš in registriraš avto.

Če sem pravilno razbral iz ostalih forum postov, DEMS dobavlja preko AvantCar. Sem tudi kontaktiral njih direktno in so mi pred dnevi dali ponudbno za 52.986,92€. Pri čemer sem pa lani oktobra od njih dobil enako ponudbo za 49.037,29€, kar je mnogo manj (3949€ če smo natančni)! Takrat še nisem bil odločen za avto, ampak mi je sedaj žal. Sem računal 1000€ podražitve, ker se je za toliko podražal avto na nemškem konfiguratorju, ampak sem potem ugotovil, da so jih naročali iz Nizozemske, kjer so še do konca leta 2019 ponujali nekakšne ugodnejše spodbude za EV službena avtomobila, z letom 2020 pa so jih obtežili. Če koga zanima, si lahko prebere o: "Benefit-In-Kind (BIK) tax".
V tem primeru rajši počakaj na Y, ne bo ti žal...
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Nakup preko Slovenije

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Y je res zanimiva zadeva, če bi bil kak fiksni ali vdaj približni datum, bi bilo veliko lažje.
Febo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 302
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla III
364
38

Re: Nakup preko Slovenije

Odgovor Napisal/-a Febo »

Meni pa Y ne izgleda zanimiv. Na prvo žogo bi rekel da je avto bolj uporaben zaradi večje potniškega prostora, petih vrat, višjega sedenja ampak tehnika bo enaka kot v model3. Kaj bo to pomenilo pri vožnji na ac s hitrostjo 130km/h? Če pogledamo razne SUV vozila to pomeni veliko večjo porabo (imamo podatek koliko porabi kona pri hitrosti 130?). Primer je že models in modelx. Enaka tehnika in brutalna poraba modelx pri ac hitrostih. Sam vozim izključno po ac in to mi je referenca.
Free 1.500 Supercharger km _ https://ts.la/aneta55681
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5302
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6160
4028

Re: Nakup preko Slovenije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Febo napisal/-a:Meni pa Y ne izgleda zanimiv. Na prvo žogo bi rekel da je avto bolj uporaben zaradi večje potniškega prostora, petih vrat, višjega sedenja ampak tehnika bo enaka kot v model3. Kaj bo to pomenilo pri vožnji na ac s hitrostjo 130km/h? Če pogledamo razne SUV vozila to pomeni veliko večjo porabo (imamo podatek koliko porabi kona pri hitrosti 130?). Primer je že models in modelx. Enaka tehnika in brutalna poraba modelx pri ac hitrostih. Sam vozim izključno po ac in to mi je referenca.
Kona pri 130 porabi malo več od Tesle3, je pa še vedno varčnejša od večine drugih EV tudi pri tej hitrosti. Ne gledati le višine, pač pa je pomembna aerodinamičnost cele karoserije. Mislim, da Y ne bo veliko več porabil od trojke, nekaj pa gotovo.

Jaz bi ga raje imel kot Kono, le pol metra je predolg zame s 480cm, škoda da ne skrajšajo motornega dela
SimonZed
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”