KIA SOUL by robertto

nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Točnih kwh ne poznam več, povprečno sem imel okoli 15 kwh, poraba nad 110 se občutno poveča.
Vlečne kljuke ni.
Mene je motila majhna baterija - za mojo uporabo večkrat imam furo Postojna - MS ... Ni mi bilo všeč da sem moral filat po poti. Če bi imela večjo baterijo, je verjetno nebi zamenjal. Drugače pa iz moje pozicije iz Postojne v Lj ali KP super avto.

V starem se lepše pelješ kot v novem!
darjan napisal/-a: 16 Avg 2021, 06:43 Razmišljam o menjavi Volta in ker gledam dobre/poceni rabljene BEVje, je Soul v ožji izbiri.
Bi mi eden od lastnikov Soul-a 1. prve generacije zaupal, kolikšna je poraha kWh/100kmh pri hitrosti 90kmh, 110 in 130?
Imaji ti modeli tudi TČ za gretje, ali je klasičen grelec?
Kako je z vlečno kljuko?
In, če lastniki odkrito povedo, kaj jih najbolj moti pri avtu? :)
darjan
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a robertto »

S Soulom z neto 30kWh baterijo se poleti dela nekje 220km , avtocesta s hitrostjo 115km/h pa okoli 140km. Imam mesano povprecno porabo 80% regionalne, 20% avtoceste 14,3kWh/100km in nisem neki “easy rider”. Po 3 letih + 9 mesecih in 115000km se vedno dela isto km kot novi, voznja v njem pa udobna in sproscena. Meni je Soul zakon avto in ga bom s tezkim srcem menjal, ko bo prisel cas za to.
darjan, hribovc0601
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Seveda bo pršu čas, zamenjal ga boš, za NOVEGA SOULA :)

res je pa da se stari lepše vozi, lepše se sedi v njem. Nov je preveč direkten, preveč odziven...
robertto napisal/-a: 17 Avg 2021, 11:03 S Soulom z neto 30kWh baterijo se poleti dela nekje 220km , avtocesta s hitrostjo 115km/h pa okoli 140km. Imam mesano povprecno porabo 80% regionalne, 20% avtoceste 14,3kWh/100km in nisem neki “easy rider”. Po 3 letih + 9 mesecih in 115000km se vedno dela isto km kot novi, voznja v njem pa udobna in sproscena. Meni je Soul zakon avto in ga bom s tezkim srcem menjal, ko bo prisel cas za to.
robertto
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a darjan »

A soul 1gen ima kakšno app povezavo? Oz če ne, se lahko preko daljinca vklaplja klimo/gretje - če ja, deluje to samo ko je avto vkloplje na štrom, ali vedno?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Original nima, vsaj za Slovenjo ne. Če je prikloplen na štrom se v avtu naštima tajming kdaj polni ogreva... izklopi...

darjan napisal/-a: 19 Avg 2021, 07:13 A soul 1gen ima kakšno app povezavo? Oz če ne, se lahko preko daljinca vklaplja klimo/gretje - če ja, deluje to samo ko je avto vkloplje na štrom, ali vedno?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a darjan »

Svašta, to pa sem ful presenečen, še celo moj starun ima tole in sem se res ful navadil na to...ne predstavljam si sploh brez tega, še posebej ko je sneg...
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a robertto »

Je kar nekaj vozil v SLO, ki nimajo nobene povezave z aplikacijo. Kia sploh nima, Hiunday ima blulink ampak v SLO ne dela. Tudi BMW ima neke tezave v SLO, da je potreben racun narediti v tujini, da potem dela (mogoce so danes ze odpravili tezavo). SLO je cudna drzava, ki se noben od uvoznikov vizil ne sekira, da bi avti imeli povezavo preko app ali da bi bil menu/vmesnik v vozilu preveden v SLO. Mislim da danes to nebi smela biti raketna znanost. Lahko bi bil vsak avto prilagojen za drzavo v katero se uvozi, samo ni interesa.
nakaza
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Premali smo, lokalci se pa dovolj ne potrudijo.
Npr. Hyundai Europe je že za modelno leto 2020 imel standard Bluelink module. Naši lokalci so pa eksplicitno zahtevali avte brez slednjega vgrajenega. Potem so zahtevali, ampak za nazaj stranke so pa izvisele. Ker pač ne gledajo iza ovinka. Da četudi Bluelink servis morda še ni zagnan, da bi bilo fino, da so avti vsaj predpripravljeni z modulom, pa ko bo zagnano, bodo dobili storitev …

No saj Hrvaška je še slabša, tam sploh ni recimo Euro garancije. Kupiš avto na Hrvaškem, greš v Nemčijo, garancije ni.
Što južnije, to tužnije. Dokler si stranke tega ne zapolnejo in ob naslednji menjavi avta ne pokažejo sredinca in oddidejo h konkurenci, ki EU standard izvaja čez celo EU …
FV-EV, BL_EV, robertto
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Tudi pri nas ni kaj drugače, baje KMAG zastopnik za KOP, NE PRIZNA garancije za vozila kupljena v Nemčji smešno, žalostno. Nisem še izkusil na lastni koži, na servisu pa večkrat to rečejo.
Ogo napisal/-a: 20 Avg 2021, 07:40 Premali smo, lokalci se pa dovolj ne potrudijo.
Npr. Hyundai Europe je že za modelno leto 2020 imel standard Bluelink module. Naši lokalci so pa eksplicitno zahtevali avte brez slednjega vgrajenega. Potem so zahtevali, ampak za nazaj stranke so pa izvisele. Ker pač ne gledajo iza ovinka. Da četudi Bluelink servis morda še ni zagnan, da bi bilo fino, da so avti vsaj predpripravljeni z modulom, pa ko bo zagnano, bodo dobili storitev …

No saj Hrvaška je še slabša, tam sploh ni recimo Euro garancije. Kupiš avto na Hrvaškem, greš v Nemčijo, garancije ni.
Što južnije, to tužnije. Dokler si stranke tega ne zapolnejo in ob naslednji menjavi avta ne pokažejo sredinca in oddidejo h konkurenci, ki EU standard izvaja čez celo EU …
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a darjan »

Saj aplikacija niti ni tako pomemba, bolj me čudi, da nimajo možnosti vklopa preko daljinca, ki prav pride v 99% časa.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a robertto »

Men je pri EV aplikacija obvezna. Soul je nima, pa sem si vgradil OVMS. Meni je pomembno, ko je vozilo priklopljeno na polnilnico, da vidim, kdaj bo napolnjena baterija, da sprostim polnilnico. Mislim, da aplikacija je nujno zlo pri EV, ostali bomboncki aplikacije mi niso nujni, je pa fajn ce so.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a darjan »

Kako pa preživite brez "remote" vklapljanja klime/gretja. Jaz sem se na to tako navadil, da ne vem če bi lahko brez :)
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a Apolon »

darjan napisal/-a: 24 Avg 2021, 06:43 Kako pa preživite brez "remote" vklapljanja klime/gretja. Jaz sem se na to tako navadil, da ne vem če bi lahko brez :)
Avto v garaži?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a darjan »

Če imaš možnost, je to primerna opcija za jutra.

Kaj pa čez dan? v službi verjetno nimaš garaže?
Potem pa sneži - vklopiš gretje in sneg se stopi.
Je minus - vklopiš gretje in šipe niso več zaledenele.
Je 35 stopinj, avto pa direkt na soncu - vklopiš klimo in je lepo ohlajen ko se vsedeš.

Je pa zanimivo, da ni kakšne "aftermarket" aplikacije, ki bi to omogočala, ker če obstaja uradna, potem pomeni da avto to podpira, samo prave obd-2 ukaze je potrebno zvedet, pa se lahko sprogramira.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a DGJ »

@darjan to pri meni niti najmanj ne vpliva na odločitev o izbiri prevoznega sredstva. Je udobje to je res a mi ni nujno potrebno. Sem imel vse to na moje prejšnjem ICE in sedaj tega ne pogrešam. Če bi imel bi bilo super, ni pa faktor odločitve. Pri meni je pomembna varnost, zanesljivost in stroškovna učinkovitost.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Vsekakor bi bilo remote vklop klime dobrodošlo, kadar imaš avto na prostem.

Se pa pri EV v izredno kratkem času po startu vse aklimatizira, tako da po pol minute si na istem.
robertto
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a darjan »

No ja, šipe se ne odtalijo tako hitro, sneg pa tudi ne stopi.

Pa vsest se v avto, kjer je 60+, pa klimo potem na polno tudi ni fajn.

Pač zanimivo mi je, da to ni možno po defaultu, ker EV je idealno za to, se ne rabi webastov, ipd. Vsaj na kluču bi lahko bil gumb, če ne že app.
FV-EV
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Pač zanimivo mi je, da to ni možno po defaultu, ker EV je idealno za to, se ne rabi webastov, ipd. Vsaj na kluču bi lahko bil gumb, če ne že app.
Ključ ima dosega par metrov (več kot ga ima, manj je varen), tako da je potrebno povezljivost narest preko BT/WiFi ali interneta. Vse od tega zahteva, da je v avtomobilu vedno vklopljen en kompjuter, ki to povezljivost nonstop gor drži, kar pomeni tudi, da potrebuje dost napajanja (12V akumulator ni nujno dovolj, sploh ko ti avto stoji 2 meseca). To za sabo potegne bajeslovni vampire-drain in/ali pospešeno crkovanje 12V akumulatorjev. Če greš preko telefonske aplikacije, moraš vzpostavit in vzdrževat še serverje.

Tehnično vse možn, niti slučajno pa ne več enostavno ali poceni.
Npr. app na eCorsi deluje preko BT i.e le če si res blizu avta. Povezljivosti preko interneta ni.
DGJ
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a darjan »

No ja, moj ključ ima doseg 50m na prostem, mogoče še več.

Glede varnosti mi pa dol visi, če bi me to skrbelo, bi imel kasko :) Raje vidim da ima avto funkcijo vklopa klime/gretja preko ključa, kot pa da kao zaradi varnosti nima.
Pa tudi če je nekaj metrov, je dovolj, da pol ure pred odhodom, skočim iz pisarne in vklopim avto.

PS, je pa zaradi mojega ključa problem, ker ga imam v žepu, avto pred pisarno, in se mi nonstop odklepa ko se vstajam :)
warpedone
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: KIA SOUL by robertto

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Volt se hajca na bencin?
Ker večina EVjev se hitro ogreje / shladi in je drama/potreba po remote startu manjša, pride pa seveda prav.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Soul EV”