Hyundai Kona - predstavitev

Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Danes se redko uporablja začasne tablice. Vem pa da jih uporabljajo avtohiše da pripeljejo avte do salona.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a matija »

Testne od Hyundaia so registrirane, slike s tablicami par strani nazaj v tej temi v mojem postu. Zacasne tablice so verjetno s strani nekoga ki je avto kupil. Avtohise jih skoraj ne uporabljajo, avti gredo na kamione.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

14 dni nazaj so mi dali začasne gor da sem šel na testno. In so mi tudi povedali da jih uporabljajo za premikanje avtomobilov. Ampak ne pri hyundaiu...
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a BoBa »

SimonZed napisal/-a:
BoBa napisal/-a:Impression, baje dobava iz prvega kontingenta konec novembra +- 14 dni.
Sporoči, ko bo boš izvedel kaj novega od prodajalca. Še nekaj tednov.
Prodajalec mi je sporočil, da je avto v Sloveniji, za prevzem bo pripravljen okoli 20.11.
robertto, CRF, SimonZed, talker2, dymo, Hitch-Hiker, kt57, pirpy, DGJ, Dzun Tao
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Super novica, BoBa. Očitno torej tvoja Kona ni na tej ladji, ki danes popoldne pripluje v Koper (mogoče pa so z danes mislili na to ladjo). Morda je pa na ladji že naslednja pošiljka naših Kon?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Upam da ne! 1 mesec še nisem upravičen do subvencije!
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

A imaš še subvencijo od drugega avta in en mesec do dveh let? Sicer nisem vedel, da je taka omejitev (1 subvencija na 1 fizično osebo na 2 leti?)
Ah, saj verjetno niso naše na ladji... Če bi bile, nam verjetno ne bi rekli, da je dobavni rok 6 mesecev.
Morning Linda, ki pluje iz Koreje, je sicer že na višini Pulja in bo čez nekaj ur v Kopru.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Decembra bo 3 leta ja. Pa subvencija niti ni problem, itak se zaprosi enkrat po nakupu. Problem bi bil prodaja avta, ki ga moram imeti vsaj 3 leta.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Aja, tri leta je pogodbeni rok, da se ga ne sme prodati? Sem imel fiksno idejo, da je 2 leti. No, Kono itak nameravam imeti 10 let, tako da ni strahu (samo na tej predpostavki se mi jo splača imeti).
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Sedaj je 2 leti ja. Takrat je bilo pa še 3.
SimonZed
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1892
Avto: V vsakem primeru EV
1781
1661

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Matej »

Tudi sam sem jo videl danes dopoldne. Očitno si se dobave začele. Barva pa ni lepa v živo, no vsaj meni ne....

Sem jo pa imel na testu za eno uro v torek. Nek full waw efekt mi ni naredila. Očitno sem že razvajen od Ioniqa. Lušten avto z nekaj plusi (v primerjevi z Ioniqom), minus pa defenitivno, da ni memory sedežev, malo prostora zadaj za potnike, prtjažnik je majhen, in pa zaboga ne vem kaj naj bi lahko stlačil pod sredinsko konzolo. Je precej nepraktičen prostor tam spodaj...prostora pa primanjkuje.
All in all, bi si jo morda žena lastila v prihodnje, vendar čakava kaj bo Kia naredila s Soulom.
SimonZed, matija, evid, Dzun Tao
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Matej napisal/-a:, in pa zaboga ne vem kaj naj bi lahko stlačil pod sredinsko konzolo. Je precej nepraktičen prostor tam spodaj...prostora pa primanjkuje.
Tja notri bom jaz montiral razsmernik iz 12V na 220V, ker je tam edina vtičnica za vžigalnik, pa bo lepo skrit (e-niro ima v serijski opremi šuko vtičnico zadaj).
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Meni se pa zdi tisti prostor fajn za kramo ki je ne rabiš vsak dan. Je fajn skrita. Za vsakodnevno je pa sredinska konzola čez glavo.
Aha, je pa res da imam sedež do konca nazaj, tako da je dostop tudi tam spodaj lažji.

220V bi blo pa res fajn nekam naštimat ja, sploh v kombinaciji z UTILITY mode bo fajn.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Sicer piše samo do 180 W na vžigalnik-vtičnici, ampak sem gledal shemo varovalk in mislim, da je 20A varovalka, tako da tudi 200 W in malo čez ne bi smel biti problem, to je pa že kar uporabno. In pa, seveda, super da ima Utility mode.
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Matej napisal/-a:Tudi sam sem jo videl danes dopoldne. Očitno si se dobave začele. Barva pa ni lepa v živo, no vsaj meni ne....

Sem jo pa imel na testu za eno uro v torek. Nek full waw efekt mi ni naredila. Očitno sem že razvajen od Ioniqa. Lušten avto z nekaj plusi (v primerjevi z Ioniqom), minus pa defenitivno, da ni memory sedežev, malo prostora zadaj za potnike, prtjažnik je majhen, in pa zaboga ne vem kaj naj bi lahko stlačil pod sredinsko konzolo. Je precej nepraktičen prostor tam spodaj...prostora pa primanjkuje.
All in all, bi si jo morda žena lastila v prihodnje, vendar čakava kaj bo Kia naredila s Soulom.
Kero barvo si videl, zeleno, acid yellow? A ni lepa?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Morning Linda, ki pluje iz Koreje, je sicer že na višini Pulja in bo čez nekaj ur v Kopru.
Morning Linda EUKOR je že pred Piranom in tik pred ciljem 25 dnevne plovbe iz Južne Koreje.
CRF
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Taragula napisal/-a:
Matej napisal/-a:Tudi sam sem jo videl danes dopoldne. Očitno si se dobave začele. Barva pa ni lepa v živo, no vsaj meni ne....

Sem jo pa imel na testu za eno uro v torek. Nek full waw efekt mi ni naredila. Očitno sem že razvajen od Ioniqa. Lušten avto z nekaj plusi (v primerjevi z Ioniqom), minus pa defenitivno, da ni memory sedežev, malo prostora zadaj za potnike, prtjažnik je majhen, in pa zaboga ne vem kaj naj bi lahko stlačil pod sredinsko konzolo. Je precej nepraktičen prostor tam spodaj...prostora pa primanjkuje.
All in all, bi si jo morda žena lastila v prihodnje, vendar čakava kaj bo Kia naredila s Soulom.
Kero barvo si videl, zeleno, acid yellow? A ni lepa?
Jaz sem videl acid yellow navadno kono in se mi zdi v redu barva, vprašanje pa, ali bo čez 5 let še moderna
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Taragula »

SimonZed napisal/-a:
Taragula napisal/-a:
Matej napisal/-a:Tudi sam sem jo videl danes dopoldne. Očitno si se dobave začele. Barva pa ni lepa v živo, no vsaj meni ne....

Sem jo pa imel na testu za eno uro v torek. Nek full waw efekt mi ni naredila. Očitno sem že razvajen od Ioniqa. Lušten avto z nekaj plusi (v primerjevi z Ioniqom), minus pa defenitivno, da ni memory sedežev, malo prostora zadaj za potnike, prtjažnik je majhen, in pa zaboga ne vem kaj naj bi lahko stlačil pod sredinsko konzolo. Je precej nepraktičen prostor tam spodaj...prostora pa primanjkuje.
All in all, bi si jo morda žena lastila v prihodnje, vendar čakava kaj bo Kia naredila s Soulom.
Kero barvo si videl, zeleno, acid yellow? A ni lepa?
Jaz sem videl acid yellow navadno kono in se mi zdi v redu barva, vprašanje pa, ali bo čez 5 let še moderna
Jah pismo, zdej je kaj je...
CRF, SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Zagotovo je acid yellow lepa (pač ne klasična) barva, saj je drugje za plačati in je samo v Sloveniji zastonj. Povsod po Evropi je "moja" svetlo siva zastonj, zato sem res v dvomih, kako je za videti v živo. Upam, da ne preveč ceneno. Na nemškem forumu je acid yellow celo druga najbolj pogosto naročena barva (za ceramic blue), medtem ko je galaxy grey na zadnjem mestu...
Taragula
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1892
Avto: V vsakem primeru EV
1781
1661

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Matej »

@Taragula, ja yellow acid, na sliki je meni osebno lepša, v živo pa ne preveč. Sej bo, ni panike.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”