Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovori
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 415
135
14

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a M3P »

Iščem prevoznika za vozilo iz okolice Minhna za prevoz v Slovenijo. Ali pozna kdo koga?
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
869
1087

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a giotto »

twolf napisal/-a: 02 Dec 2022, 22:07
nakaza napisal/-a: 02 Dec 2022, 21:30 Uradi za prepise so tam v "ddržavni lasti" torej vikendi - odpade, v manjših krajih so po navadi odprti samo dopoldne, v večjim mestih imajo verjetno drugačne urnike. Prakticirajo naročanje ob uri .
Koliko prej pa se moraš to naročiti?
(Recimo, da kupiš avto od privat osebe, načeloma narediš prepis po tem ko si avto videl in je denar nakazan na njegov račun).
Cisto odvisno od kraja. Mi naprimer, smo prek spleta v cetrtek rezervirali zadnji termin za ponedeljek naslednji teden.
matevzv90
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 301
Kraj: maribor
Avto: TM3&Volvo
58
13

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a matevzv90 »

Ahh nismo se zastopili, da dobim izvozne tablice moram pač iti na urad, torej pri meni je problem ker v soboto ta urad ni odprt, medtem kot odjava vozila se lahko naredi online... če prav zastppim potrebujem samo odjavljeno prometno, pogodbo in coc dokument .... prepis kot ga mi pravimi, je dejansko odjava prometne... kupujem od privat osebe zato je to malce bolj zakomplicirano...
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
869
1087

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a giotto »

matevzv90 napisal/-a: 03 Dec 2022, 07:03 Ahh nismo se zastopili, da dobim izvozne tablice moram pač iti na urad, torej pri meni je problem ker v soboto ta urad ni odprt, medtem kot odjava vozila se lahko naredi online... če prav zastppim potrebujem samo odjavljeno prometno, pogodbo in coc dokument .... prepis kot ga mi pravimi, je dejansko odjava prometne... kupujem od privat osebe zato je to malce bolj zakomplicirano...
Če je oseba legit mu pusti nekaj are in se dogovorita za ponedeljek. Pomojem boš lažje in ceneje rešil.
Sicer avto ti verjetno lahko pripelje katerakoli vlecna sluzba. Teh je pomojem morje. Tud kaksen lokalni tam... Samo cena je ???

Odjavljena prometna, kupoprodajna pogodba na kateri so vsi podatki prejsnjega lastnika, prepis... js sem na davcno moral predlozit tudi dokazilo transakcije. Ce se le da z gotovino ne operiraj. Bo pomojem bolje z vidika dokazil.
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
869
1087

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a giotto »

Eno je odjava, drugo je prepis. Js sem prepis tudi na uradu zrihtal.
Nisem zih da je to isto. Js sem na uradu dobil nek dokument iz katerega je razvuden orejsnjinlastnik in zdajsnji -> js.

Če nisi vešč postopka predlagam da resujes tam, osebno in sredi tedna, da imas kaksen dan rezerve v kolikor se kaj zakomplicira. S takim planom sem js sel gor.
matevzv90
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 301
Kraj: maribor
Avto: TM3&Volvo
58
13

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a matevzv90 »

Zdravo kakšen prepis? Če naložim avto na prikolico potem verjetno ne potrebujem prepisa ali? Pogodbo ,coc in odjavljeno prometno? Ali mora biti pogodba overjena, ker kupujem od privatne osebe?
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
869
1087

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a giotto »

matevzv90 napisal/-a: 03 Dec 2022, 07:38 Zdravo kakšen prepis? Če naložim avto na prikolico potem verjetno ne potrebujem prepisa ali? Pogodbo ,coc in odjavljeno prometno? Ali mora biti pogodba overjena, ker kupujem od privatne osebe?
Tole za prepis in prikolico pojma nimam.
Js pogodbe nisem overjal in je slo skozi. Je pa res da sem vse uredil osebno z lastnikom na uradu.
matevzv90
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 301
Kraj: maribor
Avto: TM3&Volvo
58
13

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a matevzv90 »

Pogodbe overjene potem ne potrebujem, to je OK.. Samo prepis in prikolica me zanima... Ne zastopim zakaj prepis, če ne vzamem export tablic in naložim avto. Pomoč?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5232
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1219
2560

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a darjan »

E_skiro napisal/-a: 03 Dec 2022, 00:14 Prideš gor, če ti ustreza avto, plačaš (možno z gotovino ali nakazilo),
V DE lahko operiraš tudi z več kot 10k gotovine? pri nas mislim, da se "ne sme"?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a nakaza »

twolf napisal/-a: 02 Dec 2022, 22:07
nakaza napisal/-a: 02 Dec 2022, 21:30 Uradi za prepise so tam v "ddržavni lasti" torej vikendi - odpade, v manjših krajih so po navadi odprti samo dopoldne, v večjim mestih imajo verjetno drugačne urnike. Prakticirajo naročanje ob uri .
Koliko prej pa se moraš to naročiti?
(Recimo, da kupiš avto od privat osebe, načeloma narediš prepis po tem ko si avto videl in je denar nakazan na njegov račun).
Meni je prodajalec vse zrihtal, tako da ne vem kako je s tem. Ker sem zamujal gor, sva na koncu komaj ujela uro 11.30 ko zapirajo za tisti dan !!
E_skiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 267
Kraj: 2241
175
113

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a E_skiro »

darjan napisal/-a: 03 Dec 2022, 09:53
E_skiro napisal/-a: 03 Dec 2022, 00:14 Prideš gor, če ti ustreza avto, plačaš (možno z gotovino ali nakazilo),
V DE lahko operiraš tudi z več kot 10k gotovine? pri nas mislim, da se "ne sme"?
2x sem kupoval, vedno vprašal če je možnost plačila v gotovini in je šlo. 1x manj kot 10k€,drugič malo manj kot 20k€. Trgovec je imel kar aparat za štetje gotovine, kot na banki :D Sem prej prebral vse omejitve, pranje denarja, izvor.... Problem je nakazilo, četudi pred prodajalcem narediš, rabijo 2 uri, da je pri njem na računu. Urad zaprejo in čakaš naslednji dan... Lahko tudi plačaš gori na pošti, banki, podpišeš neko izjavo o izvoru denarja, nisem se natančno zanimal, ker nisem potreboval.
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 996
Kraj: Zasavje
627
908

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

darjan napisal/-a: 03 Dec 2022, 09:53 V DE lahko operiraš tudi z več kot 10k gotovine? pri nas mislim, da se "ne sme"?
Tale "ne sme" verjetno izvira iz obveznosti in postopkov obveščanja institucij, ki preverjajo pranje denarja. In potem nekdo raje reče ne smem, kot da bi izvor vsote obrazložil v proceduri.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6651
Avto: Kona 64_2018
3546
604

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Na karavankah te ustavijo ker je ponavadi kontrola. Vidijo da maš več kot 10k in je štala.
Instant sepa banke nakažejo v sekundi. Je pa večina naših bank ponavadi kar počasnih.
Simon
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 996
Kraj: Zasavje
627
908

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Pri brezgotovinskem je bolj avtomatizirano poročanje, se potem lažje sledi od kod in kam prehajajo sredstva. Če je gotovina pa je potrebno obrazložiti in dokazovati izvor. Pri kontroli na terenu res lahko traja, kak dokument o dvigu je potem dobrodošel.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2800
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1434
1269

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a Simon »

DeCoRawr napisal/-a: 03 Dec 2022, 12:33 Na karavankah te ustavijo ker je ponavadi kontrola. Vidijo da maš več kot 10k in je štala.
Instant sepa banke nakažejo v sekundi. Je pa večina naših bank ponavadi kar počasnih.
Tako je, N26 ima provizijo za nakazilo v sekundi 0.99EUR, za take primere je idealno. :tup:
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
869
1087

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a giotto »

Simon napisal/-a: 03 Dec 2022, 12:57
DeCoRawr napisal/-a: 03 Dec 2022, 12:33 Na karavankah te ustavijo ker je ponavadi kontrola. Vidijo da maš več kot 10k in je štala.
Instant sepa banke nakažejo v sekundi. Je pa večina naših bank ponavadi kar počasnih.
Tako je, N26 ima provizijo za nakazilo v sekundi 0.99EUR, za take primere je idealno. :tup:
Omejeno na 2000€ na transakcijo. 5 takih transakcij dnevno lahko izvedes.
Simon
i-Jack
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 11
Kraj: Blizu Lj
14
0

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a i-Jack »

giotto napisal/-a: 01 Dec 2022, 06:18 Pri cenejsih 2021 trojkah je dobro bit previden, da res ves kaj kupujes ker imas ocitno dve LFP razlicice. Neto52kwh in neto57kwh.
E6LR - 57kwh
E6R - 52kwh
E6CR - 52kwh
Mislim da se tudi kaksna ameriska z klasicnimi baterijami pojavi v ponudbi.
Oglasi lahko zavajajo saj verjamem, da vcasih niti lastniki sami ne vejo cisto dobro kaj imajo.
Po čem prepoznati omenjene različice? :think:

Sem mislil da obstajata le ameriška Litij ionska 1018+ z cca 50kWh in kitajska 2021 LFP z cca 55 kWh ter 2022 LFP z cca 60kWh.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6651
Avto: Kona 64_2018
3546
604

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

giotto napisal/-a: 03 Dec 2022, 13:35 Omejeno na 2000€ na transakcijo. 5 takih transakcij dnevno lahko izvedes.
To ni res. Vsaj dvomim no da za N26, z revolutom naredil že zelo večje transakcije(tudi ob nakupu avta) in ni nič omejeno.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2800
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1434
1269

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a Simon »

giotto napisal/-a: 03 Dec 2022, 13:35
Simon napisal/-a: 03 Dec 2022, 12:57
DeCoRawr napisal/-a: 03 Dec 2022, 12:33 Na karavankah te ustavijo ker je ponavadi kontrola. Vidijo da maš več kot 10k in je štala.
Instant sepa banke nakažejo v sekundi. Je pa večina naših bank ponavadi kar počasnih.
Tako je, N26 ima provizijo za nakazilo v sekundi 0.99EUR, za take primere je idealno. :tup:
Omejeno na 2000€ na transakcijo. 5 takih transakcij dnevno lahko izvedes.
Vidim ja, pol je Revolut boljši?
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2800
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1434
1269

Re: Nakup rabljenega vozila uvoz iz nemčije.

Odgovor Napisal/-a Simon »

DeCoRawr napisal/-a: 03 Dec 2022, 14:05
giotto napisal/-a: 03 Dec 2022, 13:35 Omejeno na 2000€ na transakcijo. 5 takih transakcij dnevno lahko izvedes.
To ni res. Vsaj dvomim no da za N26, z revolutom naredil že zelo večje transakcije(tudi ob nakupu avta) in ni nič omejeno.
Je res, poglej na splet...očitno je Revolut na tem področju boljši :tup:

https://support.n26.com/en-eu/payments- ... -transfers
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”