Vožnja brez pasu

Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a CRF »

Po 20.000km se še vedno najde kaj novega.

Ne vem točno kaj sem počel, bilo pa je nekaj s pasovi. Na parkirišču smo se vsi odpeli, potem pa sem hotel še nekaj premaknit avto, pa ni hotel. Zategnil je ročno in ni šel nikamor dokler se nisem pripel
20190713_171349.jpg
20190713_171349.jpg (24.78 KiB) Pogledano 4460 krat
[/center]

Mi pa ne uspe ponovit...
matija, DGJ
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Tud Ioniq tole pod nekimi pogoji sprozi. Mi je parkrat uspelo do zdaj.
Kaj vse mora bit izpolnjeno, si pa nisem zapomnil. Sem enkrat probaval.
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1547
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Mogoče se je avto še premikal ko se je nekdo odpel - to Leafa zmoti da piska dokler ne ugasneš avta ali pa ponovno pripasaš pasu.
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Kona EV Manual poglavje 5-32:

EPB se vklopi avtomatsko:
- ob zahtevi drugega sistema
- ob izklopu vozila z Auto Hold-om

Opozorilo se sproži v naslednjih pogojih.
• Če poskušate voziti z vklopljenim EPB.
• Če voznik ni pripet, in poskusite sprostiti EPB.
• Če se voznikova vrata odprta in poskusite sprostiti EPB.
• Če je pokrov odprt (verjetno prednja hauba) ob prestavi v D (Drive) in poskusite sprostiti EPB.
• Če so dvižna vrata (verjetno prtljažnik) odprta v prestavi R (vzvratno) in poskusite sprostiti EPB.
• Če pride do težave z vozilom.

Rešitev: Če se to zgodi, pritisnite zavorni pedal in spustite EPB s pritiskom na stikalo EPB

Verjetno si imel vklopljen Auto Hold in si "ugasnil", oz. si se odpel, vklopil EPB in potem hotel spet odpeljat nepripet ali pa
že odpiral vrata (pa zaprl samo na 1. stopnjo).

RTFM
https://www.had.si/blog/2019/03/26/zaka ... ng-manual/
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a CRF »

Nič od zgornjega mi ni dobra razlaga... Razen prva alineja..... ki je brez pomena.

Autohold ne uporabljam, tako da to ni bilo. EPB prav tako ne uporabljam, tako da tudi to ni bilo.

Se je pa očitno iz nekega razloga EPB avtomatsko vklopil.... In ko sem pohodil gas je dobil zahtevo da se izklopi in se ni hotel ker nisem bil pripet... Nekaj takega...

Manual sem prebral, pa mu ne dajem preveč teže ker pravi da moram zamenjat olje v motorju, in da mi lahko zarjavi auspuh...
Nejccc, talker2, timo, FV-EV, pirpy
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

CRF napisal/-a:Nič od zgornjega mi ni dobra razlaga... Razen prva alineja..... ki je brez pomena.

Autohold ne uporabljam, tako da to ni bilo. EPB prav tako ne uporabljam, tako da tudi to ni bilo.

Se je pa očitno iz nekega razloga EPB avtomatsko vklopil.... In ko sem pohodil gas je dobil zahtevo da se izklopi in se ni hotel ker nisem bil pripet... Nekaj takega...

Manual sem prebral, pa mu ne dajem preveč teže ker pravi da moram zamenjat olje v motorju, in da mi lahko zarjavi auspuh...
Potem bo res kaj iz prve alinee. So vgradili neko varnostno situacijo, ki jo je sistem zaznal in poskušal preprečiti nevarnost.

p.s.
Tudi jaz manuale berem šele ko sem prisiljen
CRF
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Pri IONIQU ob teh pogojih sprostiš ročno in se lahko odpelješ, tudi če nisi pripet. Če se pa pripneš se pa ob dodatku "plina" sprosti sama in se odpelješ.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a Franci »

CRF napisal/-a:Po 20.000km se še vedno najde kaj novega.

Ne vem točno kaj sem počel, bilo pa je nekaj s pasovi. Na parkirišču smo se vsi odpeli, potem pa sem hotel še nekaj premaknit avto, pa ni hotel. Zategnil je ročno in ni šel nikamor dokler se nisem pripel
20190713_171349.jpg
[/center]

Mi pa ne uspe ponovit...
Ne vem kaj se je izpisalo meni, saj sem bil v šoku - in to že kmalu po nakupu avta.
Pripeljem v križišče (se zaustavim rdeča luč), se odvežem da slečem jakno), vmes se prižge zelena luč, hočem speljat neprivezan seveda in avto ne gre nikamor, predvidevam, da mi je moralo napisati kaj podobnega, ker sem se potem pripel in odpeljal v križišče.

Je bil pa šok
SimonZed, CRF
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Safety first!
SimonZed
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a CRF »

No, včeraj sem uspel ponovit situacijo.

Če se po ustavitvi z levom pedalčkom odpne pas, avto zategne ročno zavoro. In je ne izpusti dokler se ne pripneš.

Je pa zanimivo da kljub temu da ve da ima zategnjeno ročno, vseeno poskuša speljat
SimonZed
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Vožnja brez pasu

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

CRF napisal/-a:
Manual sem prebral, pa mu ne dajem preveč teže ker pravi da moram zamenjat olje v motorju, in da mi lahko zarjavi auspuh...
Zmagovalna, jaz manuala sploh odprl nisem, niti sedaj, ko so mi ga po pol leta prevedli
pirpy
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”