Vedno v SPORT mode?

Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a CRF »

Do včeraj sem bil v ECO mode, sedaj sem pa hotel poskusit kako bi šlo kak teden v SPORT, ampak mi vedno skoči nazaj v COMFORT ko ugasnem avto. Že sedaj moram vsakič ko se vsedem v avto pritisnit 4 gumbe, potem bi bil pa še peti

Predvsem me v ECO včasih zmoti zakasnitev pri hitrem pospeševanju, drugače je moči dovolj. V COMFORT je pa isti "lag", tako da sploh ne vidim smisla.
marko1
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 125
Avto: Kona
70
56

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a marko1 »

Si mogoče kaj testiral - je povprečna poraba kaj višja v EKO/COMFORT/SPORT? Jaz sem sedaj naredil cca 3000km na eko,... mogoče bo naslednjih 3000km s comfort,pa da vidimo....
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Testiral je Anglež na youtubu in pri enakem načinu (varčne) vožnje praktično ni bilo razlik.
marko1
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ni razlike, razen EKO omogoča da vklopi še EKO klimo (kar sem nevede imel vklopljeno) amapk ne vem koliko je razlike. Meni se je zdela super močna in hitra.
marko1
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a matija »

Meni se je zdel sport mode prevec nervozen/odziven za mestno voznjo. Mapirali so stopalko tako, da ze pri 1mm premiku avto poskoci. Ce nisem imel tempomata je bilo kar tezko vozit mirno.
giotto
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1548
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Pri Nissanu je edina opazna razlika res samo odzivnost stopalke - res imaš samo dve opciji (normal in eko) vendar tudi v eko ko pritisneš do konca da polno moč, samo malo globje na stopalki. Kona kolikor sem prebral pa zares omeji moč v posameznih programih.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ni omejitve moči. Če pohodiš do konca vedno pokaže nekaj čez 150kW
crunchy
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
870
1087

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a giotto »

matija napisal/-a:Meni se je zdel sport mode prevec nervozen/odziven za mestno voznjo. Mapirali so stopalko tako, da ze pri 1mm premiku avto poskoci. Ce nisem imel tempomata je bilo kar tezko vozit mirno.
Js sem imel isto izkušnjo ko sem testiral Ioniqa. Sport mi ne odgovarja - avto preveč živčen.
SimonZed
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Baje ni možnosti, da bi avto ohranil nastavitev Sport. Lahko siver zatakneš papirček, da je tipka vedno pritisnjena samo se mi smilijo upori na vezju

Mogoče, če bodo z AutoPijem kaj pogruntali...
CRF
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Doslej vedno vozil v EKO, ta teden sem se pa tudi sam odločil, da bom testiral malo COMFORT. EKO imam nastavljen z najvišjo regeneracijo in za moj občutek preveč sunkovito zavira, kar je za mesto vožnjo sicer ok, za avtocesto pa mislim, da bo CONFORT primernejši z level 2 regeneracijo.

Nisem pa vedel, da ni nobene razlike v porabi ob enakovredni vožnji? Ko gledam nastavitve mi piše neke odstotke in sem bil prepričan, da to pomeni različno regeneracijo po modih?

SPORT imam level 1 regeneracijo a se mi zdi cisto neuporaben, kar zakoplje in znori, no razen za razkazovanje mišic, ko kak premium ICE misli, da bo tebe revčka brez pospeškov v mali koni šišal;(
Nejccc, talker2
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Regeneracijo je enostavno spreminjati z obvolanskimi ročicami ne glede na izbran način vožnje. V mestu priporočam max regen, na odprti cesti in AC pa brez regeneracije - coasting.
Matej, Nejccc
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

DGJ napisal/-a:Regeneracijo je enostavno spreminjati z obvolanskimi ročicami ne glede na izbran način vožnje. V mestu priporočam max regen, na odprti cesti in AC pa brez regeneracije - coasting.
Sem šele pred dnevi v CONFORT mode z level 2 pričel testno uporabljat te obvolonske ročice, ker jih v level3 sploh ne potrebujem - tako imam nastavljeno v ECO modu. Kaj pa vem, se mi ne bo dalo to stalno uporabljat in mislit na regeneracijo, raje uživam v vožnji in bom uporabljal kar prednastavljeno, tako da kaj veliko ročice pri meni ne bodo uporabne.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Jaz imam vklopljeno avtomatsko-radarsko izbiranje stopnje regeneracije in se ročic več ne dotikam.

Na AC vozim s tempomatom, tako da takrat izbira nivoja regeneracije najbrž nima vpliva, ker avto to počne samodejno?
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a DGJ »

IONIQ še nima AUTO regeneracije tako da ne morem komentirati.
Sicer pa pri meni obvolanske ročice precej trpijo oz. so stalno v uporabi, vozim pa skoraj vedno v ECO MODE.
SimonZed
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a CRF »

Jaz sem tudi imel AUTO regen, ampak se je težko navadit ker se ves čas spreminja. Sedaj sem pa v lvl3 , kjer je sicer močno, ampak predvidljivo in se s časom navadiš. Ko se spet peljem z Zoe imam občutek da sploh nima regena. Ves čas moram bremzat!
SimonZed
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Vedno v SPORT mode?

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ja tretja stopnja je huda in uporabna le v mestu, kjer itak moraš ustavljat na semaforjih in podobno. Če greš na avtocesto je druga stopnja bolj primerna, zato se vozim sedaj po mestu v ECO l3 limit 100km izven pa v CONFORT modu l2, ročic pa skoraj ne uporabljam.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”