Napake in težave

Uporabniški avatar
edi-b
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
600
1124

Re: Napake in težave

OdgovorNapisal/-a edi-b » 23 Feb 2020, 13:31

DGJ je napisal/-a:Spremljam tole temo in vidim kar nekaj težav, ki jih PFL Ioniq nima ali se mogoče motim. Sem mislil, da sta si po tehniki Ioniq in Kona bolj "podobna".

PFL Ioniq in kona imata iste tipke na volanu. Ne biti premočen :)
DGJ
toplotna že 19 let + MSE že 3 leti + Kona EV maj 2019
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
4101
5318

OdgovorNapisal/-a matija » 29 Feb 2020, 16:45

edi-b je napisal/-a:Po 9m in 26k km menjava komplet 6 tipk na desni strani volana, okvara tipke tempomat + in se menja komplet. Pol ure dela, na garancijo, zelo prijazni autobinck.
Menda nisem edini.

Ocetu je tudi sla desna tipka, ki se jo premika gor/dol in se sicer vrne v sredinski polozaj. Ta je ostala v polozaju spodaj. Avto ima 15.000km. Zamenjano v garanciji, skupaj z vpoklicem za pumpo.
edi-b, CRF
1500km free supercharging: https://ts.la/matija92788
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
4101
5318

OdgovorNapisal/-a matija » 29 Feb 2020, 16:48

Argo je napisal/-a:
DGJ je napisal/-a:Spremljam tole temo in vidim kar nekaj težav, ki jih PFL Ioniq nima ali se mogoče motim. Sem mislil, da sta si po tehniki Ioniq in Kona bolj "podobna".

Kaj pomeni PFL? Pofl? :giggle:

Izpeljanje proizvajalcev, s cimer razlozijo da gre za posodobljen avto, ne pa za nov model.

FL = FaceLift
PFL = PreFaceLift
LCI = Life Cycle I...something (enako kot FL), to uporablja bmw.

Posodobitve so pac tako redke (ponavadi 1x pred menjavo modela, torej po nekaj letih), da morajo to nekako oznacit. Te stvari bodo v kratkem izvenele, oz. bo izvenel proizvajalec ki bo se na tak nacin nadaljeval.
1500km free supercharging: https://ts.la/matija92788
Uporabniški avatar
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Kona EV 64 kWh
1639
2470

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 03 Mar 2020, 08:35

Danes mi je popolnoma zmrznil števec s potovalnim računalnikom. Opazil sem tako, ker je Drive info po 20 minutah vožnje prikazoval same ničle. Gumbi za premikanje po menijih potovalnega računalnika so bili neodzivni. Tudi števec je bil ves čas na 0 in ni prikazoval hitrosti in drugih podatkov. HUD je deloval normalno, tako da, kot rečeno tega sploh nisem opazil do prihoda na cilj. Zaslon z navigacijo je normalno deloval.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: EV Kona 64
1976
1603

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 03 Mar 2020, 16:39

Ko sem jaz pred nekaj tedni imel štalo z računalnikom, sem se zapeljal na servis in zahteval, da pogledajo. Po pol ure so mi rekli le, da so podatke poslali Hyundaiu in da če je kaj narobe, bodo sporočili. Do danes nisem dobil nobenega odgovora, pa tudi računalnik dela ta čas brez težav. Nekak imam občutek, da so kak update gor vrgli spotoma....?

Pojdi na servis in jim pokaži, pa sporoči, kaj bodo povedali.

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na