Vpoklici

Odgovori
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Kona EV 64 kWh
1983
2942

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Kakšna bo odškodnina za 10 % manj uporabne baterije pol leta (če bo menjava v začetku naslednjega letA)? Bomo kar tiho? Naj plačajo vsaj 200 eur kot v ZDA ali kje že?

Verjetno bi se dalo iztožiti odškodnino/nadomestilo, podobno kot je uspelo latnikom določenih tesel na Norveškem, ki jim je tesla OTA zmanjšala razpoložljivo kapaciteto baterije.
macek
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
105
35

Odgovor Napisal/-a macek »

Tukaj si lahko preberete Pravno mnenje glede odškodnine.

https://seev.si/community/hyundai/hyund ... no-mnenje/

LP, Maček
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
1983
2942

Skoraj brezupno torej, če ni dobre volje Hyundaia.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Hyundai Kona EV
584
589

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Cela drama.
Kaj pa če bi še malo počakali na zamenjave?

Razumem pa gnev tistih, ki so odvisni tudi od teh zadnjih 10% kapacitete, da jim je problem čakat na novo baterijo.

Jaz sem že v startu računal faktor izgube kapacitete 30% in 30% zimske izgube dometa. Pridemo na faktor 0,7*0,7=0,49 (inverzni faktor 1/0,49 = 2,04).

Zato sem tudi vzel Kono s ta veliko baterijo. Dnevno pa delam tam do 200 km, torej sem si naračunal, da mora bit moj električar vsaj 410 km realnega WLTP dometa, drugače bo na dolgi rok pač riziko.
jernejpro
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Konca na štrom
3209
2457

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Meni nekaj pomeni tudi teh 10%, ker včasih pač porabim v enem dnevu celo baterijo in se posledično moram ustavit na polnilnici. Torej izguba časa in pa plačilo štroma ponudniku (doma mi posledično ostaja neporabljen skoraj zastonj štrom).

Za zamenjavo pa upam, da bo čimkasneje, da v tem letu naredim 50.000km s staro baterijo in bo nova (vsaj nove celice bodo) imela tako daljšo življensko dobo kot stara.

Vsekakor bom počakal, da najprej zamenjajo in šele potem, če se nas zbere dovolj, da skupinsko pristopimo k zahtevku po odškodnini. V tem kontekstu predlagam, da ob menjavi nihče ničesar takega ne podpiše, da bi se strinjal za zamenjavo brez odškodnine za vmesni čas. Lahko se zgodi namreč, da bodo poskusili kaj pogojevati s kakšnim podpisom,.....

Čeprav sem imel nekaj trkov z zastopstvom Hyundaija pri nas, sem načeloma pa z avtom zadovoljen kljub tem felerjem.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
1983
2942

Morda pa tudi Hyundai spremlja forum. ;) ;)

Dobil sem obvestilo in navodila, da se priporoča omejitev polnjenja na 90 % do vpoklica za zamenjavo baterije - predvidoma v drugi polovici leta.

Poleg so priložili kartico Hyundai s 120 € dobroimetja za polnjenje v Sloveniji in EU. :tup: :clap:
20210531_111638-01.jpeg
20210531_111638-01.jpeg (90.33 KiB) Pogledano 670 krat
jernejpro, FV-EV, CRF, nakaza
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
1983
2942

V tej aplikaciji Ionity stane 0,86 eur/kWh. :devil:
Kartico sem aktiviral po navodilih, ampak v aplikaciji še ni nobenega dobroimetja.
Nore cene im bolj slaba pokritost... v Franciji Ionity 1 eur/kWh. :giggle:
Ogo
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
1983
2942

Še cenik Gremo na elektriko s Hyundai "darilno" kartico:
Screenshot_20210531-114618_Mega Mobility-01.jpeg
Screenshot_20210531-114618_Mega Mobility-01.jpeg (77.47 KiB) Pogledano 621 krat
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
584
589

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Ha, lahko bi dali vsaj darilni bon za hladilno tekočino iz platine. :D
bvs
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
1983
2942

Dobroimetje se je prikazalo v aplikaciji. 👍🙂
Ogo
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Hyundai Kona
310
94

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Taragula napisal/-a: 27 Maj 2021, 10:28
marko1 napisal/-a: 27 Maj 2021, 09:59 Je kaj novega na temo menjave baterij? :)
V roku 10-14 dni gredo ven obvestila za stranke Kon za omejitev polnjenja do 90%.
Tako kot sem vam napisal kak teden nazaj. Obvestila so poslana, sicer še malce prej, dobri so, ni kaj. V zraku pa je še, kako bodo rešili za nadomestne avtomobile za čas menjave. Sam tankal ne bom, če bo avto 4 dni stal hočem podobnega nadomestnega. Skrajni primer je da vzamem eksplozarja, seveda s kartico za gorivo.
SimonZed, Ogo
Uporabniški avatar
jernejpro
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Kona
109
51

Odgovor Napisal/-a jernejpro »

Ok gesta s kartico...
SimonZed
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
3209
2457

Podarjenemu konju se ne gleda v zobe, tako da cene kakršne že so, polniš lahko nekaj časa zastonj s to kartico. Pa še to so cene Megatel podjetja, ki jih ponuja na trgu in nima veze s Hyundaijem, so šli le v sodelovanje vsak s svojim interesom. Morda je tu kakšna njihova stranka, da pojasni ali ima brez Hyundai kartice v njihovi mreži ceneje?
Zakaj pa tale gesta pa je jasno, da se ne bunimo preveč, ker bi jih pol še dražje prišlo, ampak lepo, da so naredili prvi korak in to sami.

So pa pametno napisali, da je priporočeno polnjenje do 90% ne pa obvezno in s tem jih ne moreš držat za odškodnino, ker avto je tak kot si ga kupil, le priporočajo da zmanjšamo.

Skratka do tukaj profesionalno, bomo pa videli kako bo z nadomestnimi vozili in menjavo.
SimonZed
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
584
589

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Zamenjava je normirana, da se opravi znotraj delovnega dne.

Ni tukaj neke jederske fizike. Zadnje zice dol, odklop baterije, baterija se z dvigalom sname, v obratnem vrstnem redu se nova baterija namesti in priklopi. Še kako uro za zamenjavo hladilne tekočine, odzračevanje, diagnostiko in kontrole, ...

Verjetno se da brez problema sfehtat nadomestno vozilo za opravke. Načeloma pa torej ne gre za mega poseg, kjer je treba avto pustiti tam nekaj dni.
marko1
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Kona
67
45

Odgovor Napisal/-a marko1 »

Mogoče malo provokativno... če piše da "je priporočeno polnjenje do 90%" in kljub temu polnim do 100% in se avto vžge (čeprav se mi ni vžgal v 2.5 letih polnjenja na 100%)... potem imam verjetno težavo s kakšno odškodnino/garancijo, kaj ne?
Gasper
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
241
24

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Ni vse v odškodnini in denarju, požar ti lahko vzame še kaj več.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
3209
2457

Če proizvajalec le priporoča, pomeni, da je varno, če se ti potem bajta vžge zarad tega je še vedno kriv proizvajalec. Lahko ga tožiš potem za odškodnino, če preživiš.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR
2434
1532

Odgovor Napisal/-a warpedone »

marko1 napisal/-a: 07 Jun 2021, 09:57 Mogoče malo provokativno... če piše da "je priporočeno polnjenje do 90%" in kljub temu polnim do 100% in se avto vžge (čeprav se mi ni vžgal v 2.5 letih polnjenja na 100%)... potem imam verjetno težavo s kakšno odškodnino/garancijo, kaj ne?
Ne. Priporočila lahko gladko ignoriraš, štejejo le pogoji oz. Zahteve. S priporpčili oni zmanjšajo skupno odškodnino ker bo veliko ljudi prostovoljno zmanšalo uporabnost avta brez finančne kompenzacije. Ljudje pač...
Always remember and never forget, there is no spoon
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
584
589

Odgovor Napisal/-a Ogo »

A naj pošljejo strankam, da naj avto polijejo z bencinom in ga zakurijo? :D

Lahko se pa naredi The Tesla Way - OTA update in adijo 10% kapacitete. In ja, Tesla je tako naredila svojim strankam na določenih modelih, za vedno, ne do vpoklica. Tam pa ni več opcije druge, kot sodnija.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
1983
2942

Ogo napisal/-a: 07 Jun 2021, 18:40 A naj pošljejo strankam, da naj avto polijejo z bencinom in ga zakurijo? :D

Lahko se pa naredi The Tesla Way - OTA update in adijo 10% kapacitete. In ja, Tesla je tako naredila svojim strankam na določenih modelih, za vedno, ne do vpoklica. Tam pa ni več opcije druge, kot sodnija.
Da, nekateri Norvežani so zaradi te OTA "nadgradnje" tožili teslo in sodišče jim je prisodilo odškodnino 16.000 USD (ni pa še povsem pravnomočno, ker se tesla lahko pritoži).
https://www.businessinsider.com/tesla-m ... ers-2021-5
Ogo, Damijan
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek