Zgodnje dobave

Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Hyundai Kona
143
35

Re: Zgodnje dobave

OdgovorNapisal/-a Taragula » 20 Dec 2018, 11:00

CRF je napisal/-a:Ime ladje ne, sem pa dobil mail da jo dobim kmalu po novem letu. Tako da če je vse prav je sigurno že v Sloveniji.

Jaz še nisem dobil nobene informacije, tako da verjetno ni bila zraven, moja zelena.
Uporabniški avatar
Franci
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
213
32

OdgovorNapisal/-a Franci » 20 Dec 2018, 11:45

Tudi od najinega uvoznika sicer nisva dobila še točnejših podatkov, niti nočeva biti preveč sitna, saj ima sedaj najbrž kar dinamiko z uvozi vozil, sem pa ravno danes že oddal (prodal) ženinega dizla, tako, da bo moral biti sedaj 15 letnik s 332.000 km čisto priden do prihoda EV.
FV-EV
Uporabniški avatar
Franci
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
213
32

OdgovorNapisal/-a Franci » 20 Dec 2018, 12:02

Taragula je napisal/-a:
CRF je napisal/-a:Ime ladje ne, sem pa dobil mail da jo dobim kmalu po novem letu. Tako da če je vse prav je sigurno že v Sloveniji.

Jaz še nisem dobil nobene informacije, tako da verjetno ni bila zraven, moja zelena.

Glede, na to da so komaj prispele v Luko Koper ocenjujem, da je to približno tako, kot da je ZOE prišel iz proizvodnega traka, je še kar nekaj logistike, da avti pridejo v salon in so pripravljeni za dobavo.
Tako, da tisti, katerim so obljubili dobavo v januarju so sedaj sigurno v Luki Koper, moj podatek je pa le, da je dobava v prvem kvartalu 2019, tako, da bi lahko bil že januarja ali pa šele konec marca.
Če sem sedaj 5 let le spremljal napredek EV, bom pa še sedaj 3. mesece preživel ;)
SimonZed, FV-EV
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Kona EV
984
1295

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 21 Dec 2018, 04:53

Imam potrjeno s strani prodajalca, da so nekatere (morda vse) Kone EV impression, ki so bile oktobra naročene, prispele z Morning Chorusom in so v carinskem postopku. Tako da bodo v prvi polovici januarja na cesti. :)
CRF, DGJ, talker2, matija, FV-EV
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Kona
627
542

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 22 Dec 2018, 14:41

SimonZed je napisal/-a:

Imam potrjeno s strani prodajalca, da so nekatere (morda vse) Kone EV impression, ki so bile oktobra naročene, prispele z Morning Chorusom in so v carinskem postopku. Tako da bodo v prvi polovici januarja na cesti. :)

Torej že tam po treh kraljih dobimo klice za plačilo preostanka in prevzem :giggle:
CRF
Uporabniški avatar
zelenec
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: dežela desetega brata
Avto: I-Miev, e-Kona
71
1

OdgovorNapisal/-a zelenec » 22 Dec 2018, 20:23

Po šestih letih preklinjanja nedelujočih polnilnic, zimskih prezeblosti na daljših poteh in ostalih, večinoma zelo prijetnih izkušenj z malimi trojčki, je naš zadnji Eli dobil sestrico: Limono! Še osebno izkaznico ji pridobimo, pa hajd na cesto.

Slika
talker2, Stromcek, SimonZed, peion, drejc12, timo, giotto, CRF, kt57, mitjap, DGJ, FV-EV, Franci, DCT, magic
2012... C.Zero, Ion, I-Miev
2017... Ampera
2018... e-Kona
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
984
1295

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 22 Dec 2018, 21:04

Kdaj si jo naročil in kdaj dobil? Pa razen barve še kaj več povej o njej (baterija, oprema?). ;) Da ni to tista, ki je tavala s preizkusnimi tablicami naokrog? :D
Uporabniški avatar
zelenec
EV začetnik
EV začetnik
71
1

OdgovorNapisal/-a zelenec » 22 Dec 2018, 22:10

Po precej dolgih mukah predvsem s hrvaškimi organi smo jo končno lahko prevzeli včeraj, naročena pa je bila pribl. mesec dni prej. Mislim, da je bila zadnja iz začetne hrvaške zaloge. Ker ni bilo česa izbirati, ima osnovno opremo z dodanim LED paketom. Edino, kar bom morda pogrešal, je dinamični tempomat, ostalega niti ne, saj že osnovna oprema vsebuje vse, kar meni pri današnjih EVjih največ šteje: toplotna črpalka, velika baterija, nastavljiv nivo polnjenja, termo managment baterije, LED žarometi, nastavljivi nivoji regeneracije s popolnim ustavljanjem vozila brez potrebe po zavornem pedalu, ipd.

Z dobavo poleti imam sicer naročen še model s polno opremo razen HUDa, ki ga hrvaški uvoznik ne naroča, v beli barvi, na katero že desetletja prisega moja ženka. Takrat se bomo odločili, katero Kono bomo obdržali.

Z malimi trojčki sem bil zaradi preproste uporabe in zanesljivosti doslej zelo zadovoljen, zato bomo vsaj za nekaj časa obdržali I-Miev. Super ga je voziti na kratkih, do 100km dolgih poteh. Ampak problemi zaradi premajhne baterije in nezanesljive infrastrukture niso bili najbolj prijetni, predvsem takrat ne, ko nisem bil sam v avtu. Tudi zato predstavlja Kona, pa čeprav manj opremljena, ogromen napredek.

Če se komu zalušta v naše konce, je dobrodošel na ogled in vožnjo. Do 5.1. veljajo preizkusne tablice, morda do takrat dobim tudi stalne.
SimonZed, giotto, CRF, mitjap, DGJ, FV-EV, ixi, Franci
2017... Ampera
2018... e-Kona
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Hyundai Kona
143
35

OdgovorNapisal/-a Taragula » 22 Dec 2018, 22:16

zelenec je napisal/-a:Po šestih letih preklinjanja nedelujočih polnilnic, zimskih prezeblosti na daljših poteh in ostalih, večinoma zelo prijetnih izkušenj z malimi trojčki, je naš zadnji Eli dobil sestrico: Limono! Še osebno izkaznico ji pridobimo, pa hajd na cesto.

Slika

Lepa barva, moja bo ista...
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
984
1295

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 23 Dec 2018, 03:44

Zelenec, kakšna je pa streha, tudi zelena ali je v temni barvi?
Uporabniški avatar
zelenec
EV začetnik
EV začetnik
71
1

OdgovorNapisal/-a zelenec » 23 Dec 2018, 17:34

Streha je zelena. Sicer je oblačenje v folijo poceni, ampak mi je bolj všeč tako, kot je.
Jutri grem s kolegom v Cerkno, pa jo bom malo bolj pofotkal za en G-foto albumček.
SimonZed, DGJ
2017... Ampera
2018... e-Kona
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
984
1295

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 23 Dec 2018, 20:45

zelenec je napisal/-a:Z dobavo poleti imam sicer naročen še model s polno opremo razen HUDa, ki ga hrvaški uvoznik ne naroča...

Domneva potrjena. :smirk:
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Tržič
Avto: Kona in Zoe
3070
3218

OdgovorNapisal/-a CRF » 03 Jan 2019, 11:04

Kakšna TIŠINA! :) Sem vam rekel da je bilo bolje ko smo vsaj ladjo spremljal :)

Smo bili čez praznike v Kopru... pa nisem našel moje Kone. Ima kdo drug kakšne nove informacije?
Admin @ EVSVET.eu
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Kona
627
542

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 03 Jan 2019, 11:49

Ste se mi zdeli vsi nekam preveč optimistični pred prazniki :cry:
nakaza
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Postojna
Avto: KIA SOUL EV - lego avto :)
381
343

OdgovorNapisal/-a nakaza » 03 Jan 2019, 11:50

V garaži je bila, pa je nisi videl ;) ;)

CRF je napisal/-a:Kakšna TIŠINA! :) Sem vam rekel da je bilo bolje ko smo vsaj ladjo spremljal :)

Smo bili čez praznike v Kopru... pa nisem našel moje Kone. Ima kdo drug kakšne nove informacije?
CRF
www.VARNOSTNI-PAS.si
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
984
1295

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 03 Jan 2019, 12:39

Nobenih informacij, ne odgovarjajo na maile, sms, klice. Če tudi popoldne ne bo nič, grem zvečer v salon.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
3070
3218

OdgovorNapisal/-a CRF » 03 Jan 2019, 13:25

Sem šel še enkrat pogledat mail. :) Piše "prevzem takoj po novem letu". Koliko je takoj, bomo pa sedaj videli. Če bo naslednji teden bom zadovoljen HAHA
SimonZed
Admin @ EVSVET.eu
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
984
1295

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 03 Jan 2019, 13:52

Zdaj sem dobil odgovor: "naslednji teden". Vozila naj bi bila še vedno v Kopru, tako da "res" čudno, da je nisi videl. ;)
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
3070
3218

OdgovorNapisal/-a CRF » 03 Jan 2019, 13:53

Naslednji teden so ti obljubili da jo prevzameš? Uau. Odlično!
Admin @ EVSVET.eu
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
984
1295

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 03 Jan 2019, 14:01

Naslednji teden naj bi bila pri njih... Verjel bom, ko jo bom videl. ;)

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na