Zgodnje dobave

Odgovori
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Nemci pisarijo, tisti, ki so naročili oktobra in novembra, so baje dobili informacije, da bi konc februarja naj dobili. Kljub temu, da jim je bilo rečeno 6, oziroma en piše, da celo 12 mesečni rok dobave ob vplačani ari.

Habe heute mit meinem Hyundai Händler telefoniert und die Info bekommen das es Februar 2019 mit dem Kona wird

Mogoče pa naši tudi prej pridejo.
SimonZed, CRF, matija, FV-EV
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Taragula napisal/-a:Nemci pisarijo, tisti, ki so naročili oktobra in novembra, so baje dobili informacije, da bi konc februarja naj dobili. Kljub temu, da jim je bilo rečeno 6, oziroma en piše, da celo 12 mesečni rok dobave ob vplačani ari.

Habe heute mit meinem Hyundai Händler telefoniert und die Info bekommen das es Februar 2019 mit dem Kona wird

Mogoče pa naši tudi prej pridejo.
Močno upam!
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a CRF »

Konec februarja bo to 4 do 5 mesecev, kar se mi zdi kar realno glede na obljubljenih 6. Meni so že ob naročilu rekli da je ponavadi prej, tako da upam na marec. Mogoče 1. April.
DGJ, timo, crunchy, matija, FV-EV
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a CRF »

Iz angleškega foruma:
When ordered in mid October we were quoted a delivery date at the end of May 2019. Our car is now built and has shipped from Korea on the 13th November with an ETA in the UK of the 15th December
Torej, naročena 14 dni pred našimi, obljubljena za konec maja, tako kot naše, narejena in na poti za dobavo še letos
matija, SimonZed, FV-EV
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Avstrijci pišejo, da pride ta ladja iz Ulsana v Koper 10.12. To ni možno, da so naše aprilske zraven? Oni majo kake druge dobavne roke verjetno. Ker avstrijske pridejo preko Kopra.



Die GRAND AURORA von Glovis Europe kommt am 10.12.2018 in Koper an Ist gerade noch im Suez Kanal.
SimonZed
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a CRF »

Morning Chorus pride v Koper 22.12
SimonZed, evid, FV-EV
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Optimistična novica!!!

Pravkar sem govoril z mojim trgovcem in mi je povedal, da so dobili informacije, da bi naj Kone naročene oktobra, novembra prišle v Slovenijo takoj po novem letu. Ni mogel 100% zagotoviti, če pridejo vse a baje obstaja lepa možnost za to. Izgleda, da bo res prej, dosti prej. Nič, grem počasi za eko kredit vprašat.
SimonZed, CRF, Matej, matija, DGJ, FV-EV
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Torej lahko nadaljujemo s sledenjem ladje Morning Chorus, ki pripljuje v Koper 22. decembra + 14 dni za papirologijo in smo v začetku januarja. Upam, da res. Ampak, če so na ladji, potem bi morali tudi v sistemu že definitivno videti, katere so oz. niso (glede na nemški forum), saj ne izvejo tega šele, ko vozila zapeljejo z ladje in jih vidijo ...

https://www.marinetraffic.com/en/ais/de ... ING_CHORUS
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

SimonZed napisal/-a:Torej lahko nadaljujemo s sledenjem ladje Morning Chorus, ki pripljuje v Koper 22. decembra + 14 dni za papirologijo in smo v začetku januarja. Upam, da res. Ampak, če so na ladji, potem bi morali tudi v sistemu že definitivno videti, katere so oz. niso (glede na nemški forum), saj ne izvejo tega šele, ko vozila zapeljejo z ladje in jih vidijo ...

https://www.marinetraffic.com/en/ais/de ... ING_CHORUS
Verjetnejše bo to kakšna ladja po novem letu + 14 dni, torej v drugi polovici januarja
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a CRF »

Meni so rekli da mi VIN lahko povejo dejansko šele ko je ladja v Kopru. Pa saj je še to dovolj zgodaj. Itak traja vse skupaj.
Zoe je bila pri prodajalcu več kot 1 teden pa je prišla samo iz Francije
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Prihod Morning Chorusa v Koper se je sicer premaknil na 18.12.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

SimonZed napisal/-a:Prihod Morning Chorusa v Koper se je sicer premaknil na 18.12.
Si siguren, da so naše Kone res na tej ladji? Ali to le upaš...
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Upam. Odgovora od prodajalca namreč nimam nobenega, kljub večkratnim poizvedovanjem. Za prvo pošiljko, ki je prišla novembra (dve beli Koni za Lunežnika), se je vse ujemalo s prihodom EUKORjeve RO-RO ladje Morning Linda iz Ulsana v Koper + 14 dni za obdelavo. Naslednja je Morning Chorus.
Zadnjič spremenil SimonZed, dne 03 Dec 2018, 17:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a CRF »

Do zadnjega bo upanje.... potem pa akcija
SimonZed
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

Jaz sem svojo tud naročil oktobra, rok dobave pa imam junij 2019. Je pa res, da nimam Impression opreme, ampak Premium, mogoče pridejo Impression toliko prej.
SimonZed
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Vremenko napisal/-a:Jaz sem svojo tud naročil oktobra, rok dobave pa imam junij 2019. Je pa res, da nimam Impression opreme, ampak Premium, mogoče pridejo Impression toliko prej.
Moja je bila predsestavljena. Si nisem mogel nič izbirat. Zato so mi rekli, takrat, dobava konc aprila, začetek maja. Kot kaže pa bo sedaj januar/februar.
DGJ
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a desiro »

Sej bomo železničarji kak štrajk udarli pa policisti z nami potegnejo pa bojo Kone (če) šele marca :P
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

CRF, 3.12.2018 napisal/-a:Meni so rekli da mi VIN lahko povejo dejansko šele ko je ladja v Kopru.
CRF, 22.10.2018 napisal/-a:Enako je bilo meni rečeno ja. Sedaj pa čakanje do štarta ladje. Takrat baje že dobimo VINe
Prvo ali drugo?

Jaz še čakam na odgovor prodajalca ...
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a CRF »

Zdaj pa ne vem.... Bom pa še jaz vprašal...
SimonZed
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Zgodnje dobave

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Sem vam rekel, da pri Hyundaju govorijo "pesimistične" dobavne roke. No vsaj meni so ga... IONIQ prišel 2 meseca pred obljubljenim rokom.
Je pa večina dobav takih, da so avti že naročeni oz. na poti, ko se prodajajo in po večini prodajo. Ko se bodo začeli razni popusti ipd bomo pa vedeli, da imajo zalogo.
SimonZed, FV-EV
Odgovori

Vrni se na “Kona EV”