Model 3 - 3 fazno polnjenje

Projekt Pametna polnilnica, ki upošteva porabo celotnega doma in polnjenje prilagaja razpoložljivi moči celotne hiše.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Febo napisal/-a:Pismu nikakor mi ni jasno zakaj imam tak padec napetosti. 3fazno polnjenje na 8A preko 2,5mm2 70m dolžine mi napetost pade iz 225V na 209V. Ni logično! Vsak izračun kaže da bi zadostoval že 1,5mm2.
Kebelj mehki 2,5mm2 je spojen na svojo 3f varovalko v razdelilni omari in speljan ven (cca 20m) in tu je spojen z 50m 2,5mm2 trdim kablom ki je spojen s polnilnico.
Edino kar bi lahko bilo slabo je zunanji spoj med mehko in trdo žilo. To je električar izvedel tako da je spojil vseh 5 žil z vzmetno sponko https://www.elektrotrgovina.si/vzmetna- ... 400v-10452 in mehki kabel nima nameščenega tulca.
Kaj bi lahko še blo?
Verjetno si gledal kakšen kabel izdrži koliko amperov, (1.5mm 13 A ,2.5 mm 20 A ), vendar to pomeni koliko amperov kable še ne pregreje, nič pa ne piše o padcu napetosti
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a CRF »

Daljša je razdalja, debelejši mora biti kabel. In pa spoji seveda. Za večje tokove vedno uporabljam vijačne sponke.
MIRANRR
Febo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 302
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla III
364
38

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a Febo »

pirpy napisal/-a:
Febo napisal/-a:Pismu nikakor mi ni jasno zakaj imam tak padec napetosti. 3fazno polnjenje na 8A preko 2,5mm2 70m dolžine mi napetost pade iz 225V na 209V. Ni logično! Vsak izračun kaže da bi zadostoval že 1,5mm2.
Kebelj mehki 2,5mm2 je spojen na svojo 3f varovalko v razdelilni omari in speljan ven (cca 20m) in tu je spojen z 50m 2,5mm2 trdim kablom ki je spojen s polnilnico.
Edino kar bi lahko bilo slabo je zunanji spoj med mehko in trdo žilo. To je električar izvedel tako da je spojil vseh 5 žil z vzmetno sponko https://www.elektrotrgovina.si/vzmetna- ... 400v-10452 in mehki kabel nima nameščenega tulca.
Kaj bi lahko še blo?
Verjetno si gledal kakšen kabel izdrži koliko amperov, (1.5mm 13 A ,2.5 mm 20 A ), vendar to pomeni koliko amperov kable še ne pregreje, nič pa ne piše o padcu napetosti
Ne ne zadeve sem se lotil čisto računsko. Torej folrmula delta u%=(2Plp/AU"2)100%
Pri trofaznih vodnikih izpustimo 2 ker povratni N vodnik ni obremenjen. Računal sem da bi bil padec napetosti največ 3%. Če to izračunaš na 70m dobiš da je dovolj 1,5mm2.
Ko zdej razmišljam mogoče pa mešam jabolka in hruške. Zdej sem meril vedno enofazno (ker tro ne znam). Enofazno je dejansko enkrat bolj obremenjen zaradi povratnega N vodnika?
Free 1.500 Supercharger km _ https://ts.la/aneta55681
Febo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 302
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla III
364
38

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a Febo »

Aja bodite nežni ker sem gradbinc in elektriko spremljam čisto ljubiteljsko
Free 1.500 Supercharger km _ https://ts.la/aneta55681
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Kako si meril?, med fazo in nulo, medtem ko se je avto polnil 3 fazno?
Febo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 302
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla III
364
38

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a Febo »

pirpy napisal/-a:Kako si meril?, med fazo in nulo, medtem ko se je avto polnil 3 fazno?
Ja. Meril sem pred obremenitvijo in med na eni fazi
Free 1.500 Supercharger km _ https://ts.la/aneta55681
Uporabniški avatar
gregimarko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 320
Kraj: Ljubljana
310
154

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a gregimarko »

Svetujem ti, da dobro preveriš vse spoje na 70m trasi kabla. Izklopi varovalko in preveri v vseh dozah, če je kje kakšen slab spoj.
Pred kratkim se mi je v stanovanju pokadilo iz ene doze, kjer je bil slab spoj na kablu 2,5mm2 za boljer 2kW/8A.
Mi je kar dalo za misliti. Sem takoj preveril vse spoje večjih porabnikov.
Damijan
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Prejšnji lastnik je potegnil od 16A varovalke do štedilnika 2,5mm2, ko sem prenavljal, sem v dozi opazil 'zooglenel' baker na dolžini 10cm
dejanl
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 22
Kraj: Izlake
Avto: zoe r90
8
0

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a dejanl »

Sam polnim teslo s na solarnem omrežju prek sinusnega inverterja brez težav..tudi zoe polni prek solarja ok
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Model 3 - 3 fazno polnjenje

Odgovor Napisal/-a pirpy »

@dejanl
Ali lahko kaj več poveš o solarnemu omrežju ? mogoče kakšno slikco.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Smart & Simple”