SE moja proizvodnja

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Odgovori
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1201
1101

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a robertto »

Tudi moja SE (13,5kW) je julija za misjiga prehitela april: 2,29 vs 2,31
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Konca na štrom
3109
2385

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ob pregretih modulih in razsmerniku je produkcija tudi do 20% nižja ob podobnih pogojih svetlobe. Iz tega razloga so včasih pomladanski dnevi bolj donosni od poletnih.
LAjCi
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Avto: e-Golf 2020
45
68

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Končno smo dočakali priklop SE 15,3kWp

Včeraj popoldan zagon in danes je bil prvi cel dan delovanja. Lega okolica Lj. današnja proizvodnja pa 43,4 kWh, streha obrnjena na J 180st., naklon 27st.,kakšna se vam zdi proizvodnja , je OK ?
sluk, vivo, DGJ
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Radenci
Avto: Peugeot e208
163
356

Odgovor Napisal/-a LAjCi »

Airborne napisal/-a:Končno smo dočakali priklop SE 15,3kWp
Cestitke za pridobitev!
Seveda, smo vsi lastniki SE zeleli takoj imeti primerjave z drugimi, a je za (priblizno) realne primerjave potreben cas.
Sploh v tem delu leta, ko lahko malo daljsa jutranja megla ali kak oblak mocno vpliva na razlike v proizvodnji ze na majhni spremembi lokacije.
Predlagam, da se posluzis tabele viewtopic.php?f=32&t=3186 in potem ko bos mel cel mesec za sabo tudi vnasas svojo proizvodnjo.

No, da pa vseeno potesim tvojo radovednost.
Nasa SE, 14 kWp je danes proizvedla 22,06 kWh.

Veliko soncni dni
drejc12
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Avto: e-Golf 2020
45
68

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Hvala za info, danes je bilo pri nas res veliko sonca, tako, da bo na koncu novembra bolj realno za delat primerjave, bom vpisal v google form. Veliko sonca želim tudi vam
drejc12
EQS
5
8

Odgovor Napisal/-a EQS »

2020 import/export
Priponke
FEBF332C-4F58-450D-AB94-9C9BCBE9839C.jpeg
EV+PV entuziast, sluk
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
163
356

EQS napisal/-a:2020 import/export
Lepo si zadel z dimenzioniranjem SE glede na porabo
So pa zanimive stevilke kolicin MT in VT, prejete in oddane energije. Po tem lahko sklepam, da je nekdo s tvojo energijo se nekaj zasluzil, ceprav si "na nuli".
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
163
356

Se naša proizvodnja 2020...
Screenshot_20210101-231059.jpg
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
3109
2385

LAjCi napisal/-a:
EQS napisal/-a:2020 import/export
Lepo si zadel z dimenzioniranjem SE glede na porabo
So pa zanimive stevilke kolicin MT in VT, prejete in oddane energije. Po tem lahko sklepam, da je nekdo s tvojo energijo se nekaj zasluzil, ceprav si "na nuli".
To je pri vseh SE podobno, kar skušamo dopovedati nekaterim dvomljivcem, da trgovci z SE zaslužijo. Če bi bil uveden nek normalen sistem brez nekih hudih registracij dejavnosti in stroškov, da si za oddano energijo v omrežje plačan po tržni ceni v tistem trenutku in da ponoči kupuješ nazaj energijo po tržni ceni, potem SE komercialno pokrije tudi zimske mesece.
LAjCi, MIRANRR
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
38
74

Odgovor Napisal/-a Blue30 »

Mi sko "zadeli" za slabo MWH v dobro. Ni bilo zime, drugace bi bili v minusu.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
3109
2385

Malo primerjam SE in lego posameznih modulov in slabše kot je vreme manj je pomembno kam so obrnjeni. Med severno in južno orientacijo pri 35 stopinjskem naklonu je recimo poleti ob sončnem dnevu 30% razlike, zdaj pozimi, ko ni sonca pa 10%.
Tisti, ki razmišljajo o otočnem sistemu in predimenzioniranjem za zimske mesece, tako nimajo skrbi kam postaviti ali obrniti module - kamorkoli bo ok. Edini problem bo kvantiteta in hramba
kt57
hribovc0601
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Kia Soul EV
371
433

Odgovor Napisal/-a hribovc0601 »

Še ena primerjava v slabem vremenu. Na isti lokaciji imam SE z optimizatorje in še eno staro 10 let brez optimizatorje, ki ima malo boljšo lego. Opažam, da v slabem vremenu stara precej bolje dela. Verjetno optimizatorje pozneje vklopi module v STRING. Sem kar malo razočaran nad iz plenom v res slabem vremenu, ker v sončnem je pa z optimizatorje nova SE boljša.
MIRANRR, BogyX
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
38
74

Zdravo,

ne razumem najbolj, kaj pomenijo cifre. Eno slabo MWH je bilo v dobrem konec leta. Je oddana del. energija (47) to, kar je elektrarna oddala v omrežje (proizvodnja minus lastna poraba) in prejeta del. energija to, kar smo vzeli iz omrežja? Toliko nismo porabili, saj TČ rabi ca. 60 kwh dnevno, hiša pa tudi toliko ne porabi.

Če kdo ve?
Hvala
nix jasno.jpg
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
163
356

Blue30 napisal/-a:Toliko nismo porabili, saj TČ rabi ca. 60 kwh dnevno, hiša pa tudi toliko ne porabi.
Če kdo ve?
Hvala
nix jasno.jpg
Ne vem sicer od kod je ta screen shot, a glede na zapisano predvidevam, da gre za dnevno stanje stevca. Se pravi, da moras vcerajsno stevilko odsteti od danasnje in dobis dnevno porabo oz. proizvodnjo.
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
38
74

Ja, to je iz mojelektro.si, so nam menjali stevec s stevcem na daljinsko odcitavanje.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
3109
2385

Blue30 napisal/-a:Zdravo,

ne razumem najbolj, kaj pomenijo cifre. Eno slabo MWH je bilo v dobrem konec leta. Je oddana del. energija (47) to, kar je elektrarna oddala v omrežje (proizvodnja minus lastna poraba) in prejeta del. energija to, kar smo vzeli iz omrežja? Toliko nismo porabili, saj TČ rabi ca. 60 kwh dnevno, hiša pa tudi toliko ne porabi.

Če kdo ve?
Hvala
nix jasno.jpg
To so podatki iz mojelektro in sicer dnevni popis števca za odjem iz omrežja in dnevna popis števca za oddajo v omrežje. Torej odšteješ današnje stanje od včerajšnjega in dobiš dnevno količino (pa glej le stanje ET za prejem in ET za oddajo, ostalo ni važno).

Iz tabele en primer: danes si oddal viškov v omrešje 10kWh, prejel pa manjko iz omrežja 71kWh - porabo si potem pa lahko izračunaš iz podatkov portala SE, tu v moj elektro imaš le viške in manjke, drugega ne moreš dobiti v tem portalu....

Ne vem kaj ne razumeš, boš moral bolje pojasniti svoje vprašanje?
Blue30
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
38
74

Aja odšteješ.

kaj pa ta cifra na 1.1.2021, prejeta ET 629 kwh?
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
132
846

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

To je stanje števca. Koliko si prejel od dneva menjave števca. Koliko si prevzel v enem dnevu je razlika med dvema dnevoma. Ti si prejel med 5.6.2021 in 6.6.2021 71kWh energije.
Blue30
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
38
74

S 23.12. so nam menjali števec, sem pozabil, da je bilo to že en teden prej. 31.12.2020 smo imeli 963 kwh v dobrem od SE, sem sklepal, da bo 1.1. resetirano na 0.

Dobro, obračuna še ni bilo in me zanima, kako bo tole izgledalo. Cifre me sicer ne ganejo toliko, bolj to, da bom prav razumel
Hvala za infote
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
3109
2385

Blue30 napisal/-a:S 23.12. so nam menjali števec, sem pozabil, da je bilo to že en teden prej. 31.12.2020 smo imeli 963 kwh v dobrem od SE, sem sklepal, da bo 1.1. resetirano na 0.

Dobro, obračuna še ni bilo in me zanima, kako bo tole izgledalo. Cifre me sicer ne ganejo toliko, bolj to, da bom prav razumel
Hvala za infote
Števec se nikoli ne resetira, ta ves čas teče, tudi če ga prestavijo tvojega k drugemu uporabniku, bo stanje teklo od tam dalje in ne od nule. Zato je vedno važno, da ti ob menjavi števca popišejo stanje, ne le starega ampak tudi novega, če seveda ni nula.

Obračun na papirju ali mailu, ki ga dobiš, pa ima prav tako ta izpisana stanja, ti pa zraven običajno še napišejo koliko je bila razlika - pač odvisno od trgovca, ki ga imaš ti. Distributer Elektro Ljubljana je npr. za lani, že včeraj trgovcem poslala stanje in sedaj je na trgovcih, da ti pošljejo ta obračun na svojem obrazcu.

Bistvo je, da se vsak ki ima SE zaveda, da to na obračunu ni stanje porabljene (in tudi ne proizvedene) energije, pač pa stanje prejete ( in pa oddane) energije iz omrežja - to opažam, je najtežje razumet
MIRANRR, LAjCi, BogyX, Blue30
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek