Zavrnitev soglasja za SE

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a N75 »

CRF napisal/-a:Zadnjič sem prvič videl kakšni kabli pridejo do naše hiše.... Nisem mogel verjet... Vsaj 30mm2 aluminij, če ne še več.

A nebi bila dobra rešitev če bi inverter dvigal napetost do meje... Potem pa nehal! Pač nebi oddajal energije če ni porabe.
Saj mislim da dela inverter tako, da ko naraste napetost na 250V zniža moč oddajanja, problem je da slabo izkoristiš SE, npr. SE daje moč 8kW oddaš samo 5kW
CRF
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a N75 »

Sem približno 700m oddaljen od TP, glavna linija na drogovih 4x70mm2, zadnjih nekaj metrov do posamezne hiše je nekje samo 4x16mm2 zaradi manjše obremenitve konzole.


Še kratek izračun, obremenitev 3x35A na koncu 700m kabla 4x70mm2, povzroči padec fazne napetosti za 10V ( npr iz 240V na 230V)

35A*700m/(35*70mm2)
=10V
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Saj mislim da dela inverter tako, da ko naraste napetost na 250V zniža moč oddajanja, problem je da slabo izkoristiš SE, npr. SE daje moč 8kW oddaš samo 5kW
Potem imam pa kaj narobe nastavljeno, ker meni takrat v trenutku pade moč oddajanja na 0 in se potem inverter po par minutah pobere. Bi lahko kdo potrdil ali so pri Solaredgu kakšne nastavitve za to?
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

N75 napisal/-a:35A*700m/(35*70mm2)
=10V
Če je razdalja do trafota 700 m in če so vse faze enako obremenjene, tako da ničelni vodnik ni skoraj nič obremenjen (torej v idealnih razmerah). V nasprotnem je lahko padec večji.
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a Taragula »

crunchy napisal/-a:
N75 napisal/-a:35A*700m/(35*70mm2)
=10V
Če je razdalja do trafota 700 m in če so vse faze enako obremenjene, tako da ničelni vodnik ni skoraj nič obremenjen (torej v idealnih razmerah). V nasprotnem je lahko padec večji.
Ni tako. Lahko je razdalja od transformatorja dosti večja, veliko je odvisno od odvodov na liniji na katero si priključen. Odvisno je kaj pokažejo meritve, ki so nujne za izdajo soglasja. Aja, še to je, kateri imate daljinsko odčitavanje števca, gre veliko hitreje saj takrat namestitev inštrumentov ni potrebna.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Taragula napisal/-a:
crunchy napisal/-a:
N75 napisal/-a:35A*700m/(35*70mm2)
=10V
Če je razdalja do trafota 700 m in če so vse faze enako obremenjene, tako da ničelni vodnik ni skoraj nič obremenjen (torej v idealnih razmerah). V nasprotnem je lahko padec večji.
Ni tako. Lahko je razdalja od transformatorja dosti večja, veliko je odvisno od odvodov na liniji na katero si priključen. Odvisno je kaj pokažejo meritve, ki so nujne za izdajo soglasja. Aja, še to je, kateri imate daljinsko odčitavanje števca, gre veliko hitreje saj takrat namestitev inštrumentov ni potrebna.
Ali si najprej prebral kaj si komentiral (da je bila debata o padcu napetosti pri nekaterih danih pogojih?)? Glede na tvoj komentar pa to, da je situacija lahko še slabša (in ne boljša), za dane pogoje, če je na teh 700 m kabla povezan še kakšen uporabnik. Samo da ne bi kdo narobe razumel.
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a Taragula »

[/quote]
Ali si najprej prebral kaj si komentiral (da je bila debata o padcu napetosti pri nekaterih danih pogojih?)? Glede na tvoj komentar pa to, da je situacija lahko še slabša (in ne boljša), za dane pogoje, če je na teh 700 m kabla povezan še kakšen uporabnik. Samo da ne bi kdo narobe razumel. [/quote]
Ups. Se opravičujem. Sem na pol prebral. Nekje drugje sem hotel tole pokomentirat
ergo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 113
59
3

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a ergo »

ksz: izgleda da so z Elektro MB sami problemi. Nam izdajajo soglasje že 2 meseca, 18.06. bo točno 2 meseca kar so dobili vlogo za soglasje. Obljubljene so bile meritve na merilnem mestu že prejšnji teden in hkrati izdaja soglasja do konca prejšnjega tedna. Ali ni elektro podjetje dolžno v določenem roku o zadevo odločiti? Od TR smo oddaljeni cca 150 m, kabli iz trafo postaje so praktično novi, položeni ob izgradnji kanalizacije v naselju back in 2015, tako da tu ne bi smelo biti problema. Kako jim naj prijazno ztežim, da se zmigajo?
E_skiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 266
Kraj: 2241
174
111

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a E_skiro »

Po mojem vedenju imajo gužvo. Meni so v roku odgovorili.
ergo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 113
59
3

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a ergo »

Ja, meni so se tudi izgovarjali na gužvo, pa vendar mora biti (verjetno je) zakonsko določeno, koliko časa imajo na razpolago za odgovor. No ta časovnica me zanima. Tisto o gužvi tako ali tako ne verjamem, ker potem bi morale MSE rasti ko gobe, pa v moji širši okolici v zadnjem letu ni postavljena nobena...
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Tudi jaz sem slišal da je nenormalan gužva in naj bi imeli samo en ali dva merilca
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Za pritožbe imate agencijo za energijo, tako nekako se ji reče, pobrskajte po spletu in se obrnite na njih. So v MB.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Mislim, da imajo cas 60 dni.
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a Taragula »

FV-EV napisal/-a:Mislim, da imajo cas 60 dni.
Rok za izdajo dovoljenja je 1 mesec. Ker pa imajo izredno povečan obseg dela, se pa zavleče na dva. To velja za elektro Maribor.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Zavrnitev soglasja za SE

Odgovor Napisal/-a darjan »

Potem sem pa imel srečo, da so uredili tako hitro...
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”