Volkswagen We Charge

e-Up, e-Golf
Odgovori
Andy
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 340
Kraj: Maribor
Avto: ID.4
109
156

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a Andy »

Sem našel podroben cenik za weCharge free za Evropo in je še vedno zmeda. Ponekod je na kWh ponekod na minuto. Sem jih prehitro pohvalil.
we_charge_free_v2_SI_Rev1_sl-SI_2022_03_15_10_55_16.pdf
Cenik WeCharge free
(58.05 KiB) Prenešeno 54 krat
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Zdaj mi ni jasno ali je cena polnjenja in enota obračuna (kWh ali minuta) odvisna od države v kateri polniš ali iz katere države prihajaš.
SnakeEye
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 222
Kraj: Ljubljana
Avto: ID. 3
177
98

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a SnakeEye »

Jaz imam kW in ne časovno.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

@SnakeEye,

kdaj si nazadnje aktiviral 12 mesečni cikel in kateri paket si izbral?

Ker 2 tedna nazaj je še bil obračun v kWh, nekaj dni nazaj pa so spremenili na minute, cene pa so ostale enake.
Avto pa na AC polnilnicah in tudi na DC polnilnicah moči manj 50kW pa ne more napolniti 1kWh v 1 minuti, tako da se je zadeva kar močno podražila. Razen, če polniš samo na DC polnilnicah moči več kot 100kW, ker potem lahko v 1 minuti lahko spraviš v avto več kot 1 kWh.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Za kateri paket ste se odločili v vašem primeru?
Ta zmešnjava glede načina obračuna (minute ali kWh) mi ne gre skupaj glede primerjanja cen.
Pač vsi vemo, da dvojna moč polnilnice ne pomeni dvakrat manjši čas polnjenja.
Nekje sem prebral, da je razlika med polnjenjem Volkswagen ID.3 na 50kW in 100kW DC polnilnici samo 10 minut.
darjan
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1229
Avto: ID.3
652
18

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Jaz sem vzel free paket in ga bom uporabil le, če ne bo drugih možnosti. Je pa WeCharge pred kratkim izgubil možnost polnjenja na GNE polnilnicah... tako da je uporabnost precej padla.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Ali se sploh splača polniti na GNE polnilnicah, če je trenutna cena 0,10 / 0,07 / 0,06 EUR na minuto polnjena v odvisnosti od paketa, če vemo da Volkswagen vozila se lahko polnijo z največjo močjo AC 11kW!?
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1229
Avto: ID.3
652
18

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Jaz sem imel 15 mesecev brezplačno uporabo... takrat sem še občasno koristil. Sedaj bom raje uporabil app od GNE, če bo potreba. Tudi na Petrol polnilnicah je ceneje OneCharge app. Za Ionity je Bonnet. Skratka... vprašanje, če bom WeCharge kartico sploh še kdaj uporabil.
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a iMark »

Jaz sem aktiviral par dni nazaj We Charge Go za 2,99 EUR na mesec. Preračunal sem si, da se občasno splača koristiti, je pa potrebno malo kombinirat. Ponekod v tujini je cena na kWh ponekod pa na minuto. V SLO se splača na hitrih polnilnicah več, kot 50 kW. Na manj pa ne, čeprav neke hude razlike spet ni če gledaš recimo Petrol 50 kW ali pa ta We charge, prednost je, da ni predavtorizacije. Tako, da je fajn malo kombinirat in imeti več app-ov. Tujina je bonnet za ionity, za HR pa planiram od maingau sem videl zadnjič, da je blo 0,59 EUR Ionity.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Ko vi primerjate cene polnjenja med obračunom na minute in kWh, koliko računate kWh da lahko spravite v avto v eni minuti?
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Za tiste kateri mogoče niso vedeli 'Volkswagen We Charge' ima skoraj v vsaki državi drugačno ceno polnjenja in tudi različen način obračunavanja polnjenja (kWh ali na minute). Tisto ceno polnjenja katero oglašuje Volkswagen Slovenija na svoji spletni strani velja samo na polnilnicah v Sloveniji.

Ponudbo paketov polnjenja 'Volkswagen We Charge' za naš trg si lahko ogledate na naslovu:
https://www.volkswagen.si/povezljivostn ... /we-charge

Če vas zanimajo cene polnjenja za uporabnike 'Volkswagen We Charge' v tujini potem je najboljše da obiščete naslednjo spletno stran:
https://www.elli.eco/de/ladetarife#tarife
Pri nas paket 'We Charge Free' je Elli 'Drive Free',
pri nas paket 'We Charge Go' je Elli 'Drive City' in
pri nas paket 'We Charge Plus' je Elli 'Drive Highway'.

Cene polnjenja v vseh državah v tujini in načine obračuna si lahko ogledate na naslednjih povezavah:
paket Elli 'Drive Free' ( https://www.elli.eco/downloads/de/drive-free.pdf ),
paket Elli 'Drive City' ( https://www.elli.eco/downloads/de/drive-city.pdf ) in
paket Elli 'Drive Highway' ( https://www.elli.eco/downloads/de/drive-highway.pdf ).
mihaz, prijazen
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Ali mogoče kdo ve zakaj storitev We Charge v Sloveniji ima časovni (na minuto) način obračunavanja polnjenja?

Prek storitve We Charge je mogoče polniti v Sloveniji predvsem prek Petrolovega omrežja polnilnic.
Petrol na lastnih polnilnicah za svoje uporabnike ima obračun na količino prenesene energije (kWh).

Storitev We Charge se od 30 držav v katerih je dostopna obračunava na čas (na minuto) polnjenja samo v 6 državah (Francija, Avstrija, Litva, Estonija, Finska in Slovenija).
Znotraj storitve We Charge se samo na polnilnica IONITY v vseh državah plačuje po preneseni količini energije (kWh) razen Finske kjer je časovni način obračuna (na minuto).
Andy
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 340
Kraj: Maribor
Avto: ID.4
109
156

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a Andy »

Je čudno ja, samo je računica če naletiš na polnjenje tako kot mora biti, sem zadnjič računal. Petrol HPC, čas polnjenja 14 min kar je stalo po tarifi 0,48 eur/min točno, 6,72 EUR. Ker sem naletel na BP polnilnico je začel polniti z 128kW in kar dolgo vztrajal nad 100kW sem pretočil za 25 kWh energije. Petrol redna tarifa 0,66 eur/kWh, kar bi zneslo 16,5 eur.
Računica je na HPC, pri 50kW pa mislim da ni več.
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a iMark »

Kakšno srečo imaš in na kakšno Petrol UFC polnilnico naletiš. Poleti, če so bili prazni hranilniki mi je včasih šlo komaj malo čez 30 kW, tako, da v tem primeru se bolj splača polniti direkt preko Petrola in ne We Charge. Razen, da začneš preko We Charge in če se hitro ne dvigne po par min prekineš.
mihaz
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 26
Kraj: Velenje
Avto: VW ID.4
40
52

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a mihaz »

Takrat verjetno ni bil problem hranilnikov, ampak pregrevanje kablov na ABB polnilnicah oz. napaka senzorja.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Ali mogoče kdo ve zakaj ni Petrol polnilnic na Hrvaškem na We Charge seznamu?
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1229
Avto: ID.3
652
18

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Očitno se niso dogovorili za roaming. Točnen odgovor lahko dobiš pa samo od WeCharge upraviteljev.
kikach
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor
Avto: ID.4GTX
27
6

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a kikach »

Sam sem nov v svetu EV.
Nikakor mi ne gre zagnat polnjenja preko We connect ID. Imam aktivno narocnino, cakam pa se kartico.
Hvala za pomoč.
Priponke
A63EDE83-174B-4556-BFBE-F7376D2FD23C.jpeg
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

@kikach,

nekatere polnilnice je mogoče zagnati samo z RFID kartico.
Jaz imam aktiven paket We Charge Go (Elli Drive City) in če mi napišeš ime polnilnice lahko preverim v svoji aplikaciji kakšen sistem aktivacije je potreben.
kikach
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor
Avto: ID.4GTX
27
6

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a kikach »

McDuck napisal/-a: 11 Dec 2022, 16:20 @kikach,

nekatere polnilnice je mogoče zagnati samo z RFID kartico.
Jaz imam aktiven paket We Charge Go (Elli Drive City) in če mi napišeš ime polnilnice lahko preverim v svoji aplikaciji kakšen sistem aktivacije je potreben.
Hvala za info. Recimo za Petrol polnilnice piše app ali RFID in z app ne gre mi nikakor zagnat.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Volkswagen”