e-Golf - akcija

e-Up, e-Golf
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Kraj: Ljubljana
Avto: Kona
1115
1047

Re: e-Golf - akcija

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 21 Sep 2019, 21:47

Morda je kdo vplačal aro, pa bo ugotovil, da ni kreditno sposoben in če si na čakalni listi....
DCT
EV entuziast
EV entuziast
Avto: (zaenkrat še) Mondeo
371
130

OdgovorNapisal/-a DCT » 22 Sep 2019, 09:26

Drejchi je napisal/-a:huh... sedaj sem pa še jaz zaskrbljen ali ga res imam. Bil sem tam v četrtek popoldne, takoj ko so zaposleni izvedeli za akcijo in želel avto. So imeli v sistemu le enega belega. Sem reku, da belega pa res nebi, so rekli da me v petek zjutraj pokličejo, ko se še ostali pokažejo... Poklical sem jaz in smo se dogovorili za volfram sivega. Bil je še indijev siv in beli. Popoldan so rekli, da neki sistem jebe in se v ponedeljek slišimo za podpis pogodbe, da pa je vse urejeno...

hm....

me zanima kaj bo v ponedeljek....

Torej a te prav razumem...? Nisi dal are,nisi podpisal pogodbe,pa vseeno upaš,da boš dobil avto? :roll:
V ponedeljek raje ne hodi tja spraševat,če lahko še dobiš kakšen avto,ker se ti bo smejala cela Bravničarjeva...
DCT
EV entuziast
EV entuziast
371
130

OdgovorNapisal/-a DCT » 22 Sep 2019, 11:52

Drejchi je napisal/-a:me zanima kaj bo v ponedeljek....

Da se razumemo...seveda ti želim,da bi dobil avto,ampak brez are in podpisa pogodbe je to par dni kasneje mission imposible...sem 15 let delal v tej branži in vem kako stvari potekajo ob takih akcijah...naprej prodajalci,potem njihovi sorodniki,prijatelji,znanci...+ kakšen padalec,ki uleti v salon ob ravno pravem času in ima srečo,da vplača aro ravno tistih nekaj minut prej,še preden se vse porezervira...
Sporoči kako se je razpletlo,pa ne padaj na njihove fore,da "jim nekaj sistem jebe",ker to so klasične bučke ob takih priložnostih...
SimonZed, Matej
Kaiser
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Novo mesto
Avto: VW e-Golf
13
10

OdgovorNapisal/-a Kaiser » 22 Sep 2019, 15:32

Najprej pozdrav vsem na forumu, to je moj prvi post. Upam da bom kmalu novi EV uporabnik, zato sem se tudi pridružil.

Sem eden, ki mu je (mogoče) uspelo izvesti nakup v petek. So pa imeli podobne težave z sistemom kot jih je opisal uporabnik Drejchi. S to razliko da sem dobil pogodbo in vplačal aro. Tam v računalniku pa se majstru ni izpisalo da je avto rezerviran. Je rekel da bo šlo čez potem in da dobim predračun. Sem še vedno skeptičen.

Pri prodajalcu sem bil v petek ob 11h, takrat so bili na voljo še štirje, od tega dva bela. Upam da jutri dobim še predračun...

Lp
Marko007, timo, DCT, FV-EV, evpolnilnice, Dzun Tao
lovroh
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Velenje
Avto: eGolf
191
16

OdgovorNapisal/-a lovroh » 22 Sep 2019, 17:40

Drejchi je napisal/-a:huh...Bil sem tam v četrtek popoldne, takoj ko so zaposleni izvedeli za akcijo in želel avto. ....

A se je že dosti prej vedelo, da je ta akcija v načrtu, oz kako si ti zvedel zanjo?
Kaiser
lovroh
EV entuziast
EV entuziast
191
16

OdgovorNapisal/-a lovroh » 22 Sep 2019, 17:41

Kaiser je napisal/-a:Najprej pozdrav vsem na forumu, to je moj prvi post. Upam da bom kmalu novi EV uporabnik, zato sem se tudi pridružil.

Sem eden, ki mu je (mogoče) uspelo izvesti nakup v petek. So pa imeli podobne težave z sistemom kot jih je opisal uporabnik Drejchi. S to razliko da sem dobil pogodbo in vplačal aro. Tam v računalniku pa se majstru ni izpisalo da je avto rezerviran. Je rekel da bo šlo čez potem in da dobim predračun. Sem še vedno skeptičen.

Pri prodajalcu sem bil v petek ob 11h, takrat so bili na voljo še štirje, od tega dva bela. Upam da jutri dobim še predračun...

Lp

Čestitam.

A se je že dosti prej vedelo, da je ta akcija v načrtu, oz kako si ti zvedel zanjo?
Kaiser
Kaiser
EV začetnik
EV začetnik
13
10

OdgovorNapisal/-a Kaiser » 22 Sep 2019, 18:12

V bistvu sem zvedel na FB. Prodajalca novih vozil imam za prijatelja, ta pa je objavil akcijo v četrtek popoldne.
DCT
EV entuziast
EV entuziast
371
130

OdgovorNapisal/-a DCT » 22 Sep 2019, 18:15

Kaiser je napisal/-a:Sem eden, ki mu je (mogoče) uspelo izvesti nakup v petek. So pa imeli podobne težave z sistemom kot jih je opisal uporabnik Drejchi. S to razliko da sem dobil pogodbo in vplačal aro. Tam v računalniku pa se majstru ni izpisalo da je avto rezerviran. Je rekel da bo šlo čez potem in da dobim predračun. Sem še vedno skeptičen.

Za vsak slučaj preveri še 1x kaj si vplačal...
Če si vplačal aro na podlagi pogodbe,potem ti morajo brez vsakršnih izgovorov vrniti dvojno,če ti avta nebi uspeli dostaviti!

Velikokrat pa se zgodi,da prodajalci pobirajo avans namesto are (kupec misli,da je vplačal aro,v resnici mu pa na potrdilo napišejo "avans")...no to je pa čisto druga zgodba,ker avans za razliko od are ne zavezuje niti prodajalca niti kupca k ničemer...pazljivo torej pri teh zadevah!
Kaiser
Kaiser
EV začetnik
EV začetnik
13
10

OdgovorNapisal/-a Kaiser » 22 Sep 2019, 18:18

Sem šel gledat, na pogodbi piše ara. Torej če avta ne bo, bo vsaj tolažilna nagrada 500€. :)
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Tržič
Avto: Kona in Zoe
3749
4011

OdgovorNapisal/-a CRF » 23 Sep 2019, 05:56

Znancu, ki naj bi imel avto uspešno "rezerviran" je prodajalec omenil da obstaja tudi možnost ponovnega naročila po taki ceni.

Bomo videli kaj bo današnji dan prinesel. Kdo ima res avto in kdo ne...
Admin @ EVSVET.eu
bvs
EV začetnik
EV začetnik
10
3

OdgovorNapisal/-a bvs » 23 Sep 2019, 07:42

Malo na glas razmišljam. Ali je nakup smiseln napram VW id3? Osnovni bo manj kot 30k€ brez subvencije, ima večjo baterijo, hitrejši polnilec, ni narejen na osnovi ICE vozila, več prostora v prtljažniku in na zadnji klopi? e-Golf nima hlajenja baterije, id3?
ixi
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: MB
Avto: Nissan Micra CVT
29
319

OdgovorNapisal/-a ixi » 23 Sep 2019, 07:46

Kje si pa to našel, da bo pod 30k?
Osnova bo pod 40.000 (in bolj verjetno 39.999 kot pa 30.999), ostalo pa samo višje in višje

Der VW ID.3 in der 1st Edition ist in drei Linien verfügbar:

ID.3 1ST Line 1 „Standard“ unter 40.000 Euro
► 18-Zoll-Leichtmetall-Felgen
► Winter Comfort
► Navigationssystem inkl. Media Control, DAB+ Radio
► App Connect
► Sprachbedienung
► Mode-2-Ladekabel für normale Steckdosen
► ACC
► Frontassist
► Ausweichunterstützung, Abbiegeassistent
► Verkehrszeichenerkennung
► Ledermultifunktionslenkrad, beheizbar
► Fußmatten
► Designumfänge 1ST Edition

ID.3 1ST Line 2 oder „Plus“ beginnt bei unter 46.000 Euro

zusätzlich zu Line 1 ist enthalten
► 19-Zoll-Leichtmetall-Felgen
► Exterieur Style Paket (Bicolor Farben)
► Abgedunkelte Seiten- und Heckscheiben
► Lighting Pack (IQ.Light LED Matrix Scheinwerfer, LED Rückleuchten,
erweiterte Ambiente-Beleuchtung, Lichtleiste Front)
► Welcome Pack (Keyless Advanced, Griffmuldenbeleuchtung)
► Design Sitz inkl. Komfort Paket
► Pilot Park S (Park Assist inkl. Rückfahrkamera)
► USB-C-Buchsen

ID.3 1ST Line 3 oder „Max“ für unter 50.000 Euro
zusätzlich zu Line 2 ist enthalten
► 20-Zoll-Leichtmetall-Felgen
► Panorama-Glasdach
► Infotainment inkl. Augmented-Reality-Head-Up-Display
► Komfort Sitz inkl. Komfort Paket
► Soundsystem
► Komforttelefonie inkl. LTE
► Pilot Drive S (Spurwechsel-, Spurhalte-, Emergency- und Stauassistent)
► Ebener Ladeboden
► Wärmepumpe
bvs
EV začetnik
EV začetnik
10
3

OdgovorNapisal/-a bvs » 23 Sep 2019, 08:04

Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
3037
4184

OdgovorNapisal/-a matija » 23 Sep 2019, 08:08

bvs je napisal/-a:Ti govoriš za id3 1ST model, jaz govorim za osnovni id3.
Linkov pa kolker češ, podajam naključne:
Volkswagen unveils the ID.3- its first ---electric car for the masses--- - The Verge
VW ID.3 Debuts As People--039-s Electric Car With Up To 342-Mile Range

2021 @ Slovenia, pristej se 7500€, ker takrat ne bo vec subvencije. Pa se z dizlom/bencinom se bos vozil 1.5 leta extra. Stvar osebne odlocitve.
evid
1500km free supercharginga: Weiterempfehlungen - Tesla --sterreich
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
3749
4011

OdgovorNapisal/-a CRF » 23 Sep 2019, 08:12

Na vsak način je tale akcijski e-golf najboljši nakup EV do sedaj... Samo malo manj sem dal za Zoe, brez baterije in s pol manj dosega....Sploh ni dileme!

ID3 bo okrog 25.000, če bo še subvencija. Bo pa imel podoben doseg, verjetno manj opreme in še naprodaj bo šele čez leto ali dve.
Kaiser
Admin @ EVSVET.eu
bvs
EV začetnik
EV začetnik
10
3

OdgovorNapisal/-a bvs » 23 Sep 2019, 08:18

Brez subvencije elektro-mobilnosti ne bo, kar je jasno tudi tistim, ki odločajo. Bo predrago in ljudje bodo še naprej vozili ICE. Enako se je zgodilo z fotovoltaiko. Ko so odvzeli subvencijo se je zadeva končala.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
3749
4011

OdgovorNapisal/-a CRF » 23 Sep 2019, 08:25

Se strinjam. Pri trenutnih cenah, subvencija precej pomaga in verjetno jo bomo imeli še vsaj kakšno leto. Lahko pa da se postopoma zmanjšuje.
Admin @ EVSVET.eu
bvs
EV začetnik
EV začetnik
10
3

OdgovorNapisal/-a bvs » 23 Sep 2019, 08:40

V tej smeri ciljajo. Samo na drugi strani smo ljudje, ki kalkuliramo. Cena EV bo morala pasti, že pri zavarovanju te opalijo, da ti ni nč jasno, ker je osnovna cena visoka. Tako so mi govorili kolegi, ki vozijo EV vozila.
lovroh
EV entuziast
EV entuziast
191
16

OdgovorNapisal/-a lovroh » 23 Sep 2019, 08:52

CRF je napisal/-a:Znancu, ki naj bi imel avto uspešno "rezerviran" je prodajalec omenil da obstaja tudi možnost ponovnega naročila po taki ceni.

Bomo videli kaj bo današnji dan prinesel. Kdo ima res avto in kdo ne...

Kateri prodajalec? :)
Kaiser
EV začetnik
EV začetnik
13
10

OdgovorNapisal/-a Kaiser » 23 Sep 2019, 08:52

Za nakup sem se odločil ker mislim da bo ID.3 dražji, pa tudi zaradi nekaterih drugih razlogov:
- Id.3 ima zadnji pogon (vsaj v osnovni izvedbi), in ga ne dam ženi za vozit,
- oprema e-golfa je odlična (v primerjavi z ICE izvedenkami bencin ali dizel vsaj 23.000€ in naprej za nekaj podobnega),
- to bo najin drugi avto in range ne bo nikoli problem,
- cela družina furamo VW koncern in bo pomoje lep prehod na EV,
- ID.3 mi je oblikovno lepši vendar me moti par malenkosti - nasloni za roko so videti ceneni, grozna dimenzija gum s stališča cene, infotainment bi lahko bil boljši..

Lp
pirpy, lovroh, CRF, DCT, Luka

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na