rabljen c-zero

Povej nekaj o sebi, ali pobrskaj kdo vse sodeluje na forumu.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: BMW 225xe | Citroën C-Zero
1150
2068

Re: rabljen c-zero

OdgovorNapisal/-a matija » 30 Avg 2018, 14:05

Barbara je napisal/-a:Lahko le povprašam kako je s temi servisi. Moje vozilo/knjigica pravi jo takole. Prvi servis na 20.000 drugi (čez 40.000) na 60.000,...... Sedaj pa berem, da je vaš že drugič na servisu v 40.000 km na srvisu. Kje je fora?

Ne znam odgovorit kje je tocno fora ;)

Pooblascen servis (ter vsi ostali) sicer priporocajo servisiranje oz. vsaj pregled kljucnih delov vozila na 1 leto ali 20.000km. V tem casu se lahko marsi kaj zgodi na zavornem sistemu, ali kaksni drugi komponenti. Vmes lahko pride tudi do pomembnega vpoklica (kot na primer Takata Airbag recall) kjer se ob daljsem intervalu voznik nevede vozi z nevarnim vozilom. Sam ne bi avta vozil 40.000km brez da bi ga nekdo pregledal. Servisne knjizice ter pogojev servisiranja pa nimam, zal je ni bilo z avtom ko smo ga kupili pri 19.700 prevozenih km.

Barbara je napisal/-a:To pri mojem z novimi baterijami ni več možno. B in C se pojavita a vozilo prestavi v nevtralen položaj. Če koga zanima ima za prodat plastiko.

Vem, v novejsih letnikih so B in C dejansko odstranili tudi v programski opremi, ne samo zalili odprtine s plastiko.
tomi123
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: radeče
88
0

OdgovorNapisal/-a tomi123 » 30 Avg 2018, 14:41

če mas viska denarja pač prej pelješ na servis;) veš kok pravjo: ima se moze se;);)
mitjap
EV entuziast
EV entuziast
Avto: C-Zero
177
150

OdgovorNapisal/-a mitjap » 30 Avg 2018, 14:59

Moj je bil čisto prvič (prejšnji lastnik ga ni peljal) na servisu prejšnji teden pri 61.000km, letnik 2011. Serviser je presenečeno ugotovil da je vse kul. Naredil mi je pa iste stvari kot Matiji. Naslednji servis mi je nastavil čez 2 leti. Verjetno je smiselno interval servisov tudi prilagoditi letniku vozila.
matija
Denis_
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a Denis_ » 10 Okt 2018, 23:53

Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
1150
2068

OdgovorNapisal/-a matija » 11 Okt 2018, 08:13

Zivjo,

na mojem so napravljeni naslednji vpoklici, ki so bili potrebni za ta 2011 letnik:
- 03.04.2012 MMQ, MQS (pozabil kaj kratice pomenijo)
- 10.09.2015 nosilec crpalke akumulatorja, rele crpalke zavor
- 08.05.2016 airbag (Takata)

Zdaj ima 63.000km, do sedaj sem izredno zamenjal le 12V akumulator, enkrat lani.
Denis_
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a Denis_ » 11 Okt 2018, 09:16

Kako pa bi lahko ugotovil ob nakupu rabljenega če so bili vpoklici odpravljeni verjetno bi moral biti kak papir ki to dokazuje.
Namreč jutri imam namen si ogledat enega iz avto neta ampak npr če napaka na inverterju ni bila odpravljena oz zamenjan karkoli v primeru da pride do te okvare kar seveda ni rečeno, to si redki primeri verjetno je to strošek cca 4000 Eur kar predstavlja riziko skoraj pol cene avta.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
1150
2068

OdgovorNapisal/-a matija » 11 Okt 2018, 09:22

Jaz sem sel na pooblascen servis, pokazal predracun prodajalca da so verjeli mojo namero o nakupu. Nato so mi iz racunalnika naredili izpis. Avto je bil iz Francije (Marseille), tako da to ni problem. Sploh, ker smo se pogovarjali da bom avto servisiral pri njih, jim je bilo v interesu dati informacije.

Ce vpoklic ni bil opravljen, ga lahko opravis naknadno. Jaz sem ga potem pri njih takoj po nakupu.

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na