Merjenje kWh za domače polnjenje

Mennekes, Type2, CHaDeMo, EVplug, SAECombo
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Pa še eno vprašanje, kaj moram izbrati pri konfiguraciji Metronove standard 3f polnilnice, RCD TIP A ali RCD tip B (tip B je cca 100EUR dražji) , oz. kaj to sploh pomeni?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5255
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6111
3998

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Airborne napisal/-a:Ok hvala. Torej za začetek bom napeljal 4mm2 kabel direkt iz doze in dobro vtičnico, nato pa polnilnico 3f najverjetneje od metrona z 4m kabla, števcem in brez dinamike za cca 700 EUR, je to OK rešitev?
Ja tako naredi za začetek.
Za 700EUR navadna polnilnica? Jaz si za ta denar sam sestavim že dinamično polnilnico, tako da premisli pri taki ceni.
Airborne napisal/-a:Pa še eno vprašanje, kaj moram izbrati pri konfiguraciji Metronove standard 3f polnilnice, RCD TIP A ali RCD tip B (tip B je cca 100EUR dražji) , oz. kaj to sploh pomeni?
Glej temo FID Type B
viewtopic.php?f=8&t=2008&p=43471&hilit=%2ARCD%2A#p43471
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Ok se strinjam, da je 700 EUR veliko denarja, zato bi prosil za predlog cenejše alternative, po možnosti nekaj kar je dobavljivo v Slo z dobrim suportom in kvalitetnim drobovjem. Timer in merilec porabe bi bila tudi dobrodošla plusa, če ni predrago.

Tipa B pa po prebranem za doma ne potrebujem, če sem rpav povzel?
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ma saj je MOON basic za 500 na ključ. 800 + 200 svetovanje in namestitev -500 bon ki ga naj bi dobil. Vsaj tko je meni prodajalka zagotavljala. Meni je to še vedno predrago in si bom svojo sestavil.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5255
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6111
3998

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Airborne napisal/-a:Ok se strinjam, da je 700 EUR veliko denarja, zato bi prosil za predlog cenejše alternative, po možnosti nekaj kar je dobavljivo v Slo z dobrim suportom in kvalitetnim drobovjem. Timer in merilec porabe bi bila tudi dobrodošla plusa, če ni predrago.

Tipa B pa po prebranem za doma ne potrebujem, če sem rpav povzel?
Se ukvarjam s SE, zato že nekaj časa razmišljam o dopolnitvi z dinamičnimi polnilnicami, samo nimam ali pa še nimam lastnega proizvoda, ki bi bil cenovno privlačen zame in za stranko
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a Airborne »

DeCoRawr napisal/-a:Ma saj je MOON basic za 500 na ključ. 800 + 200 svetovanje in namestitev -500 bon ki ga naj bi dobil. Vsaj tko je meni prodajalka zagotavljala. Meni je to še vedno predrago in si bom svojo sestavil.
Hmm glede Moon sem jaz dobil info da je cena 1500 EUR plus montaža, dobiš pa bon za - 500 , ampak je to še vedno krepko čez 1k z montažo?

ali imaš mogoče kak link različne verzije moona?
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Lahko ti poskeniram katalog ki mi ga je dala na VW, govorim seveda o klasični polnilnici brez dinamičnega prilagajanja.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Če bo kdo tole bral ... po treh mesecih je praksa, da si zapisujem štart/konec filanja in na roke obračunavam porabo.
Filanje je omejeno na 10A.
Večina čez vikend, občasno še kako noč čez teden.
Mesečni strošek ~35€
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5255
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6111
3998

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

warpedone napisal/-a:Če bo kdo tole bral ... po treh mesecih je praksa, da si zapisujem štart/konec filanja in na roke obračunavam porabo.
Filanje je omejeno na 10A.
Večina čez vikend, občasno še kako noč čez teden.
Mesečni strošek ~35€
Ta podatek nikomur nič ne pove, vsaj mesečne km bi dopisal, pa koliko od tega na SC oziroma javnih polnilnicah.....
crunchy, matevzv90
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Merjenje kWh za domače polnjenje

Odgovor Napisal/-a Airborne »

DeCoRawr napisal/-a:Lahko ti poskeniram katalog ki mi ga je dala na VW, govorim seveda o klasični polnilnici brez dinamičnega prilagajanja.
Hmm ja prosim samo za link ali kaj, ni treba skenirat.
hvala.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kabli in priključki”