Dolžina in tip kabla za doma

Mennekes, Type2, CHaDeMo, EVplug, SAECombo
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Konca na štrom
3123
2389

Re: Dolžina in tip kabla za doma

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

mukwai napisal/-a: 23 Apr 2021, 13:40 Če prav razumem, je PMO elektro omarica? Ker pri nas smo (en mesec nazaj) pri priklopu SE združevali dva števca v enega in sem želel, da se oba dovoda združita izven omarice, pa niso hoteli nič slišati o tem.
PMO je Priključno Merilna Omarica v kateri je števec in ključ od nje ima elektrodistribucija
RO je Razdelilna Omarica, ki jo ima vsak v hiši/stanovanju vsaj eno ali tudi več. Glavna je tista s katere gredo izvodi naprej na ostale, čeprav je v praksi to velikokrat nepravilno narejeno, ker so lastniki dodajali izvode direkt v PMO na števec, če jim je bilo lažje brez štemanja ali kopanja tako narediti

Elektro distributer dvomim, da ni hotel slišati nič o tem?! Če pa tvoj ponudnik SE tega ni hotel narediti, pa je to posledica vajine pogodbe/cene kaj je bilo vključeno in kaj ne.....pač se je izognil dodatnim stroškom ali zgolj dodatnemu delu ali pa mu jih ti nisi bil pripravljen plačat... temu se vsak rad izogne, če ni nujno potrebno :angel:
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Renault Zoe ZE50
66
118

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Torej sem prav razumel in ja, noben ni bil zainteresiran za združevanje kablov pred PMO. Plačilo posega ni problem, ker bo zdaj strošek večji, kot bi bil, če bi združili hkrati s priklopom SE.
Katerikabel
0
1

Odgovor Napisal/-a Katerikabel »

Hvala za nasvete!
Utp je speljan. Sem preveril glede dodatnega voda. Pri Elektro Maribor so rekli da lahko priklopimo dodaten vod in da to lahko naredi kar izbran električar, le na merilno mesto moram javiti?! Je pa tudi pri nas v planu sončna elektrarna in speljana dodatna cev do omarice. Upam da glede tega ne bo težav, saj sem nepremičnino kupil brez načrta električne napeljave... :bang:
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Konca na štrom
3123
2389

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Katerikabel napisal/-a: 24 Apr 2021, 08:31 Hvala za nasvete!
Utp je speljan. Sem preveril glede dodatnega voda. Pri Elektro Maribor so rekli da lahko priklopimo dodaten vod in da to lahko naredi kar izbran električar, le na merilno mesto moram javiti?! Je pa tudi pri nas v planu sončna elektrarna in speljana dodatna cev do omarice. Upam da glede tega ne bo težav, saj sem nepremičnino kupil brez načrta električne napeljave... :bang:
Če boš imel SE in boš hotel meriti porabo objekta, boš itak moral imeti vse vode združene v eni omarici pred PMO in tam nameščen števček s tokovniki ter povezan s tremi dodatnimi žicami do razsmernika. Podobno je z dinamično polnilnico, kjer so tokovniki na istem mestu, torej ti v nobenem primeru ne uide dodatna omarica pred PMO, ker tokovnikov ne smeš imeti v PMO.
Katerikabel
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek