BMW I 50 M

i3, i8
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 413
135
13

Re: BMW I 50 M

Odgovor Napisal/-a M3P »

Kako dela “Autopilot” na i4 napram Tesli?

Noznega odpiranja prtljaznika potem nima?
ataev
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 32
16
1

Re: BMW I 50 M

Odgovor Napisal/-a ataev »

M3P napisal/-a: 10 Jun 2022, 14:55 Kako dela “Autopilot” na i4 napram Tesli?
Boljše!
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 413
135
13

Re: BMW I 50 M

Odgovor Napisal/-a M3P »

Smo prasali za testno voznjo in itak niti enga nimajo. Podn.
Phil
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 463
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 LR AWD
131
464

Re: BMW I 50 M

Odgovor Napisal/-a Phil »

M3P napisal/-a: 10 Jun 2022, 14:55 Kako dela “Autopilot” na i4 napram Tesli?

Noznega odpiranja prtljaznika potem nima?
Nozno odpiranje so umaknili, prav tako 360 kamere pa razne assistence.
Phil
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 463
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 LR AWD
131
464

Re: BMW I 50 M

Odgovor Napisal/-a Phil »

M3P napisal/-a: 10 Jun 2022, 16:24 Smo prasali za testno voznjo in itak niti enga nimajo. Podn.
Selmar Celje(Maribor) imajo testno eDrive40. To sem jst imel par ur na testu. Fantasticen avto.
Aether
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 34
Kraj: Ljubljana
Avto: BMW i4 M50
39
30

Re: BMW I 50 M

Odgovor Napisal/-a Aether »

Phil napisal/-a: 10 Jun 2022, 13:07
Aether napisal/-a: 10 Jun 2022, 10:40
Phil napisal/-a: 10 Jun 2022, 08:50

Zaenkrat tudi jst držim svoje naročilo. i4 se je vmes že podražil za 3500 eur, pa še se bo, predno ga dobim, tako da če ga takoj začnem prodajat, bom verjetno na boljšem.

Problem je, ker od zdej naprej je že MY2023 in so ukinili nekatere opcije in to me najbol jezi. Za 50Year značko računajo nekje 200 eur. Ko pa BMW umakne kako funkcijo (recimo kick to open rear booth) pa niti ne znižajo cene, oz mogoče max 100 dolarjev. To me zelo pogreje in me vse mine. Tko dvojno te zajebejo, odstranijo ti neki kar si hotu imet in pol kot drugo te pa še za dnar okrog prenašajo.

Vem da so nekje februarja imeli cca 30 naročil, in so dobili nekje med 5 in 10 avti v tem času. Kaže zelo slabo.

Mene pa niso prepričali prodajalci pri tesli. Takoj ko vprašaš kej specifičnega že ne vejo kam se obrnit. Za generične samohvale pa so dobri ja.

Spremljam teslo model 3 in se zna zgodit da bom en dan enostavno naročil in končal z bmw-jem. Verjetno najslabša izkušnja do zdej. Prodajalci so kul, nimajo oni nič s tem. BMW kot dinozavri so na ravni softwara....čist zadi. Da ne moreš gledat video, ko chargaš avto al pa koga čakaš....kr neki.
Po pogovoru s trgovcem naj za Slovenijo zaenkrat i4 ne bi imel restrikcij opreme. Je pa res, da mi je isti trgovec zagotavljal tudi, da ima avto UWB oziroma Digital Key Plus in pa Augmented reality navigacijo, kar zaenkrat ne drži. Zanimivo mi je, da recimo v Angliji lahko enostavno kliknejo na klepet na BMW-ji strani in jim ažurno sporočajo statuse naročila, medtem ko je pri nas kdaj bo avto izdelan največja skrivnost. Zopet smo tam kaj in komu verjeti. :)

Razmišljam zelo podobno glede Tesle. Sicer me bolj mika Y.Imelo me je že celo, da bi plačal rezervacijo, saj naročilo baje lahko do zadnjega dne prekličeš (izgubiš plačano aro). V primeru, da se mogoče BMW res pojavi v doglednem času.
Ta augmented reality pa digital key so tok zakuštral na i4. Na iX deluje ampak zato, ker ima nek dodaten čip notr (neki tazga) na i4 pa ni šanse da dela brez tega :) Pa tudi za video, se bo šele videlo, če se bo lahko predvajal (kot to reklamirajo na i7), ker zahteva dodatno eSim, ki pa je pri nas ni na voljo (drugje pa imajo).

Bom pa zaenkrat še kar vztrajal pri i4 naročilu. V najslabšem primeru ga lahko pomoje prodam brez kake izgube.

Mogoče veš, pri bmwju lahko komu drugemu odstopiš prednaročilo?
Predvidevam, da lahko. Nič ni bilo rečeno, da ne bi mogel odstopiti naročila drugemu. Tudi jaz bom vztrajal. Ne bom rekel, da mi tudi Tesla ni všeč, ampak mi je i4 bolj. :)
Phil
Phil
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 463
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 LR AWD
131
464

Re: BMW I 50 M

Odgovor Napisal/-a Phil »

Men je notranjost fenomenalna, tud novi ukrivljeni display mi je super. Mi je pa skoda da se ne da video laufat ko chargas.
Ker imam se staro ceno bom tudi jst vstraju.
Aether
Aether
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 34
Kraj: Ljubljana
Avto: BMW i4 M50
39
30

Re: BMW I 50 M

Odgovor Napisal/-a Aether »

Phil napisal/-a: 10 Jun 2022, 18:01 Men je notranjost fenomenalna, tud novi ukrivljeni display mi je super. Mi je pa skoda da se ne da video laufat ko chargas.
Ker imam se staro ceno bom tudi jst vstraju.
Če se ne motim je na i4talk uporabnik Inside prekodiral z OBD jem, da mu video deluje.

“I have started to mess a little with the OBD adapter. Video via USB is no problem and very easy to code. The BMW eats exFat, Fat32 and NTFS formatted USB sticks. Files can be mkv or mp4. Make sure the codec is h264. Avi didn't work. Talked to bimmercode and the i4 is still not supported, as they still need to get their hands on a actual i4. But it will come. Videos fit the Widescreen format nicely.”

OBD in pa bimmer code bova mogla nabavt če bova želela vse opcije 🤦🏻‍♂️😁😎.
Phil
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “BMW”