FW 2022.24 - Vision

Mobilnost, baterije, fotovoltaika
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8330
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5387
3522

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a warpedone »

lakmusv test al uporabla radar je trenutno following distance.. če gre na 1, uporabla radar, če pod 2 ne gre, je vision only.

je pa vse to funkcija časa ... mreže se še učijo, tudi limiti bodo zrasli in se zmanjšali. švabi bodo lahko spali pri 200 in koristili nižjo porabo v zaveterju.

na YT so že filmi ko so ljudje prekinili FSD, ker so se usrali .. ampak matematka je pokazala, da je bil manever varen... already superhuman

prvih par FW updatov še ni dost, da se znebiš občutka dokončnosti... da to kar si ravnokar dobil ne bo fiksno, it may chane.

moj avto pred tremi leti se ni ustavu ko sm dvignu gas, sm mogu šlatat zavoro... med filanjem ni blo YT, AP je bil izven AC močn štorast a je ravno takrat postal uporaben. Vizualizacija je risala samo linije in avto, pol so pršl stožci, kasneje kante, še kasneje pesi in kolesarji in ljudje. v11 bo poenoten stack, tudi vizualizacija bo slej ko prej enotna.
andro3131
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
135
14

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a M3P »

Mene je pri tem updejtu Tesla kot brand izgubila.

Kupil sem nekaj, kar sem sedaj izgubil. Tega niso izkljucili na zahtevo drzavnih predpisov, ampak zaradi svojega dobicka, ker jim je lazje stancat kamere namesto radarja in posplošit celo floto.
grnac94
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8330
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5387
3522

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Vsak je omejen z volumnom lobanje. Čez to ne gre.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a sluk »

M3P napisal/-a: 11 Sep 2022, 02:15 Mene je pri tem updejtu Tesla kot brand izgubila.

Kupil sem nekaj, kar sem sedaj izgubil. Tega niso izkljucili na zahtevo drzavnih predpisov, ampak zaradi svojega dobicka, ker jim je lazje stancat kamere namesto radarja in posplošit celo floto.
Kolikokrat si reportal Tesli, da ti to ni všeč? Tule pa jamraš.
Pogumno pritisni desni gumb, vedno ko te zadeva zmoti pri uporabi.. .in reci bug report in jim povej, kaj ne deluje.
Po mojem zna biti več haska tako, kot pa tule na forumu...
bakki, SunnyDay, warpedone
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a matija »

@davrog10: Sigurno nisem dobil tega. Ne samo da v notes za 2022.20.x in 2022.24.x ni omenjen Vision, se vedno deluje follow distance 1 in maxAPspeed 150km/h.

@Apolon: meni tudi 3 tega pred meseci ni zvozila. Tole je bilo posneto na 2022.24.8.
davrog10
Uporabniški avatar
andro3131
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Trebnje
Avto: Tesla Model Y AWD LR 2022
287
410

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a andro3131 »

Hiter updejt še iz moje strani. Zaenkrat je 2022.24.8 vsaj zame čisto kul, AP je bolj smooth kot prej, nisem še zaznal phantom breakinga, mene limit 140km/h ne moti, saj moramo vozit po omejitvah a ne? :D (po Nemčji se pa ne vozim trenutno)
Auto dolge luči do sedaj tudi niso bile problem, sicer sem naredil samo eno vožnjo ponoči in je delovalo spodobno po AC.
Če me bo pa v prihodnje motilo, pač leva ročka naprej in izklop.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8330
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5387
3522

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Men danes vleče dol 24.6...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rok
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 200
Kraj: Novo mesto
57
233

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a Rok »

Mogoče malo ne vmesna ampak kakor to vidim da dobivate update je dejansko povsem mogoče, da vam bo enkrat avto obstal na mestu po updateu :)

Zaradi kakšnega točno vzroka pa bi se dalo debatirati :). Je Tesla Rusom odklopil avtomobile? Niso imeli z določenimi znamkami traktorjev probleme? John Deer?

Nisem čisto prepričan, če si res želim vsak mesec update na avto.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8330
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5387
3522

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a warpedone »

For vehicle or energy products
While we use Bugcrowd as a platform for rewarding all issues, please report vehicle and product related issues directly to VulnerabilityReporting@tesla.com, using our PGP key to encrypt reports containing sensitive information. Please visit our Bugcrowd page for a list of out-of-scope findings.
Dvom dela zgubo, delo dela profit:
$100 – $15,000 per vulnerability Partial safe harbor
https://bugcrowd.com/tesla
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
pirpank
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 167
Kraj: Celje
Avto: Tesla 3 SR+
292
134

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a pirpank »

matija napisal/-a: 12 Sep 2022, 09:32 @davrog10: Sigurno nisem dobil tega. Ne samo da v notes za 2022.20.x in 2022.24.x ni omenjen Vision, se vedno deluje follow distance 1 in maxAPspeed 150km/h.

@Apolon: meni tudi 3 tega pred meseci ni zvozila. Tole je bilo posneto na 2022.24.8.
Jst sem dobil Vision enkrat prejšni teden, (po mojem je omejitev FSD računalnik),
Z njim prevozil >250 km AC po dežju in soncu.
Zaenkrat sem zadovoljen z updejtom. Nisem še imel phantom brejkinga.
Zdi se mi, da je dost bolj zvezna voznja, manj je zaganjanja in zaviranja, še posebej, ko si v koloni.


LP
andro3131
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a matija »

Rok napisal/-a: 12 Sep 2022, 10:59 Mogoče malo ne vmesna ampak kakor to vidim da dobivate update je dejansko povsem mogoče, da vam bo enkrat avto obstal na mestu po updateu :)

Zaradi kakšnega točno vzroka pa bi se dalo debatirati :). Je Tesla Rusom odklopil avtomobile? Niso imeli z določenimi znamkami traktorjev probleme? John Deer?

Nisem čisto prepričan, če si res želim vsak mesec update na avto.
To je popolnoma mogoce. Kogar to skrbi, predlagam da Tesle ne kupi. Simple.

p.s.: Nas Zoe letnik 2019 je imel nesteto tezav po SW updatih, ki sta jih izvedla dva neodvisna pooblascena servisa, prakticno so na servisih generirali dodatne tezave. Mislim da je bil na servisu 9x v prvih dveh letih obstoja avta. Direktno receno - pojma niso imeli kaj pocno, tudi inzenir iz FR jim ni pomagal. Se pa zgodi, da tudi kak BMW ali Lada nek dan obstane, ceprav oba nimata SW updatov, ki bi vplivali na core funkcionalnosti vozila.
Rok
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 200
Kraj: Novo mesto
57
233

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a Rok »

Se absolutno strinjam, da se sprijazniš z možnostjo felerja. Seveda je kup napak proizvajalcev zaradi česar lahko avto obstane. Tudi sam bi se sprijaznil da obstaja šansa za napake, če bi ga trenutno imel v lasti.
Kjer pa mi to ni všeč pa je na globalni ravni. Namreč s tako prihodnostjo, ko bodo vsa vozila na takem sistemu si povsem odvisen od volje nekoga 3.; pa nima veze ali nastane problem zaradi političnega, vojaškega ali pa zgolj hekerskega napada. Skratka tvoj produkt v resnici ni tvoj produkt, simple as that. Podobno kaže Apple s svojim nedovoljenjem popravljanja in se ga brani na vse pretege.

Najprej google in FB z našimi podatki, sedaj Tesla in ostali z našimi stvarmi... slabo se nam piše. Za določene stvari je prav da ostanejo offline.

Tudi tole da kar na enkrat ne dela več kot na 140kmh... :). Komunizem (ali kakšen drug sličen sistem, da ne bo kdo užaljen) in popolni nadzor :)

PS: Pa še ravno Tesla opozarja na AI da je veliko bolj nevaren od atomskih... na koncu pa sam pripomore k problemu.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8330
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5387
3522

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a warpedone »

V čem je trik? Da privzemaš da je sedaj (po starem) karkoli drugače.
Operiraš z "lahko bi", "odvisen od volje tretjega" ... vse to velja že danes in že dolgo. Vse kar se spreminja, so imena.
Ampak današnjih imen si vajen in se jih ne bojiš več. Nova imena so pa strah in groza.

Pred 43-imi leti se je en pameten spomnil super ideje: prepovedal je vožnjo polovici voznega parka cele države.
In to ni bilo le 'lahko bi' ampak čisto pravi "se je zgodilo". In je blo čisto vseeno kakšen avto si imel, veljalo je za vse ...

Strašenje danes koristi le obstoječim priimkom, katerih se ne bojimo več.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rok
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 200
Kraj: Novo mesto
57
233

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a Rok »

Emmm prepovedal je ker ni bilo nafte. Baš ni isto. Te iste nafte ni bilo tudi pri sosedih kakor sem sam obveščen.
Če ni bilo nafte za soseda ga tudi za tebe ni bilo. Tukaj teoretično lahko targetirajo samo tebe in predvsem precej lažje kot 43 let nazaj. Diktatorčki so lahko samo sanjali o nadzoru ki je trenutno možen z vso tehnologijo.

Sorry za off topic... ampak za moje pojme je tole scray prihodnost.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8330
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5387
3522

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Seveda je scary ... kako pa se boriš proti njej?
Še vedno uporabljaš google?
Še vedno plačuješ za RTV reklame?
Še vedno hodiš na volitve?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rok
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 200
Kraj: Novo mesto
57
233

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a Rok »

Z ozaveščanjem preko spleta :)
FB nimam. Google z omejeno uporabnostjo, reklame zavestno izklopim iz fokusa ali pa prevrtim. Volitve pri nas so mogoče še edina nepotvarjena slika preseka prebivalcev.

Saj ni potrebno biti takoj na okopih, ko nekdo kaj pograja ali vpraša čez Teslo. Vsak ima pomanjkljivosti. Tudi Tesla ni perfektna in niti nikoli ne bo.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8330
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5387
3522

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Čist nepotrebno se zagovarjas, point je da .. there is no spoon. Izražanje duševnih bolečin ni graja al pa kritika... je le prikaz lastne omejenosti.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8330
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5387
3522

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a warpedone »

naredu en krog z 24.6... mal višja slika stranskih kamer je- končno!
če bi se slika prikazala še kako desetinko prej, bi blo pa sploh super.

follow distance minimalno 2... očitno je radar off, zadeva fura b.p.
komot bi temu rekli distance 1 pa bi folk bistveno manj jokcal kako je nekaj zgubu.
Matej, davrog10, matija
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1880
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1660

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a Matej »

Ja, tale kamera za mrtvi kot je po novem super.
matija
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
135
14

Re: FW 2022.24 - Vision

Odgovor Napisal/-a M3P »

sluk napisal/-a: 11 Sep 2022, 11:13

Kolikokrat si reportal Tesli, da ti to ni všeč? Tule pa jamraš.
Pogumno pritisni desni gumb, vedno ko te zadeva zmoti pri uporabi.. .in reci bug report in jim povej, kaj ne deluje.
Po mojem zna biti več haska tako, kot pa tule na forumu...

Kam lahko reportam pripombe in pohvale, nikjer ne najdem relevantnega kontakta. Prosil bi za link, če ima kdo?

V Nemčiji še vedno težave glede updejtov: https://www.carscoops.com/2022/09/germa ... ing-on-it/
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Tesla”